Nové nebo ojeté MTB do 12.000,- Kč

41 nepřečtených
  • Worsik

    Zdravím, už nějaký den tu pročítám témata o radách pro koupi nového kola. Chtěl bych Vás poprosit o názory a rady k mému dilema.

    Nejsem žádný biker a zatím jsem používal kolo hlavně jako dopravu do školy, na sport a na případnou vyjížďku po cyklostezce. Ovšem do budoucna plánuji i vyjížďky do hor s tím, že by se pravděpodobně mělo dát jet i lesem po pěšině. Tedy jsem přestal uvažovat o crossu a rovnou hledám MTB.

    Aktuálně mám velice starou Meridu s pevnou vidlicí, je to snad 18" rám a je na mě extrémně malá.

    Měřím 186cm a vážím 75–80 kg. Doposud nemám větší zkušenost s odpruženou vidlicí.

    Kolo hledám v cenové kategorii do 12.000,– Kč, mám omezený rozpočet a kolo hledám hlavně kvůli tomu, abych měl na čem vozit dvouletého syna (v sedačce) a nekopal se patama do jeho nohou.

    Když už ale hledám kolo, nechci řešit za 2 roky koupi nového.

    Bylo mi doporučeno řazení Alivio 8 kvůli poměru cena/výkon a lehčímu seřizování. Vzhledem k tomu, že budu vozit syna, bych šel do kotoučových brzd, které jsou nejspíše bezpečnější (brzdí vždy).

    Původní plán byl najít lehce ojeté kolo, které v ceně kolem 10.000,– nabídne výbavu kola za 15–20.000,– Kč. Ale bazarů se dost bojím (kradená kola apod). A sonda mezi kamarády nevyšla, nikdo neprodává kolo kvůli přechodu např. na full.

    Takže mi zbylo jen hledání nových kol.

    Po dvoutýdenním hledání mám vyhlídnutá tato kola:

    http://www.krossbike.cz/…-kola-kross/

    http://www.maxbike.cz/…olo-coast-2/ (možnost 10% slevy)

    http://www.bikestyle.cz/…uot-skladem/

    http://www.bradsky.cz/…-p-6216.html

    Zatím je favoritem maxbike z toho důvodu, že by byl přes servis, který je blízko a přes známého je možné dostat 10% slevu a teoreticky na základě nějakých argumentů i vyšší slevu nebo lepší komponenty.

    Pokud bych měl větší finanční možnosti, tak bych si představoval 29" kolo, něco jako http://www.cyklonemcik.cz/…-full-raidon, ale je to příliš drahé. Teoreticky po downgrade na Alivio by mohla cena klesnout, ale takové kolo jsem nenašel.

    Máte nějaké výhrady k výběru v této cenové kategorii, popř. nějakého favorita?

    Díky za odpovědi

    0 0
    • Nagano83  

      Ahoj,

      na konci srpna budu prodávat svého Author Traction disc, vel. 19" (19" u Authoru je víc než i konkurence, chce to zkusit). http://www.author.cz/…tion-disc-2/

      Kolo má najeto cca 500km, je jako nové, kupoval jsem ho před dvěma lety a moc jsem toho najezdit nestihl. Chci ho nahradit celoodpruženou Meridou.

      Původní cena byla 16 000Kč, v tuto chvíli ho nabízím za 10 000Kč. Jsou k tomu navíc rohy, držák na pití, pedály SPD v případě zájmu.

      V porovnání s koly, které máš v hledáčku je tento Author podstatně lépe vybavený a funguje perfektně.

      Fotky v případě zájmu pošlu na mail.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sakra. Sem se ukliknul.

      To první NE!

      A ty chlísty co tam melou. Prej proč koupit kolo… :)

      0 0
    • Worsik  

      Teď koukám znovu na bradský.cz a vidím 29" kolo za 11.500,– Kč. Brali byste něco takového?

      http://www.bradsky.cz/…-p-6214.html

      BTW jak velký je problém, když je přesmykač jiný než zbytek řazení? Tady je třeba Acera proti Aliviu. Raději bych vše ve stejné řadě, ale pokud v tom není rozdíl, tak je pro mě favoritem takovýto 29" stroj.

      0 0
      • Azmir  

        Díky nefunkční vidlici nebrali.

        0 0
        • Worsik  

          Tak ta vidlice by se možná dala nechat vyměnit za jinou. Četl jsem tu, že nějaké XCR by mohlo být aspoň trochu funkční.

          Nebo zauvažovat nad pevnou vidlí a časem dokoupit lepší vidlici.

          Ovšem stejná vidle je i na tom Maxbike, na Meridě je snad ještě horší, na Krossbike je totéž, jen sz zamykáním z řídítek. Jen na tom 26" Nanu je vzduchová vidle.

          Vím, že na Maxbike je XCR vidlice za příplatek 500,– Kč.

          Bohužel tu všichni píší názor bez vysvětlení, to pak má člověk pocit, že soudí subjektivně z obrázku. Potřeboval bych srovnání komponent. Absolutně nevím, v čem by mohl být háček a co je vyloženě špatná komponenta i na tuto cenovou kategorii.

          0 0
      • Worsik  

        Tak právě jsem si přečetl na webu, že na jmenovaném serveru nemám kolo kupovat, že jej ani nemusí mít a budou mi cpát jiné kolo. Snad aspoň ta cena za 29" kolo přiměje prodejce ostatních kol ke slevě.

        0 0
        • Azmir  

          U bradskyho to je jak co, kola nano zrovna se dělají přímo pro něj, takže ty mít bude, jinak jak tu padlo a sám si zmínil, hledej vidli aspon XCR, lépe raidon, na 29ku bych se v tomto cenovém limitu vysral, to kolo bude mít tak 15 kg, to tady někteří mají DH kola na té váze :D Pamatuj, že funkční vidlice je základ, a pokud někde budou mít kolo s raidonem za slušné prachy, tak ho vem, nebo apsoň tu XCR. Koupit kolo s tím, že to časem vyměníš, ta vidle tě pak bude stát 3 tis, to už si na 15 tis celkově a v tom limitu jsou zas jiné lepší kola, třeba uvažovat trošku rozumně.

          0 0
          • Worsik  

            Tak to vypadá, že mi zůstal jediný favorit a půjdu jednat o ceně.

            Na Maxbike stránkách je uvedeno, že lze vyměnit vidlici za XCR LO za příplatek 500,– Kč, takže bych servis nechal ji vyměnit, resp. objednat kolo s XCR. Zkusím zatlačit na cenu tak, abych dostal více, než slibovanou 10% slevu. Věřím, že se dostanu na 12.000,– možná i na 11.500,– Kč.

            Budu mít kolo s doporučeným řazením Alivio 3×8, s první použitelnou pružinovou vidlicí a kotoučovými brzdami.

            Měl bych zkusit vyměnit ještě nějaké komponenty? Mám si dát na něco pozor, nebo je to už víceméně vyladěné kolo?

            Dnes bych chtěl jednat o ceně, tak snad se někdo ozve.

            Každopádně moc děkuji za příspěvky, už mi jde z těch kol hlava kolem a budu rád, až to budu mít z krku.

            O víkendu jsem si ověřil, že na své malé Meridě (18"?) toho s cyklosedačkou moc neujedu, pedály mám uprostřed nohy abych se nekopal do sedačky, o propnutí kolen nemůže být řeč a vše tahám jen stehnem a kolenem. Stačilo pár kilometrů a pak kopeček a byl jsem vyřízený.

            0 0
            • Dave-geo  

              11.500 Kč za kolo s 3×8 Aliviem, fakt?

              Za 12 by to šlo se SramX5 9sp. Suntour XCR a Deore hydraulikama.

              Ve vláknech „kolo do 10tis.“ bylo tipů spousta, padl tam i bílej Rockrider 5.3. Pokud můžeš dát 12, klidně bych rovnou vyměnil brzdy. Tak jako tak to bude imho větší raketa než ten Maxbike..

              edit: Jo koukám, ono je osmičkové Alivio přímo v požadavcích. No za dvanáct tisíc celkem úsměvné :)

              0 0
              • Worsik  

                Rád si nechám poradit, proto jsem vlastně vlákno zakládal :o)

                Zajímalo by mě, když je toto kolo za tu cenu úsměvné, kolik je tvůj odhad?

                Na Sram jsem moc chvály neslyšel, pochopil jsem, že dokud nejde o X9, tak nemá cenu je brát. Poznám rozdíl mezi brzdami BLM395 a Deore?

                Chápu správně, že i kolo z Decathlonu je lépe vybavené, než ten Maxbike? V čem je háček? Teoreticky to na mé ježdění stačí, ale zajímá mě rozdíl v kvalitě oproti kolu na doporučení :o)

                http://www.decathlon.co.uk/…8206682.html

                http://www.decathlon.co.uk/…8202905.html

                Jinak v případě dobré kvality si jej rád zajedu do Ovy koupit…

                0 0
                • Lišák  

                  Sram X5 páčkové (z bazaru) jsem nahodil letos na IQ a řadí naprosto přesně. Co konkrétně se dotyčným stěžovatelům nelíbilo?

                  0 0
                  • Worsik  

                    Přiznám se, že už nevím ani odkud jsem tu informaci pobral ani zda nebyla v nějakém širším kontextu či porovnání se Shimano řazením. Teoreticky to bylo porovnání vzhledem k Deore sérii, což je výše než požadované Alivio.

                    Teď ještě uvažuju, kdo by mi to servisoval…

                    Zkusím se na férovku zeptat dnes v tom obchodě, jednak co by mi řekli na nákup B'twinu a jednak zda by jej byli schopni servisovat. Případně jestli nenabídnou podobnou variantu.

                    0 0
                    • nitraq  

                      Na možnost servisování se asi ani nemusíš ptát, ten B'twin je sériovka jako každá jiná, není ničím speciální od ostatních kol. Takže pokud to je obvyklý servis, tak by neměl být problém.

                      0 0
                    • Lišák  

                      Kolo není auto, aby se muselo servisovat v autorizovaném servisu.

                      Dříve jsem jsem měl na IQ starší Deore LX a nemyslím si, že bych si pohoršil. X5 má mínus za delší chod u palcové páčky smyku, ale zase u mě vyhrává ovládání i odřazovací páčky palcem (což u novějších Shiman je také).

                      0 0
                      • Worsik  

                        A není možné, že by na tom Decathlon kole bylo z řazení X5 třeba jen část? Jsem opravdu neznalý jakýchkoli komponent a moc ocením, když mě někdo varuje, že třeba X5 je tam jen jedna součástka a všechno ostatní stojí za prd.

                        Na Maxbike mám jistotu, že vše je v Aliviu a navíc je servis v Opavě 5 minut od baráku. Když se něco pokazí s Decathlon kolem, musím do Ostravy, aby to v záručním servisu opravili.

                        Stále nějak nevím, v čem je háček a zda je to kolo stejně či lépe vybaveno než Maxbike. Má se to tak, že jsem se včera rozhodl koupit kolo, protože vlákno uschlo a nebylo žádné doporučení a dnes zase začínám zvažovat ten Decathlon. Přeci jen 2.000,– Kč rozdíl při teoreticky stejné kvalitě je dost zajímavé.

                        0 0
                        • Dave-geo  

                          Na tom Btwinu je přehazovačka a řazení X5. Přesmykač je tam nějaký obyč shimano, ale na něm to nestojí.

                          V tom Decathlonu Ti to odservisují bez problému.

                          K těm brzdám – rozdíl poznáš určitě, Deore brzdí za tu cenu naprosto skvěle. Pokud je Ti ale líto tisícovky navíc, tak BLM395 taky zastaví kolo. Uvažoval bych ale spíš o Deore.

                          No a k tomu maxbiku – kolo s XCM (nebo podobnou) a osmirychlostní sadě (altus, alivio..) tak osm tisíc. Tedy bez těch hydraulických brzd, s nimi možná trochu víc :)

                          0 0
                          • Worsik  

                            Bohužel na webu je za 8.000,– k dostání tak akorát kross se Shimano Tourney.

                            Pochopil jsem, že Hayes MX5 kotoučové brzdy jsou mechanické. Tedy budou brzdit lépe než „V“ brzdy, ale zase hůře než hydraulické? Nebo se rovnají hydraulickým a musí se jen seřizovat destičky jako na „V“-čkách? Všude se doporučují hydraulické brzdy a od mechanických odrazují. Je MX5 výjimka?

                            Vím, že do toho hodně rýpu a ptám se možná na základní věci, ale jsem totální pako co se týče kola.

                            Před rokem jsem stejným způsobem 3 měsíce řešil koupi foťáku a jsem spokojený. Tak se snažím vybrat co nejlépe i kolo.

                            Znovu jsem zvažoval i krossové kolo, ale jestli je B'twin kvalitní v této kategorii a má všechny komponenty víceméně vyvážené (s ohledem na cenovou kategorii), bude to nejspíš jasná volba. Navíc bych šel asi do toho Rockrider Big RR 5.3 a byla by to 29" za rozumnou cenu (pokud ji v ČR mají).

                            Nejsi si vědom nějakých slabin toho kola? Má s ním člověk jet hned z prodejny do servisu na přeřízení?

                            0 0
                            • Dave-geo  

                              Tak mechanické brzdy brzdí trochu míň než hydrauliky a musí se častěji seřizovat. Co si ale budem povídat, za tuhle cenu tam hydry prostě být nemůžou a to kolo ej 100% připravené pro přechod na kvalitní hydrauliky.

                              S tím Big RR 5.3 teď bude asi problém, pravděpodobně nejsou (nejen v ČR, ale celosvětově..)

                              Ad slabiny – nevím, za tu cenu už tam prostě nemůže být nic moc lepšího…

                              A z prodejny na něm můžeš proboha jet kam chceš, ale do servisu ne, ten je v prodejně! :-D

                              0 0
            • Lišák  

              Nevím, jestli pomůže větší kolo na to, abys nekopal do sedačky. Sedačku máš připevněnou na sedlové trubce, která vychází ze středové mufny. Odtud bude vycházet při jakékoliv velikosti kola. Tam by pomohl (snad) jen menší úhel sedlové trubky, ale řešit tímto způsobem nekopání do sedačky za cenu (možná) nevyhovující geometrie kola pro jízdu mi nepříjde šťastné.

              Podle mě máš 2 možnosti. 1)zkusit jiný typ sedačky, 2)pořídit vozík.

              0 0
              • Worsik  

                Jo, zapomněl jsem zmínit, proč na té meridě mám sedačku tak nízko. Díky malému rámu se držák na sedačku nevleze mezi navařený držáček na lanko a horní trubku rámu, a díky tomu, že ten návarek není rovně, ale našikmo, tak nemůžu dát držák na sedačku tak, aby byl návarek mezi objímkami.

                Na větším rámu je větší mezera mezi návarkem a horní trubkou a navíc ne všech kolech je už ten návarek rovně. Takže koupí nového kola si pomůžu ;-)

                Sedačka Hamax je super a je vyzkoušená na jiných kolech. Na větším rámu mám i změřeno, že se vejde pod horní trubku.

                0 0
                • Lišák  

                  Tak to jo. Brácha Hamaxku měl, a pochvaloval si ji. Jen pokud jim malá usnula, tak jsem vždycky myslel, že se jí ta klimbající hlava ulomí :-) My děcka řešili vozíkem a naprostá spokojenost. Ovšem řešení cenově dosti nesrovnatelné.

                  0 0
        • Dave-geo  

          Takováhle 29" šla letos s XCR vidlicí za 11 049 Kč :)

          Prodejce to ke slevě stejně nepřiměje a budou odrbávat lidi dál :(

          0 0
    • MarekF  

      Omlouvám se, uklikl jsem se, chtěl jsem otevřít odkaz na kolo.

      0 0
      • Worsik  

        To se tu stalo všem třem lidem, co jsou u krossbike :-D

        Sice jsem ty odkazy nejdříve napsal výše a pak udělal dole anketu, ale stejně lidi klikají na ty spodní odkazy :-D

        0 0
        • MarekF  

          Jo :D protože sem si šel pročíst komenty a pak sem se chtěl podívat o čem to mluví.. tak sem klikl na první odkaz, co jsem viděl :D soráč

          0 0
    • Worsik  

      Koukám, že přibývá hlasů pro Nano a přitom se tu bavíme hlavně o B'twin z Decathlonu.

      Někteří mě zviklali natolik, že si v pátek beru dovolenou a jedu do Ovy do Decathlonu si odzkoušet dostupná kola. Na místě se rozhodnu, zda se mi kolo líbí a zda vzít 26" nebo 29".

      Kdyby se dal editovat původní příspěvek, doplnil bych anketu o tyto dvě kola, protože taky splňují limit i výbavu.

      Jestli má někdo špatnou zkušenost, tak mě může odradit :-)

      0 0
      • Azmir  

        Tak nano má navíc vzduchovou vidli, nafoukáš si jí přesně na sebe, to je jediná výhoda toho nana, jinak pokud nepočítám vidli tak ve srovnání s těma kolama z decathlonu to je šul nul.

        0 0
        • borda  

          No o kousek vyse pises, ze vidle je naprostej zaklad. Tak to asi zase tak sul nul nebude, ne ;-).

          V jednom postu vidli absolutne vyzvihujes, ze mi prijde dulezitejsi nez ram, v druhem zase bagatelizujes. Tak si vyber.

          0 0
          • Azmir  

            Umíš číst co píšu? Napsal jsem, že nano má výhodu v tom, že má vzduchovku a proto vede, ale pokud nepočítám vidli (rozuměj, pokud berem ostatní specifikace kromě vidle), tak že to vyjde šul nul, to si vážně nedokážeš přebrat psané slovo, že píšeš takové blbosti?

            0 0
            • borda  

              Prave ze umim. V jednom postu horujes pro alespon xcr, spise raidona a ze jinak to nema cenu a v druhem pises, ze jedine, co ma to kolo navic proti decathlonu, je vzduchova vidlice.

              Prave proto, ze psanemu textu rozumim velice dobre, je mi jasne, ze se snazis protezovat decathlon. Kdyz nejdrive je to to jedine dulezite a najednou je to to jedine, co je navic (prvni pripad vyzdvyhovani, druhy bagatelizovani)

              Tak jako proc ne, me je to fuk, jen reju ;-)

              0 0
      • Dave-geo  

        Zavolej si do Ostravy, jestli tam náhodou tu 29" nemají, ale nespoléhal bych na to.

        Nano je samozřejmě lepší o vzduchovou vidlici, ale je o 2100 Kč dražší…

        To můžeš přihazovat peníze pořád.. protože třeba ten Rockrider (9900 Kč) + Epicon (3 390Kč) je vlastně jen o tisícovku dražší než to Nano… a to ta XCR která Ti zbyde je a pár stováků v pohodě prodatelná…

        Jen další brouk do hlavy :D

        0 0
        • Worsik  

          Tak do Ostravy jsem volal uz po obede a maji tam jak 29" tak 26". Rozhodl jsem se, ze tam zajedu a tak jsem podnikl cestu do Decathlonu.

          Zjistil jsem, ze 29" kolo mi nevyhovuje posedem, ma na me moc vysoko riditka a navic na nej nedam tu sedacku.

          A 26" kolo mi nevyhovelo take, protoze jednak mi nesedi Sram, ktery ma prehazovani nahoru i dolu stejnym smerem, tedy palcem, coz jsem nepochopil. A za druhou vadu mohou nejspis mechanicke brzdy, protoze na stangli mam 3 lanka a to neni uplne ideal. Vyvedeni lanka pro razeni vzadu pod sedlem je tak dlouhe, ze by maly na sedacce za to tahal a to nechci. Musim si dat pozor u dalsich kol, jak to je provedeno.

          Docela me obailo, kdyz jsem u kola, na kterem je visacka „Pripraveno k jizde“ zkusil zaperovat vidlici a protocily se mi riditka :-D. Navic prehazovani nebylo tak plynule jak bych cekal. Muselo by se to jeste seridit.

          Kazdopadne tedy Decathlon skrtam.

          0 0
    • Worsik  

      Tak mi držte palce, objednal jsem si to Nano se vzduchovou vidlicí. Shimano vím, že mi vyhovuje co se týče ovládání, hadičky a lanka jsou vedeny pod trubkou a jednoduchý design kola se mi hrozně líbí.

      Snad nebudu jedním z těch, co mají s bradským problémy.

      Díky za rady, jestli vše dojde v pořádku, tak se pak ozvu s hodnocením kola.

      0 0
      • Worsik  

        Tak jsem ve čtvrtek v 10 hodin kolo objednal a v pátek v 11 už přebíral krabici od PPL. Myslím, že to je suprový čas dodání. Kolo jsem bez problému poskládal a prvotní dojmy jsou fajn. Na delší zkoušku to nebylo, projel jsem tři kolečka na zahradě a jel na víkend pryč. Přes týden podniknu nějaký výlet a uvidíme. Už jsem docela natěšený.

        Jediným problémem je naprasknuté sedlo, které snad po zaslání zpět vymění.

        0 0
    • mfly  

      Přispěju svou troškou do mlýna… taky jsem chtěl kolo do 12tis, ale nakonec jsem šál po Leader Fox rover… uhádal jsem slušnou slevu, takže jsem to měl místo 17tis za necelých 15tis. Ta výbava je fakt znát… když jsem jezdil na kole co má Acera a Alivio, tak bylo vše v pohodě do projetí prvního bahna… pak to šlo do háje. Zkus se podívat i po kamených obchodech… teď mají mega slevy přes 20% a to se už dá pořídit hodně slušny kolo za dobry prachy…

      0 0
      • Worsik  

        S křížkem po funuse, ale díky ;-) Věřím, že jsem neudělal špatně a snad se to potvrdí.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.