• Sparki

  Ahoj, mam asi trochu hloupý dotaz. Jak se určí správný offset převodníku?

  Mám kliky na přímou montáž převodníku a potřebuji koupit převodník s 34 zuby, ale nevím zda objednat převodník s offsetem 3mm, nebo 6mm nebo bez offsetu, popravdě trochu mě překvapilo toliko možností.. :-)

  Díky za radu…

  sparki

  • Dejv0  

   3mm pokud máš zadní stavbu 148 širokou a 6mm pro 142.

   • Hladule  

    Trošku nerozumím tomuto problému, převodník je vždy jen jeden, je namontovaný na kliku, tam záleží kde je namontovaný, případně na které straně, dále klika je namontována na osu, pak záleží jak je dlouhá, či jak široké jsou podložky pod miskami na rámu, takže vzdálenost převodníku od rámu neurčuje převodník přeci … ale to jak jsou kliky daleko od středu kola, nebo se mýlím? A řetězová linka mezi převodníkem a 1 či více pastorky vzadu, na dráhovce tedy bude vždy jen jeden, maximálně jich bude 12, někde už i 13 pastorků, ale to je jen velice zřídka zatím a ta linka se myslím určuje od poloviny kazety, pakliže že je převodník příliš vlevo či vpravo od rámu, dělá to neplechu … takže převodník s tím nemá co dělat s tím offsetem, ale uchycení, vzdálenost klik na kterých je převodník … :-)

    • kubad  

     mýlíš se

     kliky a osa jsou pořád stejní a převodník se dělá různě odsazený 0 , 3 nebo 6mm

     a řetězová linka je myšlena na klikách né na kazetě

     • Hladule  

      Ale to takhle je jen u Sramu, jak jsem zjistil, Shimano ani jiný mě známý výrobce tvarované převodníky nemá, je jen jeden převodník jinak …

     • Hladule  

      řetězová linka je převodník a zadní pastorek,ta se může podle počtu pastorků logicky odlišovat, jiná řetězová linka bude na singl speed a jiná na 12 pastorkách, jedno, či více převodnících logicky! :-)

     • Hladule  

      Každý nový poznatek dobrý! :-)

  • Sparki  

   ok, takže ofset převodníku se urcuje pouze podle sirky zadni stavby??

   • Dejv0  

    určuje se podle toho, jakou chceš mít řetězovou linku, na tu má vliv i šířka zadní stavby. U DM převodníku je ten offset rozdílný pro různou šíři zadní stavby kvůli dosažení co nejideálnější lin­ky.

  • žvejk  

   A offset 0 je pro sjezďáky a podobně se stavbou 158mm a tak podobně…

  • Sparki  

   Ok, díky moc za vysvětlení.. jestli to teda dobře chápu, tak mám-li zadní stavbu 142mm, mám si objednat převodník s offsetem 6mm a víc neřešit..? máte ještě případně nějaký tipy na konkrétní převodník?? – Co brát /nebrat z kvalitativních důvodů?? Nechci na tom šetřit, ale utopit do převodníku 3 litry se mi taky uplně nechce. Na druhou stranu koupovat nějakou sra…u taky nechci. Takže ideálně něco co nestojí svět a alespoň trochu vydrží..

   Ještě jednou díky za Vaše rady, typy a postřehy..

  • RUSH  

   No já nevím, ale není ještě důležité i to, co je vepředu? Já mám vzadu klasiku na RU a vepředu PF/BB30 krátkou osu se spacerem 9 mm a byl mi zde na BF doporučován právě převodník s nulovým offsetem.

   • žvejk  

    Ru je stejne jako 142×12 a klikama/osou uz bych to nekomplikoval… jeste taky hraje roli i rozsiren i zadni stavby, hned za stredem, treba nekde nedas vic jak 34 a to jeste s odrenyma usima, vlastne ramem…pak je dobry dat treba ten 0vy. Taky absolute black 3mm je nekde mez sramem 0–3 mm..

  • doubleingram  

   Mam stredy 89,5 a 92 a zadni naboj 142×12. Chci predelat na GX Eagle ale tapu s offsetem prevodniku. Potrebuju dva prevodniky s offsetem 6mm?

   Diky

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.