• kejda

    Ahoj, měl bych dotaz ohledně nastavení tlaku na vidli Fox 140 CTD ADJ rok 2013. Podle výrobce by měl být tlak na moji váhu 97 kg – 90 PSI a SAG cca 3,5 cm. Takhle jsem ji dofoukl, ale zdá se mi to nějak málo, vidlice se i v režimu Climb dost potápí. Mám přitvrdit třeba na 120 PSI?

    Tlumič RP 32 mám na 225 PSI.

    Díky moc

    0 0
    • JakeF  

      Tlak závisí na mnoha faktorech, technice, jízdním stylu, geometrii rámu atd. Doporučenej tlak je spíš tak „kde začít“ a pak si to doladit podle sebe… Pokud se ti zdá moc měkká, tak jí dofoukni :).

      0 0
    • goofy  

      Nafoukej na spravny SAG (cca 20–25%) a hlavne tak at ti sedi…

      0 0
      • kejda  

        Viz výše. Nafoukáno mám správně na SAG 25%, což je 3,5 cm, vidle jde na na 90% zdvihu, ale je to takový jalový, měkký. Srvnávám se starou Float 100 RLT, kde při správným Sagu byla mnohem tvrdší.

        0 0
        • ClAyD  

          Tak je jasný, že vidle s větším zdvihem bude zpočátku měkčí, aby svůj zdvih využívala.

          0 0
        • goofy  

          Njn… To je tezko srovnavat dve uplne jine vidle. Nove floaty by mely mit hodne linearni prubeh pruziny. Kdyz pak porovnas chodicich 140mm a nechodicich 100mm, tak rozdil tam bude. Ale neboj, casem si na to zvyknes ;o) (pokud nejsi nejaky ultrachrt, co by nejradeji mel vsechno porad zavrene)

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce