• Tapil

  Ahoj lidicky. Tak další věc přišla na řadu ze vyměním. A to vidlice. Jen teď mám dilema jakou. Koukal jsem se na Sida, ale to je 20cka. Co určitě chci:Ovládáni z řídítek určitě a možnost tokenů. A pak je ještě jedna otázka. A odpověd jsem na stránkách nenašel jestli bych mohl dát vidli s větším zdvihem a to 120. Ale nevím jak moc se změní geo. a pak jestli to vydrží krk rámu.

  Děkuji za rady a popřípadě i jakou vidlivi by jste doporučily na 100 zdvih kdyby nebyl vhodný 120.

  • apache6000  

   Reba

  • ToMášMarný  

   Upgrade vidle je myšlenka, za kterou tě peněženka už nebude mít ráda. #Sestimsmiř. Napadá mě rs reba, fox rhythm, se suntour nemám zkušenost.

   Jak moc 120 hne s geo ti neřeknu, zvedne ti střed, trochu posune úhel vidlice a sedlové trubky. Osobně si myslím, že 100->120 bude ještě bez zásadního negativního vlivu. Na druhou stranu, geo je laděná na 100. Změna je na vlastní riziko. Technicky to rám pobere, toho bych se nebál.

   • humil  

    Odjezdil jsem jednu Suntour XCR, cca 5 let bez údržby. Sice pružina, ale spokojenost. Teď mám Aion, slušná vidle. Auron je prý ještě o dost lepší. (Měl jsem i Rebu, Epicona a Raidona, nejvýš bych jako laik řadil Epicona.)

    Už před asi 6 lety jsem nebyl na svý 26" spokojen s geometrií. Udělal jsem pokus, nasadil tam vidli pro rám 29". První vyjížďka – divný pocit. A po týdnu jsem si na to zvykl. Překvapivě dobře to drželo i při ostrých výjezdech. A nejvíc nadšenej jsem byl ze zvýšeného středu: rázem jsem přestal chytat šlapkou o kameny a kořeny a mohl jsem šlapat i nakloněnej v zatáčkách, aniž bych dřel o asfalt. A další bonus: zvýšení jistoty při sjezdech, o to mi hlavně šlo. Žádný technický problémy jsem nezaznamenal. Jezdil jsem na tom do práce i na závody. XC a maratony.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.