• maroked

  Ahojte,

  Rozhodl jsem se že si opravím / servisuji svoji starou vidlici Rockshox Tora u-turn 289. Podle návodu výrobce co jsem někde našel tam patří 145 ml oleje 5 WT. Na kupkole i jiných koloshopech jsem našel lahvičky s timto olejem pouze v provedení 120ml a nebo 1 litr. Nechce se mi kupovat litrové balení protože vím, že ho nevyužiji a je mi toho škoda za tu cenu. Chci se teda zeptat zda jde použit oleje do odpružení SAE 5w co jsem našel ( Motul, Castrol, Valvoline), dokonce jdou koupit i v 500ml balení za krasnou stovečku, případně kterou značku by jste nedoporučili. Co se tyče mazacího oleje na nohy tak lze použit i olej motorový hadám?

  • novas752  

   Ano jde, jde použít jakýkoliv tlumičový olej dané viskozity. RockShoxu to vyrábí Maxima.

   Jako mazací se dá použít i motorovej no. Ono je to to samý, na tlumiče RockShox přímo doporučuje Maxima Maxum 15w50, já to používám i na mazání vidlice.

   • Wakizashi  

    Ahoj,l

    právě přemýšlím o zvednutí zdvihu u kola s Reconem, je tam 100mm teď, tak to chci hodit na 120 odebráním spacerů… no asi vyteče olej u ní a budu potřebovat jiný. Není 15w50 zbytečné u nás? Co třeba klasičtější 10w40, co leju do auta. Nezkoušel někdo i jiné viskozity? Viděl jsem jedno video a týpek snad použil jen nějaký 7,5w… No bál bych se aby to neprochcávalo asi…

    • danis7  

     Použij motorový olej, který máš doma. Viskozita olejů 15W 50 a třeba 5W 40 bude stejná, jen se liší v teplotní odolností a viskozitě při nízkých teplotách. Při teplotě 5 – 30 st.C v nich rozdíl není.

    • novas752  

     Klidně bych ho tam dal. Je to celkem jedno.

     7,5w ani jiné podobné bych tam nedával, to jsou tlumičové oleje do tlumících částí, ne mazací oleje.

     Prochcávat by nic nikde nemělo ať tam naliješ cokoliv, zeshora to těsní gufera, zesdola jsou pístnice vlisované do spodních nohou a dotěsní to šroub s plastovou podložkou.

   • Mr.Duck  

    Ty motorový oleje bych úplně nedoporučoval, ani ten 15w50 není moc motorový. Ale vím že tady to není populární názor :)

  • Krejza  

   Motorový olej 15w50 není tak úplně běžný ani pro motorky, obvykle se používají 10w30–50.

   Proč ale řešit náhradu místo použití tlumičového oleje k tomu přímo určeného? Cena je podobná – základní řada u Motulu je asi 250/litr.

   Jinak se celkem drž původní specifikace, plus mínus o jeden řád. Pokud chceš změnit charakteristiku, hraj si s výškou hladiny (množstvím oleje).

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.