• myl4s

    Ahoj, mám problém s řazením na silničce, řazení kompletní Ultegra R8000, vyjma pak které jsou z původní sady 105, půl roku mi to fungovalo bez problémů a nyní na stojanu funguje bez problémů a poté ujedu 25 km a řazení zadních pastorků přestane kompletně fungovat, nejprve to začne tím že nejde zařadit největší nebo nejmenší a poté to přestane některé pastorky radit úplně, vyměnil jsem lanko, bowden, poté jsme přišli na to, že je lehce povolena paka na riditkach, tu jsme dotáhli, ale stejně se problém porad dokola objevuje po novem serizeni, neví někdo, co s tím? Díky

    0 1
    • Espen  

      Co je na tom řazení kompletní Ultegra, když máš páky 105?

      Chyba bude na nejspíš někde v páce. Buď nějak zatuhlý mechanismus, nebo lanko blbě provlečené, nebo špatně lanko na hazce přidělané. Dej nějaký fotky

      0 0
      • myl4s  

        Proto píšu vyjma pak, páky jsou z řady 5800, tak může být problém s kompatibilitou? Přikládám par fotek, snad to jsou detaily, které jsou pro posouzení důležité, díky

        0 0
        • virtualcop  

          S kompatibilitou určitě ne, protože 5800 má (jako celá silniční a GRX 11sp. řada Shimana) stejný krok a je tím pádem v rámci 11sp. road/gravel úplně kompatibilní.

          Budeš mít buď problém s pákou jako takovou (bordel, kousek lanka někde v mechanismu, na kterej si nepřišel, nebo načnutou tu rohatku, která ten posun lanka vytváří), nebo můžeš mít i problém někde na cestě (ale píšeš, že si bowdeny a lanka měnil), nebo samozřejmě může být problém u přehazovačky (může se nějak kousat raménko/pružina, kladky atd.).

          Prvně bych začal od páky – odpojit lanko, pořádně prohlédnout, zda tam skutečně není nějaký bordel, vyfoukat vzduchem, prostříknout něčím jako WD 40 a pak máznout lehkým olejem. Pokud odpojíš lanko a budeš cvakat pákou nahoru/dolu a lanko se ti bude plynule posunovat o stejnou délku nahoru/dolu a nebude žádný problém, pak by páka měla fungovat OK a můžeš jít hledat závadu jinam.

          0 0
          • jakubmerle  

            Ahoj, jak jsi dopadl? Vlákno jsem našel tedy dnes, ale zkusím reagovat. Může být problém s pružinkou v páce, tedy usazení pružinky a nebo může být prasklá.. Video k opravě je zde: https://www.youtube.com/watch?…

            Párkrát jsem se s tím setkal, zkusil i opravit, ale povedlo se mi to pouze jednou. V podstatě bylo jednodušší koupit novou páku.

            0 0
        • Espen  

          Jestli je na třetí fotce odřazeno na nejmenší pastorek a je takhle vidět váleček lanka, tak bych řekl, že ho máš špatně usazené. Mělo by být hloubš a míň vidět. Jestli není odřazeno, tak musíš prostě hledat, nebo to dát do servisu.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.