• HT Adam

  Mám levnou pružinovou vidlici Rockrider s dodělaným olejovým mazáním, bohužel mi začal přes šroub držící spodní nohy na horních protékat olej, ten mi pak nateče na brzdič a zamastí destičky.

  Proto jsem se dnes večer rozhodl vidlici rozebrat a šroub přetěsnit. Prvně jsem se snažil tento šroub povolit, ten se však jen protáčel, tak jsem vyndal pružinu vrškem s nadějí, že tam něco vykoumám. V druhé noze nic nebylo.

  Zjistil jsem, že pod hlavní pružinou je ještě něco, co se točí zárověň při otáčení protékajícího šrou­bu

  snažil jsem se dobrých 90 minut šroub povolit při přidržování protáčející se části, avšak i když se mi povede tuto část přidržet, tak se šroub protáčí. Rachtá to tam jako další pružina. Bohužel nemám dostatečně kvalitní vybavení na pořízení fotky vnitřku

  Nevíte někdo co s tím může být? Nikde jsem nic o této vidlici nenašel

  • mastihuba  

   Mam sice jinou vidlici ale pri stejnym problemu jsem to povolil pneumatickym utahovakem, ten raz zavit uvolnil. V zaloze jsem mel odfrezovani hlavy sroubu a nasledne vytazeni zbytku sroubu.

  • Vilém  

   A zkousel jsi to povolit s nainstalovanou pruzinou a vidlici stazenou do zdvihu a zajistenou treba kurtnou?

   • HT Adam  

    Vyzkoušel jsem to všelijak. Dnes jsem ten šroub odvrtal. Ta záhadná část je soustava různých podložek a pružiny, které mi popraskaly. Zároveň byl ten šroub zarostlý. Naboduju tam závitovku a dotáhnu to matkou, aby se mi to příště nestalo znova.

    Až budu vidlici skládat zpět, tak to nafotím. Olej stačí třeba 10w 40?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.