Nový bike - Supercaliber 9.8 XT nebo Sup Team XF 29 Issue R 2019

5 nepřečtených
  • hubajz

Ahoj,

po 11 letech na HT SUP 920D jsem se rozhodl upgradovat a za stejný peníz se rozhoduji mezi Supercaliber 9.8 XT a nebo starší nejvyšší model Supa XF (Superior Team XF 29 Issue R 2019, tj. starší geometrie).

Obě kola jsem sedlal (XL) a sedí mi, spíš je to teď o volbě srdce vs. rozum. Srdce mi tíhne k Treku, ale hlava říká že Sup je na tom lépe hmotnostně i komponentově..

Co byste radili vy? Jezdím kombinaci silnice a šotolinka (rodinné výlety) s pořádným lesem (MTBO – orienťák na kole)..

• Smazaný účet  

Tady jsem viděl za dobrý peniz Supa: https://www.kola-online.cz/…-2019/d39111

• 4daš  

To je starej rám, kdybych teď měnil kolo já tak bych se rozhodoval mezi luxem a supercalibrem. 60mm je za mě pro mtbo tak akorát (taky ho jezdím), ale nadruhou stranu canyon má za tu cenu lepší osazení (víc sramu) :). Řekl bych, že ani jedním chybu neudělaš.

• Beskyd  

Vem to co ti rádi srdce

• ax  

Já měl taky Supa a nedávno jej vyměnil za Cannondale FSi s Lefty. Neříkám že Sup je špatné kolo, ale ten Cannondale jej tuhosti válcuje o několik tříd.

Volil bych TOP značku s kvalitním rámem i za cenu horších komponentů (které lze časem za méně vyměnit). Cannondale, Specialized, Trek, možná Canyon.

• Mr.Dawe  

Trek.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.