největší placka44z vs 48z aneb vybírám 175mm kliky

30 nepřečtených
  • Martin

    co je podle vás lepší na tu mou zelenou popelnici? nejezdím nějakej extra těžkej terén, hlavně lesy a polní cesty.no a samozřejmě asfaltové cesty, bo do toho lesa se musím nějak dostat. u silničky je rozdíl 52z vs. 53z jasnej, ale poznám rozdíl 44z vs 48z? jde mi o to, že kdybych pořídil kliky 44/32/22, tak bych mohl spoustu času, který nyní jezdím na nejmenším převodníku 28z a na malých pastorkách, odjet na střední placce 32z a středních pastorkách s tím, že malá placka 22z by mi zůstala vyloženě jako vyprošťovák. jenže neumím si představit právě rozdíl mezi plackou 44 a 48z. poradíte?

    0 0
    • miki  

      Tak taky záleží co máš za smyk a jestli ho nebudeš muset taky vyměnit .Ne každej ti pobere 48z

      0 0
    • fíha  

      44/48 pozanas urcite. Mam 170/48 a je to tak na asfalt (do prace), vietor od chrbta sa dost hodi.

      0 0
    • nobody  

      já mám 48 placku a kliky 170 a je to bída, velkou placku použiju jen z kopce nebo když fouká vítr do zad. Na MTB,cross je to asi moc. Budu kupovat nové kliky s 44/32/22 a vzadu 11/28

      0 0
    • maxtor  

      Ahoj, taky bych ti do terénu doporučil spíš 44. Je lepší si zvyknout na větší frekvenci než to tahat na silu a na moc na 48 zubech. Já mám nejtěžší převod na biku 44/11 a jezdím to fakt jen sporadicky.

      0 0
      • Daf  

        On bude mit nejtezsi 44/14. Coz uz se jezdi bezne. Ja bych tam tech 48 nechal.

        0 0
        • Martin  

          nejtěžší 44/14 bude sice maso na silnici (závody na tom krámu jezdit nebudu), ale zas získám lehčí střední a malou placku, tudíž v terénu nebudu muset jezdit všechno za 28z… no je to dilema.

          0 0
          • Daf  

            Na prostredni a male pile by lehci prevod byl. Nove kliky byvaji odstupnovane 48/36/26 a navic kliky budes mit trochu delsi. Nejvic ale zalezi jak moc budes jezdit po silnici na tu je podle me 44/14 malo. No rozhodnout se budes muset sam ;)

            0 0
            • Martin  

              no na silnici mám silničku, s mým „bajkem“ je pro mě silnice pouze nutné zlo, které musím podstoupit, abych se dostal do lesa. to kolo používám i k přepravě po městě, nicméně tam pilu 44z přežiju

              0 0
      • Martin  

        no tys vlastně moju plečku viděl naživo, včetně mojho jízdního stylu, tak asi odhadneš nejlíp co a jak by mi sedlo… žejo…

        0 0
        • maxtor  

          Právě proto si myslím že by ti spíš bodlo těch 44 max. 46. 48z mi do terénu přijde fakt maso. Já bych rozhodně volil lehčí převody. Jsem prostě navyklý šlapat rychle. To je ale věcí názoru, jak to komu vyhovuje.

          0 0
          • Martin  

            no já vím, že jste řešili výhody placek 32 a 22z na terén, právě tato vaše debata mě zviklala k tomu, abych přemejšlel o jiných převodech, než je 48/38/28

            0 0
            • fíha  

              Ja mam 48/34/24 a ked si odmyslim, ze 48 je na vyssiespomenuty asfalt, funguje to gut. Ale bral by som tam (obcas) 22

              0 0
    • nobody  

      jak poznám jaký střed (délka) patří na konkrétní kliky, třeba alivio?

      0 0
      • Vilém  

        Na Alivio bud 110,5 nebo 113mm. Jinak orientacne to poznas tak,ze si osu nasadis do klik a vzdalenist male pily od misky je v nedotazenem stavu cca 4–5mm.

        0 0
    • Lone1  

      Záleží na tom,jak si trénovaný.Když jsem kupoval kliky,nemohl jsem nikde sehnat placku s 48z.Takže jsem musel koupit 44z a velkou a prostřední placku jsem si nechal udělat u Gebharta.Na 44z jsem měl chvílema pocit,že šlapu do sraček.Je to moc lehký převod.Kliky mám 175 mm,převod 48,38,22.Tu nejmenší placku jsem tam ještě neměl.Kdo tvrdí,že je to těžký převod,nemá pravdu.48z je normální cyklokrosový talíř a v jak těžkém terénu se cyklokros jezdí!Podotýkám,že na galuskách a s kolama 28",takže ještě těžší převod.Časem zjistíš,že jsi schopen jet určitý úsek rychleji.Je to úhlem opásání pastorku řetězem.Na 48z budeš o jeden nebo dva převody výš,než s plackou 44z.Řetěz,když se neohýbá přes menší průmér,běží lépe.Myslím na pastorku.Zkus to.

      0 0
      • Cryzyy  

        Ono asi zalezi komu co vyhovuje, ja treba na biku vozim 42–38–22 a kazetu neco-34. Ale je fakt, ze trenovanej moc nejsem :)

        0 0
      • MlokCZ  

        Na výkonnosti záleží opravdu proklatě. Já mám 44/32/22 – 11/32 a pořád nadávám, proč nedělají jako dřív 42/32/22, že 44 je moc. I když poslední dobou je mi to už skoro jedno, co už jezdím po silnici minimálně, tak velkou placku nejezdím téměř vůbec, takže je jedno kolik má zubů :-)

        0 0
        • Mamut  

          Tohhoto roku som kupoval kluky a tiez som nezohnal nic ine ako 44/32/22. Pricom na starych klukach som mal 44/34/24 a velku placku som pouzival az od 40km/h vyssie. Pri tej rychlosti stravim odhadom asi 1% casu. Takze som si nechal od Gebhardta poslat 42z placku a hoci to stalo hodne nervov, tak sucasna kombinacia 42/32/22 je pre mna fakt najlepsia. Kazeta 11–32.

          44z som skoro nikdy nepouzil, preto som zvysne placky opotrebovaval o to viac. Takze ku koncu sa uz zacali prejavovat aj problemy s rozne ojazdenymi zubami.

          0 0
    • kubad  

      Na tu „zelenou popelnici“ je 48 v pohodě, pokud se častěji jezdí v kopcích dal bych malou 26 nebo 24.

      0 0
    • gobike  

      Jezdil jsem 48 i 42, ted mam 44 s 175mm klikama a nejak mi to sedi nejvic. 48 jsem pouzival na kole do mesta, kde slo o rychlost, tak jsem takovy pocet zubu privital a i LX smyk to pobral…

      0 0
    • nobody  

      Poznám rozdíl na klikách 170 vs 175? Na 170 mám problém utáhnout 48z pilu, tak chci jít do 44z. Jaké to bude s delšíma klikama?

      0 0
      • coyot  

        Delsi kliky poznas urcite, ja mam na singlespeedu prevod 32–16 a kliky 180 mm, abych to do kopce urval…

        0 0
        • Martin  

          no délka klik je důležitá. moc krátké kliky jsou problém – na cesťáku mám 180mm a na bajku 170mm. to co na silničce vyjedu bez problémů, tak na bajku se těžce trápím.

          čím delší klika, tím větší páka…

          více viz www.cyklodiskuze.cz/…a/delka-klik

          0 0
    • maxtor  

      Jí teď řeším opačný problém – spodní placka 22/24 zubů Teď jezdím 22 ale od nové sezóny budu mít 24 (kazeta bude stejného provedení, jako mám teď – t.j. 11–32). Bojím se, aby mi ten nejlehčí převod nechyběl…

      0 0
      • Daf  

        Dva zuby na pilach skoro nejsou poznat ve srovnani treba s jednim zubem na kazete.

        0 0
      • kubad  

        Dej 24 musí to stačit

        0 0
        • maxtor  

          No to musí, protože jsem to už takhle koupil bez možnosti výběru:-( Jen jsem přemýšlel nad jednou věcí: postřední pracka (jedná se o kliky XTR) má přímo uvedené, že patří do setu 44/32/24 – podobně jsou značené převodníky Dura-Ace. Je to jen marketingový tah nebo by to mohlo dělat při výměně spodního převodníku paseku při řazení?? A ještě jedna věc: stalo se vám někdy, že by přímo z výroby byly kliky Shimano špatně smontované?? U těch mých byl totiž spodní převodník špatně (ta šipka, co má lícovat s klikou, byla prostě o 90 stupňů otočená.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.