• dejva

    Ahoj přátelé a milovníci svižné jízdy na vynálezu Karla Draise, 

     

    Blíží se nám pomalu nový rok a tudíž i doba, pořídit si na oblíbenou aktivitu novotou vonící stroj.Loni jsem trošku z donucení, ale i nedostatku peněz koupil OLPRAN discovery. Copak o to , ono to kolo jede. Za první tri měsíce jsem na něm nalítal okolo 600km. Problém je spíše v tom, že je to kolo určené spíše na rekreační jízdu o které, ale v kopcích okolo Pasova nemohla být řeč ani v nejmenším. Kolo začalo pomalu odcházet. Nyní se nachází po servisu ve sklepě a čeká na případného zájemce.

     

    Ale zpět k původní myšlence o koupi nového MTB.

     

    Byl bych rád kdyby jste mi mohli trošičku pomoci s výběrem. 

     

    Po zkušenosti s jízdou na celo odpruženém kole bych asi dával přednost tomuto typu.

    A to i přesto, že cca 60% času trávím na rovných a tvrdých površích. Ale v případě solidní ceny bych bral neceloodpr. 

    Vzhledem k tomu, že s největší pravděpod. Budu stroj pořizovat na netu, potřeboval bych poradit správnou velikost rámu při výšce 192cm.Počítám s cenou od 30 –40 tis.

    Od kola na oplátku očekávám bezvadné jízdní vlastnosti,spo­lehlivost brzd, pevnost ráfků a drátů,bezproblé­movou přehazovačku, mám rád jízdu na doraz tak že musí něco vydržet.

    Měl bych zde několik tipů a byl bych hrozně vděčný za Váš profi komentář, čí doporučení jiného bicyklu v tomto finančním rozmezí. 

    Tipy:    1. KTM <span style=„font-size: 13.5pt; font-family: "Times New Roman“;">SCORE RC 4.0 

    <span style=„font-size: 8pt; font-family: "Times New Roman“;">http://www.ktm-bikes.at/…tailBike.php?…

    <span style=„font-size: 13.5pt; font-family: "Times New Roman“;„>     2.MERIDA Mission TFS 500-Dhttp://www.merida-bike.cz/…tfs-500-d-09<span style="font-weight: normal; text-transform: none; font-family: "Times New Roman“; letter-spacing: 0pt; mso-ansi-font-size: 8.0pt; mso-bidi-font-size: 8.0pt;">

    <span style=„font-size: 8pt; font-family: "Times New Roman“;„>       <span style="font-size: 14pt; font-family: "Times New Roman“;">3.SCOT­TAspect FX-1http://www.cykloexpert.cz/…t-fx-15-2008

                4. MERIDA Trans-Mission TFS 900-D http://www.merida-bike.cz/…tfs-900-d-09

                5. MERIDA Matts HFS 3000-D http://www.cykloexpert.cz/…-3000-d-2008

                    6. MERIDA AM 800-D http://www.cykloexpert.cz/…m-800-d-2008

     

    Děkuji Vám moc za radu a přeji mnoho zábavy v sedle. 

    Zdraví dejva

     

     

     

     

    Anketa: JAKOU PREFERUJETE ZNAČKU ?

    5x
    45%
    KTM
    5x
    45%
    1x
    9%
    0 0
    • Marccoo  

      Zkus canyon nebo poison. Co tu máš v tipech bych bral akorát HFS pevňáka.

      0 0
    • Krocan  

      co zkusit test-bike?…merida je teďka prodáva celkem levně:-)

      MISSION 3000-D

      Mission Carbon 3000-D

      nebo kapku vyšší zdvyhy:

      AM 3000-D

      0 0
      • Marccoo  

        Tak to už je rozumný.

        0 0
      • dejva  

        cau, diky za odpoved a tipy.

        AM 3000-D vypada hodne slusne ale co to jsou prosim te ty vyssi zdvyhy?

        0 0
        • Krocan  

          tož ty missiony maj zdvih 100mm a ta AM ma 140mm(píšu zdvih vidle…jakej zdvih u nich maj tlumiče nevim a nechce se mi to hledat)…díky Talasu si můžeš za jízdy přepínat na 100mm 120mm a 140mm

          prostě a jednoduše:

          Mission=běžný XCčko použitelný na maratony, ale ne na větší skoky atd.(neřádil bych na tom o moc víc než na HTčku)

          AM=Allmountain…vy­drží i skoky a celkem dost hravý sjezdíky, ale zase žádnej Hardcore Freeride(na to je ONE FIVE)

          0 0
          • Krocan  

            ještě doplnění…toho Talase sem myslel samozřejmě u AMka, Missiony maj F100

            0 0
            • dejva  

              krocane dekuji ti za vysvetleni.

              co rikas na tohodle canyona

              http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

              mam rad spis maratonovej styl jizdy s minimem skoku.

              jeste kdyby jsi mi mohl poradit jak s to velikosti ramu pri me vysce 192 cm

              dekuju

              0 0
              • Krocan  

                cena je tam podobná, ale myslím si že ty test biky od meridy maj za tu cenu lepší osazení a případný problémy se budou řešit snadněji tady než u toho Canyonu…kdybych si vybíral já tak bych uvažoval mezi tím jestli vzít Mission Carbon 3000-D nebo Mission 3000-D. Každopádně i s tou meridou AM nebude problém zajet svižnější vyjížďku, ale pokud na tom nechceš jezdit víc do sjezdíků a „hrát si“ tak je to podle mě zbytečný, protože využiješ ze zdvihu vzadu to co bys využil i u missiona a Talase budeš mít furt na 100mm…

                0 0
                • dejva  

                  Mission Carbon 3000-D

                  vypada vazne dobre , ale co tech v prumeru 1500KM najeto neni to trosku moc?

                   
                  0 0
                  • Krocan  

                    pro někoho roční kilometry, pro někoho měsíční:-P

                    1500 je sice opravdu celkem dost, ale není ani škrábnutý, takže předpokládám že s tím nejezdil jako prase ten borec…navíc je to prej zaměstnanec Meridy tak se k tomu snad choval pěkně:-)

                    každopádně jestli se ti líbí tak zkus napsat na ten mail co tam uvádí a zeptat se v jakym stavu teda opravdu je a jestli se na něj dává i nějaká záruka;-)

                    0 0
                • dejva  

                  jeste bych dodal, ze nejradeji jezdim rovne usek ale v terenu( polni lesni cesty)

                  vice mene zadny sjezdy spis silova jizda na delsi vzdalenosti

                   
                  0 0
                  • Krocan  

                    hele…nebude pro tebe už lepší to HTčko?:-)…nebo jsou pro fulla i zdravotní důvody(záda atd.)?

                    0 0
                    • dejva  

                      zdravotni problemy mam jen s kolenem (zad.kriz. vaz.) :-)

                      fulla bych uprednostnoval po zkusenosti pojezdu na nem.mel jsem ho jednou pujceny a to svezeni je na nem opravdu paradni byl jsem nadcen. a to jsme jezdili opravdu z 90 procent po rovne silnici, ale bohuzel nevim co to bylo za typ a znacku.

                      mel by jsi teda nejakej typ na to „HTčko“?

                      dik

                      0 0
                      • Krocan  

                        třeba taky jednu test meridku)

                        0 0
                        • dejva  

                          diky to by mohlo byt  ono:-)

                          jen se nevyznam ve vybave(osazeni)

                          jak muzes okomentovat vidlici a  rafky?

                          diky za odp.

                          0 0
                          • Krocan  

                            Vidlice-Elita(někteří samozřejmě mají spoustu keců že by Fox nikdy nekoupili a místo toho jedině tuněnej Epicon, ale pár známejch ji má a že by si zrovna stěžovali se říct nedá;-)

                            Ráfky-sou to DT Swiss, takže bych řekl že to sou celkem držáky

                            0 0
                      • Krocan  

                        nebo ještě něco ze zahraničí:-)

                        Canyon

                        Radon

                        BeOne

                        0 0
                        • dejva  

                          ty jo dekuju moc . hele a ted mi porad ktery je z tech co jsi sem napsal  to opravdu „best“

                          me se teda hodne llibi ten radon

                           
                          0 0
                          • Krocan  

                            já osobně bych bral asi toho Radona(líbí se mi víc než Canyon:-P)

                            0 0
                            • dejva  

                              jdu si o nich jeste zjistit neco podrobnejsiho, oni vypadaj suprove vsechny 3,teda az na ty riditka,  u vsech j sou to takovy trubky :-(, ale to uz je to nejmensi.

                              jeste jednou ti moc dekuju za rady a tipy. zdravim a preju hezkou nedeli

                               
                              0 0
                              • Marccoo  

                                Já doporučuji Radon,ale bohužel tehle už není k mání,musíš počkat nebo koupit v team barvach model 2009.Ale mají za dobrý peníz carbona08

                                0 0
                                • Marccoo  

                                  tak tohle je bomba a tohle taky

                                  0 0
                                  • Marccoo  

                                    nějak se to podělalo,tak znova Radon ZR Race 8

                                    0 0
                                    • dejva  

                                      ahoj marccoo, dekuju ti za tip. to je hodne dobry, mohl by jeste juknout okem profika na toto a rict ktery ma lepsi vybavu http://www.radon-bikes.de/…d_31510_.htm

                                      vcera mi to poslal jako tip krocan a je tam stovka rozdil.

                                      dekuju za odp. zdravi dejva

                                      0 0
                                      • Krocan  

                                        vyjdou tak nastejno…je to podle mě otázka čistě SRAM x SHIMANO a DT SWISS x MAVIC;-)…osobně bych vzal ten ZR Race 8 co ti sem hodil Marccoo

                                        0 0
                                      • felix.org  

                                        Vzal bych ZR Race 8 2009, protože RACE 9 2008 už není :-)

                                        0 0
                                    • dejva  

                                      marccoo, jeste bych te poprosil o tip na „fulla“

                                      diky

                                      0 0
                                      • Krocan  

                                        pokud můžu taky, tak třeba tenhle Radon vypadá celkem slušně na tu cenu;-)

                                        0 0
                                        • Marccoo  

                                          Pokuď ti bude 16 nebo 22 tak běž do něj.Je to model 2008.QLT Race 6 2009 je taky velmi dobře vybavený,ale tam už je cena vyšší.Ale to už je vo 200éček víc nad rozpočet.Ještě bych uvažoval nad QLT Race 5 2008.Zbyde ti dost peněz na výměnu třeba hrozných klik.HSku mají taky za dobrou cenu Drossigera,ale za QLT pokuhlává komponenty.Zkus kouknout na poison
                                          je to už modelová řada 2009,můžeš si to kolo vybavit jak chceš sám i color rámu.

                                           
                                          0 0
                                          • Marccoo  

                                            poison

                                            0 0
                                            • dejva  

                                              Krocan,Marcco, shodli jstre se na tomhle modelu

                                              http://www.bike-discount.de/…auftipp.html?…

                                              musim uznat ze na pohled vypada dosti dobre, co se tyce vybavnei, v tom ja se nevyznam, ale kdyz rikate, ze je solidni, neni duvod vam neverit. davam ho tedy na prvni misto v pomyslnem zebricku a  budu o nem hodne premyslet. vzhledem k tomu, ze se jedna o nemeckou znacku ,tak by ho mohli mit i tady u nas v berline a sand si budu moci v nekterem z obchodu vyzkouset velikost. chtel bych vam opravdu podekovat, protoze takova rada je pro amatera, jako ja, k nezaplaceni. viz kola ktere jsem psal v uvodnim clanku. pokud by jste pratele meli jeste nejaka kola v zasobe na ktra jste zapomneli, budu rad kdyz je jeste napisete. diky zdravi dejf

                                               

                                              0 0
                                              • Krocan  

                                                jiný kola mě už moc nenapadaj a když jo, tak se to zas nevyplatí s tou výbavou která je tady už podle mě opravdu špičková;-)

                                                Doufám že si vybereš to co ti bude sedět a že budeš spokojen. Přeju pěkný vánoce s Šťastný nový rok…a samozřejmě spoustu kilometrů bez defektu:-P

                                                Bajku zdar.

                                                0 0
                                                • dejva  

                                                  diky,

                                                  no defekty uz mam snad vybrany........

                                                  taktez Ti preju hezky vanoce v kruhu rodinem a v novem roce at to jezdi.

                                                  cau

                                                  0 0
                                            • dejva  

                                              to je hodne dobry, ale spis  pro profiky :-)

                                              0 0
              • Krocan  

                ohledně velikosti je nejlepší se ptát přímo uživatelů, ale je to věc toho jak co komu sedí a vyhovuje, takže bych tady u Merid viděl i výhodu v tom že můžeš zajít do obchodu a když budou mít tolerantní obsluhu tak tě to nechaj vyzkoušet a možná i se projet;-)

                0 0
              • pos3k  

                vedle Farbe si klikni na Perfect Positioning System, urcity „nastrel“ dostanes :)

                 
                0 0
                • dejva  

                  pos3k

                  diky, vyslo mi zhruba Lko.

                  …maj to solidne vychytany :-)

                  0 0
        • Tomínos  

          Missiony nevím kolik myslím 100 na zadku, AM mají 130 a ty one five mají 150

          0 0
    • dejva  

      nazdar, chtel bych se zeptat kolegy marcca a krocana (a prirozene i dalsich) co rikaji na tuto meridu http://www.merida-bike.cz/…ion-900-d-08

      asi pred mesicem jsem tady s vyse uvedenymi bikery probiral koupi kola kluci se shodli na QLT Race 6.0 od Radon, tento full se mi velice zamlouva, bohuzel ale jiz nemaji moji velikost.

       
      0 0
      • Krocan  

        za tu cenu sem viděl už i lepší stroje:-)

        koukni na tuhle… výše jsem ji už uváděl a cena je sice o pár tisíc větší, ale skok mezi vybavením je tam obrovský, mimo to by měla sedět i velikost a vzhledem k tomu že je na tom hokejka sedlovka a relativně dlouhej představec tak myslim nebude problém aby ses na to se svýma 192cm poskládal;-)

        0 0
        • dejva  

          ahoj krocane, dekuju Ti za reakci. s tou cenou bych se jeste vesel , navic je to kolo pojisteny. a zajety:-)

          jeste me napada toto http://www.bike-discount.de/…tage-60.html

           ikdyz to asi nebude uz pro ty moje jizdy , jak jsem pasl .spis rovinky,silnice stridane s lesni ci polni cestou. skoky jen sem tam zadny velky vejsky spis obrubniky :-)).

          diky

          0 0
          • Marccoo  

            Stage proč ne,je to AM a an silnici se taky neztratí.Já osobně bych vzal ale tu meridu co sem hodil krocan,ta je nadupaná.Tu 900-d tu né.

            0 0
          • Krocan  

            ten je taky pěknej a ani cenou se neztratí, ale musel bys počítat s výměnou kol, protože vzhledem k tomu kolika lidem už praskly se dá očekávat že zvlášť na AMko je úplná blbost je dávat:-(

            0 0
            • dejva  

              krocan, marcco, dekuji Vam panove, vyzkousim tu meridu jak to bude s tou velikosti.(uz jsem v kontaktu s prodejcem) kdyz bude pasovat, neni zda se, co resit. pokud ne, druhej na rade je tedy ten radon. pak dam vedet jak to dopadlo, preju Vam oboum pekny vikend. zdar

              0 0
            • dejva  

              prave jsem se dozvedel od pana skricky z meridy,   „myslim si, ze by pro vas ta 20“ byla mala" coz je velice seriozni jednani. chtelo by si ho samozreme vyzkouset, pak by se vedelo, jenze kvulil memu prac. vytizeni je to docela problem.

               krocane pises, ze u toho radon stage budu muset pocitat s vymnenou kol. jak to myslis ?rafky, duse, ci plaste? dekuju ti za odp.

              0 0
              • Krocan  

                nevim jestli je možný vyměnit akorát ráfky, ale myslím hlavně právě ráfky…praská to většinou asi tak jak je na foto ještě jeden":/fotoga­lerie/kola-a-komponenty/detail-15149.html

                0 0
              • nnoe  

                Ahoj jezdím Missiona 2000 ve velikosti taky 20". Měřím 185 a je mi akorat…ještě jsem dával kratší představec (teď mám 100 mm). Podle mě je lepší mít spíše o něco menší rám a dát právě delší představec a hokejku…ale nejlepší bude si to odzkoušet. Navíc ta 22" už bude docela „koza“

                0 0
                • Lister  

                  Jen dvě věci:

                  pozice sedla (použití hokejky/rovné sedlokvy) nemá s laděním délky posedu nic společného – jasně že má na ni vliv, ale prodlužovat/zkra­covat posed laborováním se sedlem není vhodné – sedlo má být i ideální poloze vůči pedálu.

                  Pokud jde o délku představec, tak si myslím přesně opačné – lépe si mi jezdí na delším rámu s krátkým představcem než naopak (uvažuju samozřejmě že výsledká délka posedu bude u obou variant stejná)

                  Co je neoddiskutovatelné – je lepší mít nižší rám než zbytečně vysoký. Výška rámu není to po čem bych primárně šel, spíše jeho délka, to opravdu určuje velikost kola.

                  0 0
                  • teepeex  

                    pokud se nemylim kolego, jedna se o pripad, kdy s malinko mensim ramem se da prave hokejkou(pozici sedla) a predstavcem mnohe doladit neni-liz pravdou? .)

                    uvedomit si musite pane, ze cyklista tento(vetsiho vzrustu) ma pomerne delsi stehenni kosti a trup a ruce(a ja nevim co jeste), takze jeho slapani, bude v tomto pripadku naprosto bez problemu

                    konec hlaseni

                    0 0
                    • Lister  

                      Výška jezdce s pozicí sedla nesouvisí vůbec, délka steheních kostí samotná nic neznamená, důležitý je více jejich poměr ke kostem holením. I dvoumetrový chlap může pohodlně sedět na přímém zámku, stejně tak 175cm cyklista bude potřeboval offset sedlovky třeba 30mm, což už je poměrně velká hodnota.

                      Ale o tohmle to vůbec nebylo, bylo to myšleno hlavně tak, že každý je zvyklý na určitou pozici a měnit ji jen proto, že potřebuju prodloužit nebo zkátit posed je IMHO blbost. Délka posedu se prostě pozicí sedla neladí, to je potřeba pořešit správným rámem a představcem.

                      Pokud by si měl někdo koupit malé kolo (rozuměj krátké) a posed si doladil tak, že bude sedět úplně vzadu a vepředu bude mít 140mm představec, tak to děkuji pěnkě, to asi moc spokojený nebude.

                      0 0
                      • teepeex  

                        prilis mnoho slov, mohl jsi napsat

                        „mas pravdu tome, ale neni to optimalni“ :)

                        0 0
                      • nnoe  

                        To je jasný, nemyslel jsem že posunutím sedla bude natahovat posed. Ale pokud ho nastaví správně, nejspíš se mu posed o něco natáhne. Jak už bylo psáno, tak člověk většího vzrůstu budu mít nejspíš i delší stehení kosti (samozřejmně to není pravidlo) a tím pádem, aby nastavil ideální pozici pro šlapaní (aby nedupal před ani pod sebe) bude potřeba posunout sedlo nejspíš o něco dozadu. Délka stehení kosti má podle mě právě největší vliv na posun sedla…existuje na nastavení známá poučka, ze které to vyplívá. Sedlo může mít sice kdekoliv a třeba to bude i pohodlné, ale bez správného nastavení určitě nebude šlapaní efektivní. Pokud ho posune tak, že už to bude vypadat blbě, tak dá hokejku. Zbytek se dá pak doladit představcem.

                        Samozřejmně se to dá takhle korigovat pouze v omezené míře. Ale právě třeba po těchto nastaveních zjistí, že mu 20" stačí a nemusí tak brát 22". Ale každopádně, pokud je to takhle na hraně, chce to vždy vyzkoušet!

                        Toť jen pro vysvětlení…

                        Já mám třeba těch 185 a na 18" bych se asi taky poskládal a 192 cm není zas tolik…

                        0 0
      • Lister  

        nečetl, jsem celé, takže nevím jestli si psal i velikost, kterou potřebuješ, ale tenhle testovací Ghost vypadá moc hezky.

        0 0
        • Krocan  

          tak tohle je taky pěkný kolečko…to dejva: koukni se i na tohodle Ghosta, za tu cenu je super a ikdyž má crossridy, tak ti zbydou peníze na nový kola;-)

          0 0
        • Lister  

          aha takže 192cm, to bude asi na hraně, ale vyloučené to není…

          0 0
          • Krocan  

            furt to bude míň na hraně než merida 20" ikdyž má dlouhej představec a hokejku;-)

            0 0
            • Marccoo  

              Chce to zkusit

              0 0
              • Lister  

                chce to jen vědět co potřebuješ

                0 0
              • dejva  

                to lister,ten ghost vypada opravdu slusne. kousek od domu mam obchod, kde prave tuhle znacku maj .zeptam se. esli bych si tu 21" mohl vyzkouset. pokud by jsi mel jeste nejaky tip hod sem pls odkaz . jak uz jsem psal vyse. shanim celopero spis tour-maraton.diky

                to krocan, aha tak ze uz rozumuim proste crosidy nebrat. ;-)

                  
                0 0
                • Krocan  

                  rozumíš naprosto správně;-)

                  0 0
                • Marccoo  

                  Ber Tune s ZTR ráfky

                  0 0
                  • dejva  

                    ahoj panove, jakej mate nazor na tuhle meridu . muzu ji sehnat za 1500€  ve svoji velikosti.

                    diky za odpovedi.

                    0 0
                    • Krocan  

                      kterou?:-)

                      0 0
                      • dejva  

                        jo sorry az ted jsem zjistil ze jsem zapomnel na odkaz ale uz je tam

                        ;))

                        0 0
                    • dejva  

                      <span style=„font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman“; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-ansi-language: CS; mso-fareast-language: CS; mso-bidi-language: AR-SA;">http://www.merida-bike.cz/…tfs-900-d-09

                      0 0
                      • Krocan  

                        mno za tu cenu bych do toho nešel…

                        0 0
                        • dejva  

                          ahoj krocane, ja uz jsem z toho v .........

                          a co rikas prosim te na tohodle canyona http://www.canyon.com/…s/specs.html?…

                          diky za odp.

                          0 0
                          • Krocan  

                            ten už je lepší, ale ještě lepší by bylo něco jako ta Merida Mission 3000-D z toho meriďáckýho bazaru;-)

                            0 0
                            • dejva  

                              zdravim Te krocane tak ze bych nakonec sel do tehle meridy??? http://www.merida-bike.cz/…000-D---2008

                              asi jo........:)

                               
                              0 0
                              • Marccoo  

                                Za tu cenu,dobrý kolo.Neváhal bych a šel do ní.

                                0 0
                                • dejva  

                                  zdravim Te marcco, a bude to dobry kolo , jak jsem psal na zcatku, do terenu jako jsou ty lesni ci polni cesty, ?? diky za odp. a pekny den preju.

                                  0 0
                                  • nnoe  

                                    Na lesní a polní cesty jsou vhodný určitě obě (Mission i AM). AM má o něco větší zdvihy, a tak teoreticky zvládne i těžší terén. Mission je více „chrtí“ kolo, má menší zdvihy, je lehčí a určení tedy spíše pro XC či maratony… 

                                    0 0
                                  • Lister  

                                    Tohle kolo je takový pohodlný tank, projedeš hodně, ale nečekej, že to bude nějaký velký sprinter. i v rácmi své kategorie se řadí spíše mezi línější kousky, tím ale nechci říct, že je špatné. Pokud by ale primárním nasazením měla být sportovní jízda, tak bych možná volil něco jiného.

                                    0 0
                                    • dejva  

                                      nnoe,lister, krocan. panove zdravim vas a diky za vysvetleni.ja ho teda „risknu“ :-)

                                      0 0
                                      • Krocan  

                                        tak hodně štěstí…pak ho nezapomeň hodit do našich biků:-)

                                        BTW: máš výhodu toho Talase, takže díky němu si budeš moct na blbnutí dát 140mm, na pohodovou jízdu 120mm a na výjezdy 100mm:-)

                                        0 0
                                        • dejva  

                                          jj diky . hned jak to pujde hodim sem nejaky info , jeste jednou diky za rady .

                                          0 0
                                          • Krocan  

                                            není zač…musíme si pomáhat aby nís bylo furt víc a víc(bikerů;-)

                                            0 0
                                      • Marccoo  

                                        Už ho máš?

                                        0 0
                                        • dejva  

                                          prave jsem ho objednal, kdyz ho stihnou poslat do soboty do prodejny v pardubicich, tak ho projedu hned v pondeli, bez ohledu na tu zimu co tady u nas ted je. pokud to nestihnou, budu si muset mesic pockat :-(

                                          0 0
                                          • Marccoo  

                                            To tě snad nepostihne.

                                            0 0
                                          • Krocan  

                                            jakto že měsíc??

                                            0 0
                                            • dejva  

                                              pracuju v berline a domu se dostanu jednou za mesic, tak ze by mi ho musel vyzvednout bracha.....

                                              0 0
                                              • Krocan  

                                                aha…každopádně si ho vyzvedni sám ať si ho můžeš hned vyzkoušet jak ti sedí;-)

                                                0 0
                                              • dejva  

                                                kdyz nad tim tak premejslim tak ta sleva tam je nejakejch 10 tis. na sto km. coz je teda hodne solidni doufam ze bude fungovat :o

                                                a propo panove, nejakou peknou helmicku nemate v zasobe;-)

                                                0 0
                                                • Krocan  

                                                  tak s tim ti neporadim…omrkni co je v obchodech, vyzkoušej si jich pár a tu co ti bude sedět si kup;-)

                                                  0 0
                                                • nnoe  

                                                  Novou helmu taky zrovna vybírám :) Ale tady těžko radit :) Záleží, z jaké cenové kategorie chceš vybírat, ale myslím, že dnes u osvědčených výrobců s kvalitou nemůžeš sáhnout vedle. Jelikož se helmy dnes liší hlavně designem, tak vyber, která se ti libí. Ale určitě to chce vyzkoušet, jestli ti správně sedne, velikost neříká zdaleka vše…vlastní zkušenost :)

                                                  Já mám třeba vyhlídlou tuto

                                                  0 0
                                                  • dejva  

                                                    tak ta je pekna ,taky pekne mastna, ale maj tam toho hodne...... neco vomrknu ;-) dik za odkaz

                                                     
                                                    0 0
                                                  • Marccoo  

                                                    Mám bell a jsem spokojený,ale to budeš asi skoro s každou

                                                    0 0
                                      • nnoe  

                                        V pohodě…:) Tak ať ti to jezdí..:)

                                        0 0
                              • Krocan  

                                ta je good, ale jak píše Lister…jestli chceš sportovnější(rychlej­ší) jízdu tak spíš toho Missiona, ale pokud si rád zařádíš tak je tohle dobrá volba;-)

                                0 0
                          • Masl  

                            Nevadí že je to kolo pro holky???:)

                            0 0
                            • dejva  

                              ?? proc pro holky?

                              0 0
                              • Masl  

                                Protože je tam v názvu to W. Když se podíváš na celou tu serii co má nakonci W, tak tam píšou že jsou to kola postaveny specialně pro ženy.;-) Ale težko říct co je na nich jinýho, zas tolik jsem to nezkoumal.

                                0 0
                                • pegas  

                                  sedlo, geometrie,atd…

                                  0 0
                                • dejva  

                                  aha dik za vysvetleni, jsem si pri tom vzpomnel na takovou rikanku . „okurka, svicka, nebo kolo bez sedla, neni zadna, ktera by si rada nesedla“.........

                                  0 0
                      • dejva  

                        abych byl presnejsi je to tato. oproti te prodavane v cesku ma nekolik zmen v osazeni

                        http://www.fahrrad.de/…c/18988.html

                        0 0
                        • Marccoo  

                          Nebrat

                          0 0
                        • nnoe  

                          Za ty prachy bych jí rozhodně nebral…doporučuji toho Mission 3000 D z Merida bazaru, ten mi za ty příjde super…:)

                          0 0
                • pegas  

                  na maratony ten ghost bohuzel neni…to by spis chtelo nejakou rt radu…

                  0 0
                  • dejva  

                    neni, ale taky bych do nej sel. bohuzel je velikostne mimo.

                    0 0
                    • pegas  

                      ja se musim zmerit,ale 192 urco nemam.....a uz i moje vyska je na hrane…hlavne na delku ramu..

                      0 0
    • kubad  

      zajímavá nabídka bude "Drosiger XTR09 ":http://www.bikez.cz/…ltd-xtr-2009- cena super na tu výbavu.

      nebude jich moc a vypadá dobře

      0 0
    • -estevez-1  

      Zdar,

      po precteni tohodle vlakna jsem se rozhlodl ze si taky neco koupim, ceny ted v zime vic nez lakave. Rozhodl jsem se pro jednoho z techto Radonu (muzu je sehnat v me velikosti, 18). Ktereho byste vzali? Rozdil ve vaze mi nevadi a sto euro se vzdycky hodi. A nebo byste vzali tu Meridu AM3000 za nejakych 38k? Meridu moc nemusim, ani nevim proc, je mi ta znacka nejak nesympaticka.

      Radon Midseason

      Radon Stage 6

      Merida

      Diky za rady

      0 0
    • dejva  

      Ahoj, za skvělou radu a pomoc při výběru kola bych chtěl poděkovat pánům s nickem krocan a marccoo, ale vlastně i ostatním, kteří se zde zapojili do diskuze.(snad si to kluci přečtou,zdalo se mi zbytečné zakládat nové forum).

      Meridu AM3000 už mám doma a muím říct- TO JE POJEZD.

      no teď už jen zbývá čekat na přijatelný počasí a pořádně jí dát do rámu :-)

       něco takovýho jsem si představoval.­............

      ještě jednou díky

      zdraví dejva

      0 0
      • Krocan  

        nemáš zač chlape…když už o tom něco málo vim a nemám na to sám tak aspoň poradím tomu kdo na to má:-P

        Přeji mnoho kilometrů luxusního pojezdu a hlavně BEZ DEFEKTU! :-)

        0 0
      • Marccoo  

        Hodně šťasných km.

        0 0
    • Kedarr  

      bejt tebou tak jdu do Trek 8500 je teĎ v akci za 45tis..myslím teda v komplet xtéčku, foxkou vidlí..super tuhej bike..:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.