• gamesites

  Ahoj,

  jezdím silnic a začínám být junior prvním rokem (16 let)a zajímalo by mě kolik km týdně bych měl natrénovat. Když se tak ptáme po ostatních klubech zdá se, že trénujeme docela dost… Týdně natrénujeme tak 600–700km (i se závody). Každý týden se to ale mění, když je dráha, tak samozřejmě o něco km méně (dráha je ale zase náročnější,jezdíme sprinty atd.). Vždy po tréninku jsem unavený a o osobním životě (volnu)se ani nezmiňuju… Všichni z klubu se mnou souhlasí.. Chci se zeptat na váš názor, co si o tom myslíte? Díky :)

  Anketa: Mělo by to s námi trenéři mírnit?

  4x
  100%
  • destr  

   To máš tak 20.000 za rok, ne? Kolik budeš trénovat v 20? 25? Na 16 let mi to přijde fakt dost.

  • lukas aka mitro  

   600km za tyden vcetne zavodu…a odpocivas kdy?:)

   • gamesites  

    v pondělí to máme volnější … jinak út,st,čt cca 120 – 130 km a pátek rozjetí cca 60km + závody… 600km jsem přepískl…

    • lukas aka mitro  

     takze bez odpocinku…to neni dobre…

     • McBlacky  

      v pondělí má kompenzaci nejspíš a pátek má prakticky volno -pro někoho kdo je zvyklý tedy dva dny volna což je v pořádku. To se dá, ale musíš už mít něco za sebou. Takový týden co píše si umím představit pro někoho v 5+ sezoně s tím, že závodí převážně v sobotu, dvakrát do měsíce i v neděli a jednou za 5–6 týdnů má volný víkend.

      když to přepočítáš na hodiny na silnici v tempu tak 100 máš 3hod a 130 máš 4 hod, a to nemusíš ani jet extra kalup, když máš skupinu. Navíc tyhle opakovaný tréninky jsou v drtivé většině roviny, max lehce vlnky, což je terén kde se dá jet i avg 33 bez problémů pro trénovaného solistu, v balíku 35 na pohodu.

      jestli to je případ tazatele ale netuším…

      • lukas aka mitro  

       jako moc tomu nerozumim..prijde mi to jako ze tazatel chce zaqcit trenovat nejak vazneji na zavody a zacit jezdit takoe dardy od jara…

       naflakat petistovku za tyden, jeden den si odpocnout a vyrazit na zavod je pro bezneho smrtelnika motivace, aby si na prvni obcerstvovacce dal dve piva a sel k autu pesky…

       • McBlacky  

        mě to vychází na řekněme 15–17 hodin týdně + závody. Je to dost, ale pro někoho kdo to chce v cyklistice někam dotáhnout to dává smysl. Ono to samozřejmě nebude tak horký a ve finále to hodí sakum prásk mezi 15–20hod týdně komplet

        Ale jak píšu v 16ti a jako 1–3 sezonu to je nesmysl.

  • Toman  

   Zdarec, odkud jsi a za jaký mančaft jezdíš a kdo tě trénuje?

   Tréninkový objem se určitě v různých fázích sezóny bude měnit a tak lze těžko paušalizovat na nějaký týdenní průměr. A také záleží kolik najezdíš v jednotlivých zátěžových intenzitách ( od I1 po I6 ). Já to dělím na šest intenzit dle TF, kadence a času. Spíš než na kilometry bych to počítal na čas. Trénink jako celek není pouze jezdit na kole.

  • nox159  

   vidim to na nejaky klub kde to vede 50ti lety stary silnicar s heslem co te nezabije to te posili… kdysi tak hodne lidi trenovalo

   pokud trenujes s reprezentaci tak se omlouvam a muzes se mi vysmat ;-)

   btw: moc mi neni jasne jak to je, jestli resis objem jako objem ale to asi ne kdyz tam mas i neco o sprintech…

  • McBlacky  

   podle mě to je max i na přípravné období – vhledem k věku. V sezoně už to je opravdu za hranou.

   Dost často tě pak na závodě porazí někdo kdo jezdí půlku.

   Jediné pozitivum je, že když to pár let přežiješ, budeš pak k neutahání na dlouhých závodech a výrazně ti stoupne schopnost regenerace. Ovšem jestli to přežiješ a to nejen fyzicky, ale i motivačně, to ti neřeknu – dlouhodobá statistika říká, že spíš ne.

  • jonti  

   Nezmiňuješ zpětnou vazbu na to jak vám to jde, jestli jseš unavený nebo ne. Pokud jsi unavený po tréninku, a před dalším už si v pohodě a dokážeš ho kvalitně absolvovat, tak nevidím problém. Ten může být taky dlouhodobý.

   Ty objemy mi připadají taky trochu moc, ale ne nějak extrémně, řekl bych tak 120% optima pro běžné juniory.

   Když jsem jezdil jako junior, ti nejlepší z repre dávali max 16000 km ročně a dost lidí jen okolo 12000 km.

  • Pepíček1  

   Ahoj, kolik se doporučuje % dát najíždění km z roční porce objemu km. Díky za odpovědi.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.