• Raddek

Zdravím, zkoušel někdo z vás to nové gopro? Chtěl bych si tím natáčet jen ježdění na kole + sem tam dovolenou.. Nejvíce mi jde o to jak funguje stabilizace, protože ta se mi u gopro vždycky líbila. Mega rozlišení v podobě 4K nepotřebuji, stačí v klidu HD. Na youtube se nedají moc dohledat videa s touhle kamerou a mtb tematikou… Máte zkušenosti?

• novas752  

Stabilizace by v tom měla být stejná jako v Hero 5. Ze srovnávacích videí mi ale přijde, že má nějaký bledý barevný podání.

• Raddek  

Jo, je to bledý… ale pokud je opravdu stabilizace stejná tak super…

• MirosPikos  

Dle videí na trubce je vidět, že stabilizace funguje lépe (ale je samozřejmě jen elektronická, nesrovnatelná s tím, co nabízí Sony). A co se týká barvy, mám naopak pocit, že bledý je HERO5.

Já bych si skoro až počkal, jak to dopadne mezi GoPro a Xiaomi a s čím se vytasí příště. Jinak na mall.cz je čas od času vidět Hero6 za 10k. S tou jejich kartou, když to člověk s nimi zkoulí lze ušetřit další 2k (necelý). A nebo to prohnat přes firmu. Toť otázka.

Tak jako tak… natáčet znamená hlavně střihat a pokud člověk nemá trochu cit, přestane ho to bavit, videa ho obvykle zklamou, protože široký záběr udělá všechno dost nudný. A videa pak mají daleko k supercoolak­čnímmtbsjezdům.

• Raddek  

Se střihem počítám… otázka je, jak mi to půjde…

• JFtryall  

Ta „bledost“ muze byt neupraveny ProTune mod. Ma mene vyrazne barvy kvuli posprodukci a lepsi praci s dynamickym rozsahem.

• logoman  

No mam za to, ze rozdil mezi stabilizaci mezi 5 a 6 je dost zasadni. U 6 je to uz docela slusne i kdyz ne perfektni, 5 neni nijak extra.

• Raddek  

Kdyby ji prosím kdokoliv měl, tak budu vděčný za každý názor… za 14 dní odjíždíme na dovolenou na kolo a nevím jestli ano, nebo ne…

• RHNeM  

Asi off -topic, s gopro nemám zkušenost, ale pořídil jsem nyní Sony FDR X3000 v „akci“ na alze, právě kvůli optické stabilizaci, která je doopravdy super. Oproti GoPro 6 se mi libí i podání barev, lepší záznam zvuku a lepší výsledky za horšího světa. Porovnáno nemám z vlastní zkušenosti, ale než jsem koupil, prolezl jsem snad všechna možná videa na yt a recenze kde se dalo. U GoPro 6 se mi naopak líbí subjektivně ostřejší obraz (což neznamená, že by Sony nebyla ostrá). Pokud by byl zájem můžu dát „zkoušku“ co jsem pořídil po koupi (odkaz na youtube, ale poznamenán jeho kompresí), popř. někde dát na stažení i reálný vzorek v plné kvalitě.

Na kole je dle mého lepší i oddělený display pro nastavení a kontrolu uhlu – display může být na ruce nebo na řídítkách- kamera hruď, rameno, přilba, vždy pod kontrolou… a pokud se display nepoužívá je super i výdrž baterie.

Za sebe můžu Sony doporučit.

• lukinn47  

V sobotu bych ji měl testnout v Koutech při tréninku, tak můžu poslat záznam…

• Raddek  

Byl bych moc rád… klidně do zpráv… hlavně ať na to mrknu… kupoval si ji, nebo jí máš půjčenou?

• Kaire  

Před měsícem jsem kupoval Gopro a měl jsem na test 5tku, 6tku a hero 2018. Koupil jsem na konec 6tku. Důvody jsem měl hlavně dva:

Stabilizace: ta je opravdu výborná, řekl bych že se vyrovná hravě optickým, pokavaď se nebavíme o opravdu výborném kousku nebo gimballu.

Slowmotion: 240 FPS pri FullHD je opravdu boží. Chceto lepší světelné podmínky, ale člověk se to naučí opravdu rychle vychytat.

Obecně velká plus GoPro kamer a důvody proč jsem chtěl přímo GoPro:

Je to osvětšená značka a kvalita.

Opravdu jednoduché a intuitivní ovládání

Není potřeba žádného pouzdra do vody apod.

Mínusů je určitě víc ale pro nás to bylo:

Výdž baterky (to platí ale prakticky pro všechny akční kamery)

Cena (včetně všecho příslušenství)

Rozdíl hero 2018 x hero 6 jsou celkem razantní při akčních záběrech. Pokavaď to někdo kupuje na dovolenou a na focení potažmo zachycení „normální“ dovolené tak stači v pohodě hero 2018 (myslím že je to i smysluplnější volba). Barvy mi přijdou víc živé na hero6 (to je dost ale o osobnim vkusu, navíc to jde upravit při editu) V akci je ta stabilizace alfaomega, odvijí se od toho i ostrost záběrů, tam hero 2018 dost pokulhává. Slowmotion jsou pak třešnička na dortu na hero6. 4K osobně taky nepotřebuji a skoro ho nepoužívám.

Váhal jsem nad yi 4k+. Měl jsem ji v ruce a to zpracování bylo takové „bleh“ oproti GoPro. Také potřebovalo kryt. Cena je o dost nižší ale přemýšlel jsem tak, že je to věc kterou nenahradiš dalši sezónu. Také software na PC od GoPro je jednoduchej a jde v tom udělat kupa věcí raz dva (myšleno GoPro studio).

Je také dobré počítat s tím že musíš dokoupit příslušenství k samotné kameře. Minimálně dobrou kartu aspoň 64GB (jasně i 32 je ok ale všichní víme jak to je..), dále také nějakou kvalitní rukojeť, tyč nebo plovák, NÁHRADNÍ BATERKU A NABÍJEČKU = to bych řekl že je must have, baterka vydrží hodinu, takže mít druhou po ruce a nabíječku do které dáš práznou je nutnost prakticky. Pak už je to volitelná na kolo pás na hrudník nebo záleží jak budeš točit. Samolepka na helmu je součást balení.

Já kupoval Gopro s origo černo oranžovým plovákem který používám i jako normální rukojeť.

+Baterka s nabíječkou (nosím powerbanku která nabije 3× baterku), set od Rollei kde je i parádní přenosnej kufr, dobrou kartu 64GB.

Celkem to vyšlo těsně pod 14000, GoPro jsem kupoval v akci, stejně tak i kartu a ten set.

• novas752  

Ty plastový příslušenství, rukojeti, plovýáky, propojováky, kšandy na hrudník atd. se dají nakoupit na čínskejch eshopech za mnohem lepší ceny.

• Kaire  

Souhlas, proto jsem nekupoval vše originál. Rollei sem kupoval protože jsem si to mohl osahat a bylo to OK, na aliexpresu to je sice levnější ale nemohl jsem čekat dva měsíce. Navíc Rollei stál 1k což je jako jedna věc přímo od GoPro.

Přecijen ale aspon jeden si myslím že je dobré mít origo, nebo aspon opravdu kvalitní. Ta kvalita je diametrálně rozdílná. Tuhost, zpracování, materiály. O baterce ani nemluvim, koupit nějakou na aliexpresu bych asi nechtěl. Koupit kameru za 10k nebo i víc a pak tam hodit nejlevnější kartu, hodit to na nějakou viklající se selfie tyč je celkem šílenství.

Za mě aspon jeden, nejpoužívanější doplněk originál (v mém případě plovák).

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.