Názor na LEADER FOX OUT LINE 2014

33 nepřečtených
  • Benny008

    Zdravím, co říkat na toto kolo v této výbavě za tu cenu? Díky za názory. http://www.mojekolo.cz/…-yellow-2014

    0 0
    • Erknold  

      Asi budu první.

      Cena: Lžou Ti. To kolo nestojí normálně 24000. http://e-shop.leaderfox.cz/detailsklk.aspx…

      Velikost: jelikož má Leader Fox skladem jen rám velikosti 20, asi mojekolo jinou velikost nesežene na přeprodej.

      Vidlice: recon býval vzduchový. Tuto je asi silver. Nejtěžší varianta. Byla to sice těžká vidlice, ale kámošovi fungovala.

      Brzdy: Není to deore, ale furt je to shimano, nějak to fungovat bude.

      Zbytek ok

      Obecně to na sériovku není špatné. Normálně mají sériovky v tuté ceně najkou šílenou pružinovou vidlici apod. Srovnatelné má Scalar tady v bazaru (lepší rám, podle mě i kola o fous lepší a možnost mít i deore brzdy). Ale to je jen můj názor.

      0 0
    • marwin  

      Jezdim model 2012, ktery se zda byt shodny s rokem 2014. (jen 2013 mely jiny ram). BR-M 575 jsou taky deore, ale starsi model. Ja upgradoval na 675 spolu s jinymi riditky a sedlovkou. Naboje mam oba SLX (zde predni deore?). Kdyz jsem o nem uvazoval cetl jsem nazory o mizerne kvalite svarovani, ale u mne vse OK. Porizoval jsem ho v kamenaku jen o trochu draz nez tady (tenkrat katalogove asi 25k). Celkove dost vyrovnane kolo. Ale ja jezdim jen na pohodu a kocham se.(starsi pan)

      0 0
      • Luk02  

        BR-M 575 nejsou Deore, jsou to brzdy, které shimano nabízelo mimo sady…

        0 0
        • Erknold  

          Brzdy Deore se staly Deore až nástupem servo wave, nebo jak se jmenují ty super páčky co převzaly z XT, nebo čeho, ne? :)

          0 0
          • Vilém  

            Kotoucove brzdy deore zacly modelem BR-M525, tak pred 13ti lety.

            0 0
            • Erknold  

              No jo, ale ty nebyly tak opěvované jako 596 a novější. No rozhodně to jsou Shimano, takže servis si zvládne doma ve sklepě sám.

              0 0
              • nitraq  

                Ale jo, byly, právě kvůli dostatečnýmu výkonu a blbuvzdornosti.

                0 0
              • Vilém  

                Mozna jeste vic opevovane, ve sve dobe.

                Sice tezky, ale naprosto spolehlivy a na svou dobu dostatecne ucinny.

                0 0
      • raw 4  

        tak dle fotky pěkná kochačka :-)

        0 0
    • maajkee  

      Pokud sedne velikost, tak za tyhle prachy to není bůbec špatný, pokud je ten Recon vzduchovej, tak je to vůbec dobrá koupě.

      0 0
    • scalar  

      Výbava je za tuto cenu velmi solidní, nejslabším článkem je bohužel rám. Vyprodával se samotný tuším kolem 700–800,– Kč, to asi mluví za vše…

      0 0
      • maajkee  

        No za 1000,– Kč se vyprodávaly třeba i některý rámy Scud a nepřišlo mi, že by kvalita byla nějak špatná. Každopádně stavěl jsem na nich kola s osazením úměrným k rámu, to zase jo.

        Na takovej total low-end rám cpát SLX je trochu divný, zase ale koukám, že je dokonce DB, tak nevim, v ruce jsem ho neměl.

        0 0
        • scalar  

          Já jsme ho v ruce měl, základní rám přes dvě kila, nějak se mi nelíbila ani geometrie.

          Dost obecně se nějak rozmohlo, že rám se vnímá jako nějaká nevýznamná spojnice mezi díly…

          0 0
          • marwin  

            Pri Vsi ucte, pokud vim, tak za cenu 790,– se vyprodaval jen ram evolution (low-end) ve velikosti 22". Outline ma ram jiny uz tvarem trubek, prohnutim a zadni stavbou. Mam oba.

            0 0
          • maajkee  

            Tak na 26ku přes 2 kila když je to DB je fakt hodně.

            0 0
          • Erknold  

            No protože prakticky každý uživatel má kolo jako celek. Ty máš výhodu, že vidíš rám jak ti přijde. Když vedle sebe porovnáš rám 1,7 kg a 2,2 kg, tak to poznáš rukou i okem. Ale když to pak vidím já jako celek, tak už nepoznám 12,5 kg a 13 kg jen rukou, jelikož to poměrově není tak velký rozdíl. Problémy hlavového složení, klik, průměrů sedlovek vlastně také neřeším, jelikož tos třeba řešíl také ty za mě :)

            O rámech se člověk nikde nic moc nedočte. MRX samo o svých rámech mlčí (asi není důvod), Leader Fox asi mlčí oprávněně, Force poslední dobou je asi také v pohodě, jen to člověk nemá šanci zjistit. Spešl ohne jednu trubku a napíše k tomu dlouhý článek, jak je to převratná technologie, která změní celé chování kola, český dovozce rámů nic.

            0 0
    • waca3  

      Zdravím,

      můj první příspěvek na BF :) Toto kolo určitě všem doporučuji. Za ty peníze co to stojí se snad ani nedá sehnat nějaké podobné sériové kolo. Vzduchový Recon, SLX výbava, tak nějak všechno velmi dobré a za ty peníze? Kdybych neměl momentálně svého Mongoose, tak do něj jdu. Kolega ho má a krom lupání ve vidli (která byla následovně vyměněna v záruční době) s ním neměl sebemenší problém. Za 15900, skvostné kolo :)

      0 0
    • THORX  

      Já ho koupil za 17 tis a žena si ho nemůže vynachválit.

      0 0
    • THORX  

      Budou na toto kolo pasovat kotouče 68 center lock? A tyto řídítka? https://www.sportovnidum.cz/…-8x720-cerna

      0 0
    • THORX  

      Nikdo nic?

      0 0
      • Vilém  

        A proc myslis, ze by nemely?

        0 0
        • THORX  

          Ohledně těch kotouču. Nevím teď přesně ale myslím že to má na center lock a nebudou ty 68ky dělat problém s brzdami M-575? polymer desky vleze se ten kotouč do těch destiček aby nic neškrtalo? Průměr řidítek je schopný stím představcem?

          0 0
          • Vilém  

            Pokud ma kolo centerlock naboje, tak kotouc pouzit lze, pokud ma oversize predstavec 31,8mm, tak riditka jdou pouzit taky.

            0 0
    • THORX  

      Nejdou sehnat ty turbíny jako ty lehké vlaštovky za podobnou cenu jako rovné tedy 1500?

      0 0
    • THORX  
      • prohnuté ikdyž označení 3/4 riser bude značit asi opak tedy nejmenší prohnutí mno je tam váhový rozdíl 50g tak nevím které budou kolu více slušet co myslíte?
      0 0
    • THORX  

      Tak jsem objednal rovná řídítka a kotouče 180/160mm

      0 0
      • Vilém  

        Proc na to vubec chces davat riditka v cene ramu toho kola?

        0 0
        • THORX  

          Ty 580ky co tam jsou teď jsou k smíchu. Rám je zatím OK když tak koupím pak lepší. Ženě to stačí zatím bohatě po 2 sezónách má najeto 650km.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.