• Martin

    dáme nějakej Kopeček a okolí? viděl bych to kolem 60 km, to nebude problém najezdit. v tejdnu najíždím na silničce a MTB mě začíná mírně chybět…

    hlavně nepište něco o sobotě, to jsem v brně :-)

    0 0
    • maxtor  

      Já bych dal tu sobotu. Kdo je pro?? :-))

      0 0
      • maxtor  

        Dělám si srandu. Rád bych dorazil, ale s cestou skoro 2 hodiny vlakem se mi fakt nechce, když je ve 4 tma. Už aby bylo jaro..

        0 0
        • Martin  

          že tě kousnu do řiti… ale máš recht, delší dny by bodly. člověk přijde ve 4 z práce, o půl páte se dostane ke kolu a najede tak 30 km, než se setmí, což je škoda

          0 0
          • maxtor  

            Na jaře něco spácháme. Už jsem tady psal o té Lipové. S tím kousnutím bych ti to moc nedoporučoval. Na určité partie jsem hodně choulostivý – pak je jen krůček k tomu, abych se pořádně nasral!!:-))

            0 0
          • Martinkaa  

            Teda ja nevim jak u vas v Olomouci, ale u nas v Klokoci je v pet tma jako v … :-). Kdyz sednu na kolo, tak stihnu po silnici max 35km a v terenu tak 20km

            0 0
            • kolda  

              no jo, u vás v Klokočí, to je jiné časové pásmo :))

              moc nám ty běžky letos nevychází,co? :((

              0 0
              • Martinkaa  

                To teda ne :-(. My jsme si s Pekackem koupili sneznice a vali se nam nepokrtene pod posteli :-(

                0 0
                • piskot  

                  taky mame letos nakoupeny snezice, kdyz se na ne obcas mrknu jak lezi v koute, tak nevim jestli se mam smat nebo brecet :)

                  0 0
    • grafik  

      mozna bych jel

      0 0
    • kolda  

      já budu s největší pravděpodobností v beskydech, asi vezmu i bajk.

      no 60 km na bajku mi teď v těch sračkách přijde docela dost, jestli nemáš velký oči jak s tou 100kou na silnici:))

      P.S. jestli tento thread sleduje Kanon, tak ho zdravím :))

      0 0
      • Martin  

        na celej den? v klidu :-) hlavně pokud nepojedem takový maso jak posledně :-)

        0 0
        • grafik  

          co … jeli ste „na pohodu“ jako vzdycky? : )

          0 0
          • kolda  

            no, abych řekl pravdu, tak jsem Doomovi kámoše moc nepochopil. rvali to proti větru na sílu, trhali skupinku, asi chtěli závodit v lednu..

            0 0
            • pop  

              A kam jeli nakonec?

              0 0
            • Martin  

              no je pravda, že proti tomu větru to bylo maso, ale já to jinak neumim :-( – příště se polepšíme. won bob je takovej mamlas, že furt potřebuje někde chrtit

              0 0
      • kannon  

        jo som tutaj. kam a s kym jedeš do Beskyd?

        0 0
        • kolda  

          zdar vole:)

          jedem asi na čeladnou – džemel,michal,v­avrys a já.

          s michalem berem kola, nebudete na hukvaldech?

          0 0
    • mosquito  

      ted sem zrovna dojel z kopecka .. bahna jak nas*anyho (i po ceste ktera je vzdycky tvrda se min 1cm borite), 15 min sem jen oskrabaval to nejvetsi bahno, mel sem ho snad i za trenkama, navic vlhko a zima (kaluze maji ledovou krustu 1–3mm)

      na kopecek me ted pekne dlouho nikdo nedostane :(( a to sem si na to vzal na to 1/2 dne dovolene kua

      0 0
    • vlk  

      JJ Přidám se. Já bych jel i někam dál, než jen kolem Kopečka, takhle někde k Hrubé vodě apod. Byl jsem v neděli a to bahno není tak hrozný, ale blaťáky raději asi nasadím.

      0 0
      • Martin  

        „Cestou, necestou, polem, nepolem, za jakéhokoliv počasí.Bahno nevadí-kolo není na okrasu.“

        to se mi líbí :-)

        uvidíme, jak to dopadne, ale podle dlouhodobé předpovědi by v neděli mělo být 7 – 10°C, takže asi pohoda. pokud bude dost času, tak bych tu akci klidně protáhl, ať nenajížím objemy pouze na silnici. akorát bych poprosil o trochu ohledu na tu mou archaickou zelenou potvoru :-)

        0 0
        • kolda  

          na bajku těch objemů moc nenajezdíš.

          ještě k té silnici – mě to bylo jedno, jeli jsem si svoje s tím borcem na horáku, ale jsem zvědavej, jak to s takovým systémem pojede v sezoně :)

          jinak hory možná padnou, v tom případě bych se připojil taky.

          0 0
          • maxtor  

            Nepsals tady, že pojedeš někam do Tater?? To není snih ani tam? Přemýšleli jsme s kámošem, že bysme vyrazili na Praděd na běhny s přespáním na Švýcármě. Myslíš, že to má v současných podmínkách smysl??

            0 0
            • kolda  

              nakonec nejedem, na Tatry má být špatné počasí a jinde sníh není :(

              náhradní varianta bajk v beskydech není na 100%.

              co se týká běžek, těžko říct. trasa Ovčárna – Švýcárna by snad měla být v provozu, ale dál na ČH sedlo a Šerák dost pochybuju. zavolej na HS, to je jistota.

              0 0
              • maxtor  

                No právě – na netu píšou, že je upravená jen stopa Ov. – Šv., a průjezdné je to ještě na Praděd jinak nic. Doufám, že do konce ledna něco napadne. Musím vybrat dovolenou a nechci ji prosedět doma:-((

                0 0
                • kolda  

                  tak můžeš dojet na švycku, tam se odpoledne a večer vykalit a ráno zpět:))

                  0 0
            • pop  

              Jestli se můžu vmísit,tak bych na hory o víkendu radši nejezdil,má tam být silnej nárazovej vítr kolem 30m/s :(. Dovedu si představit,jak by to vypadalo na Pradědu… Dobrá volba by byl ten bajk v neděli na Kopci, má být teplo a u nás ten vítr až takovej nebude.

              0 0
              • Martin  

                jestli bude takhle bruntálně fučet, tak vás to z pradědu odnese. minulej rok na silvestra jsme se potáceli po sjezdovce směrem nahoru na Kopec, fučelo směrem od dlouhých strání a poryvy větru mě málem povalily (to jsem měl batoh jak kráva). navíc, ted jsem mluvil s kamošem, co tam pracuje a říkal, že sníh je tam docela o ničem, těžký, zmrzlý…

                0 0
          • Martin  

            mě osobně se na te pňovické jelo fajn. proti větru dycky jezdím na sílu. a tepák ukazoval kolem 145 – 150, což je pro mě dobré pásmo, takže mě osobně se prasilo dobře :-)

            0 0
        • vlk  

          No já moc nejezdil, takže fyzička nic moc-takže se asi uvidíme akorát na začátku :o)

          0 0
        • vlk  

          Hele počkat, vy plánujete silnici nebo MTB. Pojedeš na horáku nebo na silničním.

          0 0
          • Martin  

            beru bajkááá. silnička mě říkala, že chce pauzu, když ji teď furt tahám po večerech…

            0 0
            • vlk  

              Aha a to je nějaký kolo co nemáš v profilu? A nebo je to ten upravenej favorit.

              0 0
              • Martin  

                ten votuněnej favorit. ale už mu zvoní umíráček, ještě pár tejdnů a půjde z domu

                0 0
                • maxtor  

                  Ale copak? Končíš s cyklistikou nebo začínáš novou sezónu na novém biku??

                  0 0
                  • Martin  

                    bude novej 29" rám. ten favál je sice fajn, ale strašlivě měkkej a nízko položenej šlapák taky není do terénu zrovna optimální. po 300 km naježděných na silničce jsem přesedl na favorita a měl jsem dojem, že rám je z bláta :-)

                    0 0
                    • maxtor  

                      A to jdeš jen do nového rámu a ostatní předěláš? A co vidlice? Zůstáváš u pevné?

                      0 0
                      • Martin  

                        jj, nový rám, prozatím asi pevná vidla (nejsou peníze), véčka brzdy a komponenty ostatní komponenty přehážu. na to moje popojíždění po okolí to stačí. akorát asi přepletu zadní kolo, seženu nový náboj na kazetu (teď mám šroubovací kolečko a nába už pomalu odchází), doma mi leží jedna sedmirychlostní 11–28.

                        0 0
                        • maxtor  

                          Jak chceš, ale já bych ti radil trochu si přišetřit a mrknout třeba na cyklobazar. Pokud se chceš cyklistice dál alespoň trochu věnovat (a ty tak vypadáš), tak si myslím, že je nesmysl investovat do tvého současného bika. Tato sestava tě hodně svazuje a pokud bys přece jen chtěl něco nové, budeš mít stále problém s kompatibilitou. Neber mou narážku nějak špatně – tak jsem to nemyslel. Je to jen můj názor.

                          0 0
                          • kolda  

                            ja si zase myslím, že pokud chce jezdit vysloveně na pohodu, tak mu to stačí. pokud teď nemá peníze. hlavní je, že bude jezdit,ne:))

                            0 0
                            • maxtor  

                              Pochopitelně. Jen mě napadlo, že když mu to ještě pár měsíců vydrží v současné podobě (kdo ví, kdy přijde jaro – abysme ještě nebyli překvapení) tak bych asi volil něco levného ale ve stylu MTB 26'' Marťas jezdí moc dobře a baví ho to, proto si myslím, že si něco speciálnějšího na horské tůry zaslouží. Navíc má tu silnici, tak proč ne?

                              0 0
                              • Martin  

                                právě že já mám jako hlavní tu silnici, MTB je jenom turistický doplněk tam, kam se s cesťákem nedostanu. žádný terénní maso jezdit nebudu, takže 29" mě bude bohatě stačit.

                                0 0
                                • maxtor  

                                  Tak to jo. Možná to časem změníš. Já jsem ze začátku o MTB nechtěl ani slyšet a jako silničkář jsem si připadal jako king (to mi bylo tak 17). Pak jsem zkusil MTB a musel jsem chtě nechtě změnit názor – a jsem rád, že se tak stalo. Silnice mě baví pořád, ale nelibí se mi to, že mě limituje povrch a navíc ten provoz. Bika si užiju víc. Pak mám ale zase období, kdy třeba 14 dní se silničky neslezu. Asi jsem rozpolcená osobnost:-))

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    asi takhle – silnice víc vyhovuje mojí povaze. daleko líp mi sedne celodenní silniční 180 štreka, kterou projedu částečně v transu a částečně v meditaci, než terénní výjezd, kde musí člověk neustále hlídat kam jede, aby nehodil tlamu. MTB je výborné koncentrační cvičení, ale meditativní švih mi prostě sedne víc. možná, že až toho v terénu najedu víc, tak změním názor, ale skoro 10 let na silnici se mi docela výrazne „vypálilo“ do palice

                                    kurník, koukám, hustej offtopic

                                    0 0
                                    • maxtor  

                                      Jo, trochu jsme hodili výhybku. Někdy dáme konvici Pu-ehru a dořešíme to:-)))

                                      0 0
                                    • kolda  

                                      no, to já spíš čistím hlavu na MTB. na silnici pořád hlídám, aby mě někdo nesejmul.

                                      známej takhle meditoval na silnici po cestě z práce a už není mezi námi :(( přehlídl náklaďák…

                                      0 0
                                      • maxtor  

                                        S tou „meditací“ mě napadlo to samé. Na silnici hledět po autech po dírách a nevíš, co dřív. Bike je sice někdy makačka, ale zato to prostředi… Asi to každý vidí jinak.

                                        0 0
                                      • grafik  

                                        sem jel v lete z bystrovan do drozdina a doprotivky jel transit – za mnou se blizil liaz s navesem, jako napotvoru jsme se stretli vsichni v jednom useku a ten cu*ak liaz jel ± 100 a evidentne si delal „ramena“ ze porazi vse co mu stoji v ceste, transit skoncil malem v poli a me minul sotva o 1,5m. Sami vite, ze silnice za mostem mezi temito vesnicemi neni moc siroka a kazdej druhej ridic tam vali co to da … Kdyby zastavil v drozdine normalne bych mu rozbil hubu, od te doby jezdim pres bukovany a polnackama do lesa …

                                        0 0
                              • kolda  

                                a proč ne tu 29"? jezdí spíš turisticky, delší trasy – ideální. pokud koupí slušnej rám, tak zbytek postupně doplní podle financí.

                                když jsem viděl jeho silnici, tak první investice, co mě napadla – SPD!!! to samé i na MTB. to bych tam měl raději pevnou vidlu než klipsny.

                                0 0
                                • maxtor  

                                  S klipsnami jsem toho najezdil hodně a nikdy by mě tehdy nenapadlo, že může být něco lepšího. Ber to tak, že pokud někdo nikdy SPD neměl, tak mu to ani nepřijde. Zpět ke klipsnám bych se ale nevrátil ani za nic. To raději tu pevnou vidli, jak píšeš. Mimochodem, až poskládám nového bika a budou finance, tak na toho současného dám pevnou – Blacka budu jezdit na novém. Tak jsem vážně zvědavý, jak se to bude chovat. Těším se na to.

                                  0 0
                                • Martin  

                                  milášek silniška má espédéška. akorát momentálně nemám tretry, ty jsou na reklamaci, takže pedály leží pěkně v krabičce a na silnišce jsou na nouzovku namontované ty hnusopedály, které jsem našel někde ve sklepě, abych vůbec mohl jezdit. jakmile se mi vrátí tretry, vrátím SPD stejně tak na „MTB“ mám SPDčka, konkrétně wellgo, mix platforma a SPD. silnici ještě čeká výměna vidlice, představce a oblouků, takže investice velká.

                                  0 0
    • Martin  

      návrh: sraz v deset na mostě přes bystřičku v hodolanech u drožďárny (poblíž myší díry).

      0 0
      • petryk  

        já bych teda třeba aji jel, jen budu zase po plesu:) nejspíš se nabízí silnička někdy po obědě, jestli vůbec… Jezdím teď na kole přes týden

        0 0
    • vit  

      Přidám se k vám , když nebude pršet :-)

      0 0
    • hurikan  

      Já bych se taky přidal, pokud nebude extrémně foukat a pršet.

      0 0
      • Martin  

        počasí vypadá luxusně viz www.skyfly.cz/pocasi.htm

        0 0
        • hurikan  

          dobrá. A kdy a kde bude sraz? U té drožďárny?

          0 0
          • Martin  

            ano, v deset ráno na mostě u drožďárny.

            právě jsem se vrátil ze silniční vyjížďky, na brno jsem se vykašlal. takže zejtra vás budu brzdit a mrčet, že mě bolí nohy :-)

            0 0
            • vlk  

              Bohužel mi do toho něco vlezlo-tedy nepojedu, tak si to užijte.

              0 0
              • Martin  

                škoda, příšetě ;-(

                0 0
                • grafik  

                  taky nejedu musim zas jit makat …

                  0 0
                  • hurikan  

                    Dneska mi po návratu z posilovny začalo být nějak divně, uvidím jak to bude vypadat ráno…Když to nebude OK, tak se tam též neukážu…

                    0 0
    • Martin  

      uff, dobrý to bylo, 50km za 4 hodiny. na mostě nikdo nebyl, tak jsem se připojil k bandě, co měla sraz u kaňkovskho a jel kousek s nima – ale jeli děsný maso, tak jsem,jim dlouho neuvisel.

      kde jste byli všeci? :-)

      0 0
      • vit  

        Nakonec sem jel silnice , nechtělo se mi do bahna :-)

        0 0
        • Martin  

          bahna bylo dost, ale nebylo moc mazlavé – nenabalovalo se mi na rám. spíš sem měl rám plnej jehličí :-)

          0 0
          • vit  

            Ráno zmátl mně ten déšt´

            0 0
            • Martin  

              já si říkal, když zmoknu, tak zmoknu a když nezmoknu, tak bude jenom dobře :-) podle údajů z radaru na chmu nemělo pršet nějak výrazně, jenom mrholení do 1 mm/h, což se dá v pohodě přežít. ale po včerejší silničce to byl masakr. uvidíme jak bude příští víkend, ale prej kosa.

              0 0
      • hurikan  

        chřipka…:( opruz.

        0 0
    • maxtor  

      Zneužívám thread, abych prezentoval svůj názor a návrh: Chlapi (a dámy), tak to vypadá, že by konečně mohl navalit nějaký sníh. Co takhle při příhodných podmínkách třeba v sobotu 27. 1. vyrazit vlakem z Olmu do Domašova (nebo ještě dál) a hurá přes Pohořany na Svatý Kopeček??

      0 0
      • maxtor  

        Jo zapomněl jsem dodat podstatnou informaci: na běžkách:-)

        0 0
        • Martin  

          tak na to se ti můžu tak leda víš co :-) ale můžu za váma levitovat.

          nicméně pokud napadne nějaká slušná pokrývka, do těch 10 cm, tak bych si šel zabajkovat

          0 0
      • Martinkaa  

        Ja budu v Jesenikach, tak doufam, ze neco napadne :-). Letos jsem jeste nebyla :-(

        0 0
        • maxtor  

          Tam se chystáme na první víkend v únoru (chceme přespat na Švýcárně).

          0 0
      • pop  

        Koukám,že si velký optimista :). Aby zasněžily ty hroudy na těch polích,je potřeba aspoň 30cm :(

        0 0
        • maxtor  

          Dvacet stačí. To musí napadnout!! Neber mi aspoň iluze:-))

          0 0
          • pop  

            no třeba vám to spadne a jestli miň,tak zabjkujete ve sněhu,ne? :)

            0 0
            • Martin  

              jasně, hromadně si rozbijem držky (když naposled snažilo,tak se mi to málem povedlo, akorát teda individuálně)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.