• Michal_K.

    Ahoj,

    chtěl bych požádat o radu majitele supa 929 či 829. Měl jsem letos doma na týden Supa 929 a hodlám se stát vlastníkem modelu 2010. Jsem především cykloturista a bohužel až pár minut před vrácením kola jsem zkusil k němu přidělat svůj arsenálovský nosič. Dopadlo to tak jak je na fotkách. Nosič je posunutý příliš vysoko a dopředu.

    Přidělat však na zadní osu pomocí adaptéru od SA taky myslím nejde – viz foto.

    Pokud jste někdo řešil stejný problém a máte řešení, nebo víte o nosiči, který by lépe seděl, budu velmi vděčný za vaši pomoc. Možnost přidělání nosiče s brašnami je pro mne zásadní.

    Případně se můžete podělit i o použití blatníku a o zkušenostech s tímto kolem při cykloturistice

    Díky, Michal

    0 0
    • Smazaný účet  

      Ha, konečně! (smích).

      Tohle jsem řešil, šaškoval v obchodech a koumal, jak to vyřešit. Nakonec jsem vzal kousek pásoviny a udelal obímku s packou(ve které je dírka pro šroubek). Ta obímka se nandá na spodní trubku zadní stavby(tu vodorovnou) co nejblíže k patce rámu. Do dírky pa příjde nějaký pevný šroub(nerez), který pak drží nosič a stáhne celou obímku aby držela.

      A teď několik poznatků:

      • rámovou trubku je potřeba něčím omotat, aby se nepoškrábala, obímkapak lépe drží.
      • jelikož 28" kola jsou větší, je třeba aby upevňovací šroub byluvnitř zadního trojúhelníku
      • i přes utažení obínmky je stále možné, aby se kolem trubky otočila.Při zatížením nosiči se pak ohne trubka nosiče, nosič poklesne a začnedřít. Provizorně jsem to naohýbal zpátky a zajistil drátem k té druhétrubce, která jde k sedlu, pro další plánovanou vyjížďku udělámtesnější obímky a rovnou nosič přidělám i k druhé trubce-třebadomyslet.
      • obímku je dobré natřít, protže jinak po chvíli má hnusněrezatý vzhled
      • obimku je třeba udělat tak, aby packy pro šroub byly ve smyslu tečnyk rámove trubce(ono vy se to tam ani jinak nevešlo)
      • ony se dají použít nějaký ty adaptíry, ale ty pod rychloupínákamamoc nedrží, dávat pevnou osu se mi nechtělo a hlavně představa, že kdyžpíchnu, musím všechno sházet z kola:(

      Mohl bych to namalovat nebo nafotit, kdyžtak si řekni.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ha, konečně! (smích).

      Tohle jsem řešil, šaškoval v obchodech a koumal, jak to vyřešit. Nakonec jsem vzal kousek pásoviny a udelal obímku s packou(ve které je dírka pro šroubek). Ta obímka se nandá na spodní trubku zadní stavby(tu vodorovnou) co nejblíže k patce rámu. Do dírky pa příjde nějaký pevný šroub(nerez), který pak drží nosič a stáhne celou obímku aby držela.

      A teď několik poznatků:

      • rámovou trubku je potřeba něčím omotat, aby senepoškrábala, obímkapak lépe drží.
      • jelikož 28" kola jsou větší, je třeba aby upevňovací šroub byluvnitř zadního trojúhelníku
      • i přes utažení obínmky je stále možné, aby se kolem trubky otočila.Při zatížením nosiči se pak ohne trubka nosiče, nosič poklesne a začnedřít. Provizorně jsem to naohýbal zpátky a zajistil drátem k té druhétrubce, která jde k sedlu, pro další plánovanou vyjížďku udělámtesnější obímky a rovnou nosič přidělám i k druhé trubce-třebadomyslet.
      • obímku je dobré natřít, protže jinak po chvíli má hnusněrezatý vzhled
      • obimku je třeba udělat tak, aby packy pro šroub byly ve smyslu tečnyk rámove trubce(ono vy se to tam ani jinak nevešlo)
      • ony se dají použít nějaký ty adaptíry, ale ty pod rychloupínákamamoc nedrží, dávat pevnou osu se mi nechtělo a hlavně představa, že když píchnu, musím všechno sházet z kola:(

      Mohl bych to namalovat nebo nafotit, kdyžtak si řekni.

      (edit: juu, to jsou ale hezké odrážky:)

      0 0
      • Michal_K.  

        Ahoj,

        mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď. Zrovna jsme to řešili s tátou a řešení s objímkou na vodorovné trubce zadní stavby jsme také vybrali za nejvhodnější. Při tom obíhání obchodů jsi objevil nějaký lépe sedící nosič či všechny vycházejí na stejno?

        A jak se ti to řešení osvědčilo v praxi? Myslím hlavně váhu. Potřeboval bych aby to vydrželo při váze kolem 25 kg i na pár týdnů – viz. foto. Ale takovéto řešení je asi jediné možné.

        Kdyby se ti chtělo udělat fotku, tak by to určitě bylo fajn, ale jen v případě, že to tak máš teď na kole. Určitě kvůli tomu to na kolo přidělávat nemusíš.

        Díky, Michal

        0 0
        • Smazaný účet  

          Poradne nevim, jakou objimku jsi vybral jako idealni, ale pokud to je neco takoveho : http://www.vojenskatechnika-plzen.cz/nahled_o.php…

          tak bych se touto cestou nevydaval. Vyzkoušel jsem, praskla. Proto vlastni reseni z pasoviny 2×20×(uz nevim)mm. Vozil jsem na tom cca 18kg, prevazne asfalt a az na zmineny problem s protocenim a tim zpusobenym ohnutim, drzely dobre.

          Vyplati se pouzit matku se silonem pro zmenseni rizika povoleni.

          Ohledne nosicu jsem patral a nakonec nesedly ani nosice, ktere maji stavitelne spodni nozky-porad byly moc vysoko. Dokonce jsem uvazoval, ze si necham stavajici arsenalovy nosic predelat. Ale rychlejsi bylo ohnout kousek pasoviny.

          Fotku muzu udelat tak akorat te objimky, ktera se tedka vali nekde ve sklepe.

          0 0
          • Michal_K.  

            Konkrétní objímku jsem ještě nemyslel žádnou, měl jsem na mysli jen obecně řešení s objímkou. Ale až to budeme dělat, tak určitě nějakou pevnou, ne tu plynárenskou.

            Tu objímku samozřejmě nefoť.

            Díky za cenné rady. Michal

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.