Nákup horského kola (limit max 23 000 Kč)

79 nepřečtených
  • JanisekS

    Dobrý den,

    rád bych Vás požádal o rady při koupi horského kola (limit max 23 000 Kč). Co se týče značky, tak rád bych si vybral ze dvou a to Specialized nebo Trek (i když jsem si vědom, že jiné značky mají zřejmě kvalitnější kola za lepší ceny).

    Díval jsem se po internetu a do oka mi padly tyto kola:

    1/ Trek 4900 Disc Trek Black/ Viper Red 2013

    http://www.vltava2000.cz/…dsDetail.asp?…

    2/ Trek 4900 Disc gloss metalic black 2012

    http://www.vltava2000.cz/…16–2012.html

    3/ Specialized Rockhopper 2013 red/blac­k/white

    http://www.cyklo69.cz/…ite/d-78245/

    4/ Specialized Rockhopper Comp 29 2013 charco­al/red/white/black

    http://www.cyklo69.cz/…ack/d-78243/

    Moc děkuji za rady.

    0 0
    • Turbo  

      Proč zrovna tydle značky?

      0 0
    • Hnoj  

      Všechny tyhle kola jsou splachování peněz do žumpy.

      Ty jsi bohatý? Alesponň na BMW X ?

      0 0
      • Orfi  

        Žeby novy nick nebo jen nahody ?:-)

        0 0
        • JanisekS  

          Už čtyři odpovědi a nejsem vůbec chytřejší :-). Jak jsem psal v prvním příspěvku – vím, že jsou značky, které nabízejí kvalitnější kola. Tak teda, jaké jiné by jsme mi doporučili? Nebo alespoň, které z mnou vybraných kol vypadá vybavením nejlépe?

          Pro maajkee a Orfi – stránku bike-forum.cz jsem našel dneska při hledání nějakého fóra, kde by mi někdo poradil, ale trochu o tom začínám pochybovat :-). Nic proti, zřejmě tady je osoba, která jednu ze dvou mých vybraných značek propaguje, ale já to fakt nejsem.

          0 0
          • Hnoj  

            Zrovna dneska se odehrála vcelku solidní komedie v tématu:

            Výběr 29" kola do 25 tisíc

            Každopádně, aby ses aspoň něco dozvěděl.

            Napřed si musíš vybrat zda chceš průměr kol 26 a nebo 29".

            A pak je asi taky potřeba si uvědomit, že s droboučkým rozpočtem 23K Kč, chceš víc jak polovinu z něj vyhodit za nápis na rámu vyrobeným z plechovek od Coly. Takže je potřeba se zamyslel, jak moc potřebuješ kupovat značku a jak moc potřebuješ kupovat kolo. Pokud chceš kupovat značku, běž rovnou do krámu a něco ti tam natlačej. Pokud chceš kupovat, seš tady vcelku správně a můžeme se doufat,že dostaneš odpovědi.

            0 0
          • Orfi  

            Pokud nebudeš agresivni jak ten na koho jsem měl podezřeni tak je to jen blba nahoda .:-)

            0 0
          • racetiger  

            měli na mysli diskuzi, kde jsme prohodili ostřejší slova. Tady je rozumných rad jak šafránu a zapadnou do plevelu nesmyslných náfuků, co všude byli všechno znají a všemu rozumí. Já mám to poslední kolo, jsem s ním spokojený, dal jsem za něj 18 a když jsem to napsal, tak do mně šli jak do nesvéprávného blázna, protože oni jsou bozi cyklonebe. Prostě kolo za 18 podle nich musí být na úrovni kola závodů Evropy. Kola se nekupují, ale staví a…To si nakonec přečti sám a uděláš si obrázek. Já jsem se tu snad hned při prvním přihlášení ptal na Hardrocka. Zlatka znalá poměrů mi napsala, že tady se rady nedočkám, že tu jen tupci budou machrovat. Netušil jsem jakou má ta holka pravdu. S takovou urputnou genialitou jsem se na motoforéch nesetkal a to jsme na nich od počátků mého motorkaření v roce 1993.

            0 0
            • Zlatka  

              ?? ..že tu jen tupci budou machrovat. Skutečně jsem to byla já nebo to je zase nějaký fórek?

              0 0
              • racetiger  

                ne, to není fórek, jen nevím jistě, jestli to bylo slovo tupci, to jsem možný zaměnil, to už nevím přesně.

                0 0
              • racetiger  

                tak jsem to našel, tupci tam nejsou, tedy se omlouvám za to že jsem je tam vložil a označil tě za autorku. Bylo to přesně takhle

                Zlatka || || 23.09.2012 22:06:37 || || 78.102.249.xxx

                Vůbec se nikoho neptej (stejně ti neporadí, jen budou prudit), za ty prachy zlaté kolo..

                A přesně tak to tu i chodí. Ještě jednou omluva …sorry

                0 0
                • Zlatka  

                  :)) ok.

                  0 0
                  • racetiger  

                    odpuštěno?? :-)

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Ode mne ano, jdu študovat co jste si provedli. :)

                      0 0
                      • racetiger  

                        tak nějak se to stupňovalo krok po kroku. Koupil jsem er 29 Rockhoppera compa 2013 za 18 a jsem prostě out.

                        0 0
                        • Turbo  

                          Out. Hmm…

                          0 0
                        • Turbo  

                          Out. Hmm…

                          0 0
                        • maajkee  

                          Nejseš out, jen jsi směšnej s tím jak si to kolo pořád obhajuješ i když sám už dávno víš, že jsi za ty prachy mohl pořídit mnohem víc muziky.

                          0 0
                        • Zlatka  

                          Ty jsi mi taky číslo :), kašli na to – neřeshit → JEZDIT!

                          0 0
                          • racetiger  

                            oni nějak nemohou pochopit větu, že si myslím, že za 18 mi to stálo a to je na krámech běžně za 21. Kámo mi model 2013 v listopadu 2012 dal o 3 levněji, mám od něj kolem servisu první poslední a tihle hoši mi tam prali jak nesvéprávného, že jsem projel min další 3 a že jsem si měl kolo postavit. No a já jim nevysvětlím, že mi ty 3 za to stojí, že stavěče nechci ani vidět a že Spešlove vydělali? Jo z něčeho muší firma žít a Contadora platit. Já to platil a nebolí mi to a oni jsou prostě konsternováni. Nechci zapráskat další vlákno. Ale mé blaho a investice jim leží na srdci víc než mně samotnému. Snaží se mi napravit pruděním až i urážením. Bohužel jsem prokecl, že jsem v jiném vlákně měl podobný střet o to zda je lepší Octávka či X5. Tak bylo na tapetě X5 a po nějakých překlepech na který jsem kašlal, přišel útok i na mé psaní. Fakt síla. Tak jsem tu tu snad moc nezapráskal mimo téma. Měj se:-)

                            0 0
                            • maajkee  

                              Zkus někdy použít třeba odstavec :)

                              Jinak furt mluvíš o tom kámošovi jakou ti udělal slevu, Já ve Spešku žádnýho kámoše neměl a dali mi slevu 6 tisíc na kolo v cenový kategori lehce přes 30, takže ono je uplně jedno jestli to byl kámoš nebo ne :)

                              A nikdo ti tady neříká, že na tom kole co máš se nedá jezdit, nebo že jsi mohl ušetřit, to jsou věci který nedokážeš pořád pochopit.

                              0 0
                          • Orfi  

                            Jak vidiš on sem přišel hlavně řešit.

                            0 0
            • Vilém  

              Tak schvalne, na jake masine brazdis silnice? X5 uz tu kazdej zna a nikoho to nebere.

              0 0
      • Necris  

        Co je tohle za kecy. Z principu jsou snad všechny kola naprosto předražený, tak nevím co kdo furt řeší.

        0 0
      • Ahmed  

        Zdar hochu,

        chtěl jsem se zeptat na jednu věc. O kolik zvýhodním kolo,když tam dám zapletená kola?

        0 0
    • hony007  

      Napřed by sis měl ujasnit (třeba vyzkoušet), jestli chceš 26" nebo 29".

      0 0
    • Cavendish  

      Za ty peníze jsou to všechno šroty, ale když už tak z těhle asi Trek 4900 2012 kvůli o něco lepším brzdám něž jsou na Trek 4900 2013.Jinak jsou stejné.

      0 0
    • Azmir  

      Na sympatii ke značkám se vyser, je to pochopitelné, když už si někdo kupuje kolo za 100k, že chce nějakou exkluzivtu, třeba nějakou značku, ale u téhle ceny to je jenom argument který zvyšuje cenu, obecně v tvém cenovém limitu bych šel do 26" kola, za stejnou cenu dostaneš lepší výbavu a nižší hmotnost než u 29". A co se té 26" týče, tak za tuhle cenu bych skládal u nějakého z místních skladačů a dostaneš super vyvážené kolo.

      0 0
    • maajkee  

      Taky zkus napsat jak jsi vysokej a kolik cca vážíš a kde a co nejvíc jezdíš.

      0 0
    • JanisekS  

      Vím, že bych si neměl vybírat kolo podle sympatií ke značce, ale asi už jsem takový. Měl jsem upřesnit, že bych raději 26, ale není to vyloženě podmínkou. Jsem vysoký 178 cm a vážím 65 kg a co nejvíce jezdím, je to 60 ku 40 pro terén. Jaké jiné značky, nebo konkrétní kola by jste mi tedy doporučili?

      0 0
    • chose-cb  

      Tady ti dobre poradí bez kecu jen pár lidí a ty tu jsou jednou za uherák.Většinou se ti fakt vysmějou a jen tak neco nahodí:) zkus se podívat na cyklobazar.cz, myslím že se tam něco pro tebe určo najde:) Je však pravda že nemá cenu se upnout na nejakou značku otom to není pokud chceš jezdit, jiná píseň však je pokud máš škváru a to sve vysněné kolo od té a té značky si budeš moc dovolit:)

      0 0
    • scota  

      RB CRR Base a máš to o 800,– dražší a o několik levelů lepší kolo.

      0 0
    • cvtracktor  

      To mi připomíná, jak jsem šel koupit kolo tak za 16 tisíc a nakonec tam nechal 25 :-D. Tvůj limit je o dost reálnější, ale soustřeď se spíš na výbavu kola.

      0 0
      • Jetson  

        Klasika. Já si dal limit 50 a 66 je prozatimní výsledek. A zrovna v úterý jsme dělali závaznou rezervaci za 27 pro kolegu, co měl limit 20.:)

        0 0
    • Kamikaze 591  

      Mrkni na tohle ktm. Ale cena se mi zdá až nějak moc dole. Jestli to má ale papíry tak bych se nebál. Nebo

      Za takové prachy bych šel jedině do bazarovky. DOstaneš mnohel lépe osazené kolo než nové. Dají se koupit na bazaru i kola se zárukou.

      0 0
    • JanisekS  

      A co tyhle kola? Ty už vypadají vybavením lépe, než Trek nebo Specialized, které jsem dával do prvního příspěvku.

      http://www.bike-eshop.cz/…ide-870–2012

      http://www.mojekolo.cz/…2-white-2011

      Díky za reakce.

      0 0
      • Zinn  

        Ten Cannondale se mi líbí, i bych za něj těch pár zlaťáků navíc dal.

        0 0
    • JanisekS  

      A tohle?

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Jen mi připadá, že u nás v ČR není přímý prodejce. Kolo se dá objednat po internetu, což by mi zase tak nevadilo.

      0 0
      • Espen  

        Co třeba tohle.

        http://www.apache-bike.cz/…k_disc-2257/

        0 0
      • ToBla  

        T4900 je pohodové kolo se spíše rekreační geometrií. Já jsem taky zastánce top značek. S limitem 23 bych ale vybíral u Treka z modelů 6000/6300. Třeba 6300 se dá koupit za solidní peníze 19tis v modelu 2012… Totéž platí i pro jiné výrobce, ted je ideální šance sehnat starý model za dobrý peníz.

        0 0
      • alinceb  

        Canyon už je vybavením trošku někde jinde, takže určitě lepší. Každopádně mrkni ještě na Radon ZR Team 7.0 – lepší poměr cena/výbava budeš těžko shánět. Sice je to německý e-shop, ale tady jsou s ním veskrze dobré zkušenosti.

        Pak se tu ještě nabízí možnost individuální stavby. Pokud ti záleží na kvalitě rámu, tak bych to viděl třeba na rám RB CRR + vidlice SR Epicon X2 + sada Shimano Deore + kola s náboji SRAM X9 + ráfky Alexrims AX24 + zbytek do cílové ceny. Muselo by se to ale dobře spočítat. Ten rám je za 6k. Za zbývajících 17k už se něco postavit celkem dá…;)

        0 0
        • dogmeat  

          Pro ten Radon ZR Team 7.0 si jdu zítra na poštu. :) Tak doufám, že vše bude ok. mmchd. dodací lhůta byla 4 pracovní dny (obj. pá 11:00-dor. stř 9:30) při platbě kartou, což je celkem solidní.

          0 0
        • Necris  

          Normálně jsem to čekal. Ať kdokoliv postne jakékoliv kolo, vždycky se najde tisíc lidí, kteří postnou Radon nebo další oem značky s podobnou cenovou politikou. Vůbec nic proti těm kolům nemám, ale při té masáži na komponenty se sluší dodat, že komponenty někdy hnusný pocit z kola nesmyjou…

          0 0
          • alinceb  

            Možná to bude tím, že za cenu kolem 20k prostě slušnou seriovku od premiové značky moc neseženeš. A nebudem nalhávat, že v téhle cenové relaci platíš u premiových značek za kvalitní rám, protože to jednoduše tak není…

            Co se týká Radonu, tak kola mají imho hodně jednoduchý neutrální design (narozdíl od jiných značek) a když pomineš snobský přístup nákupu drahého nápisu na rámu, tak už v podstatě řešíš jen padnoucí geometrii. Ta jde dost přesně dohledat a kolo vybrat podle ní, takže nevidím důvod, proč by ses měl dočkat „hnusného pocitu z kola“.

            Když sem stavěl kolo přítelkyni, tak sem proměřil posed na jejím stávajícím MTB a silničce, všechno důkladně propočítal a porovnal s rámem, který sem chtěl koupit. Doladil sem délku představce a sedlovku s nulovým offsetem a přítelkyně je spokojená jak želva…

            0 0
            • Necris  

              Tohle 99 procent lidí na začátku neudělá, protože netuší, jak funguje to lanko vedené od řidítek tak nějak divně doprostřed kola, kde se něco hýbe. ;)

              Ti musejí obejít obchody a vybrat si (a připlatit si). Já s tebou souhlasím, ale nevidím to tak jednoznačně. I v levných kolech existují alternativy, kterým se stavbou nepřiblížíš ani omylem, protože je to unikát.

              0 0
            • MlokCZ  

              Už jsem měl v ruce větší množství Radonů (jak fully, tak 26" HTčka, tak i jednu 29"tku HTčko), něco z toho i projel.

              A dal bych Radonu přednost před mnohým „prémiovými“ značkami a to při stejné ceně za stejné osazení. A když jsou navíc ještě levnější…

              Tím myslím, že se mi líbí u Radonu rámy. Já tedy zásadně rád anodizované rámy (váhová úspora zdarma + vydrží dobře udělaná anodizace výrazně více než lak). A už jen tohle spousta značek vůbec nevede.

              Samozřejmě ale i ty ještě důležitější vlastnosti jako u fulla chod zadní stavby, tuhost těch rámů je také slušná.

              Samozřejmě vždy musí sednout geometrie, ale to je individuální a nelze dle toho hodnotit značku (vždy někomu sedne a někomu ne). Mně třeba sedí geometrií výborně, také díky tomu mi při testování dobře sednuly.

              A klidně se i přiznám, že nakupuju na německých shopech (nejen bike-discount, ale i třeba bike24) daleko raději než na českých. Žádné zavádání u popisu, třeba u plášťů je vždy na první pohled jasné co to je za ročník. Vyřizují objednávky rychle. Nekecají o tom co mají skladem (když píšou skladem, tak to vždy skladem opravdu mají).

              A i ty reklamace jsou často lepší než u některých českých shopů i přes komplikaci zasílání do Německa.

              0 0
    • john75  

      Mrkni na tohle:

      http://www.ghost-bikes.cz/…y-white-2013

      Podle mě lepší kolo za míň peněz. Za Spesla nebo Treka zaplatíš zbytecne hodne a lepsi rozdhodne nejsou. Mám vyšší model a max spokojenost. Ten rám se mi zda super.

      0 0
      • Azmir  

        Lepší v čem? Je to hrozná sračka, dneska se regneš, obhauješ kupkolo a pak děláš reklamu ghostu, si zajímavý člověk co si zaslouží tak možná ban.

        0 0
      • nox159  

        nemate preklep ve jmene? :)

        0 0
      • Vilém  

        Ten tvuj shop pusobi opravdu duveryhodne.

        0 0
      • Zlatka  

        ZDE ŽÁDNÉ TESCO-BIKY NENAJDETE!!

        Jedná se o prodej poraženého skotu z malovýroby, domácích chovů?

        0 0
      • alinceb  

        Aspoň s tou váhou nelžeš. 13,22kg na kolo za 20k mi přijde teda celkem přes čáru. Jedna skládačka, co sem objednával, v ceně cca. 17k měla +/- 12kg. Navíc nechápu toho Raidona a při tom X7. Prostě nesmysl…

        0 0
    • Zerocool  

      radši koukni po starších

      http://cyklobazar.cz/…merx-viking/

      http://cyklobazar.cz/…eto-2000km-/ k tomu došetřit na kola

      http://cyklobazar.cz/…thor-egoist/

      http://cyklobazar.cz/…a-22–000-kc/ toto ale bude asi staré…

      http://cyklobazar.cz/…d-vidle-fox/

      to jen tak v rychlosti… nevím jakou velikost potřebuješ

      0 0
    • Hlavne_Nenapadne  

      Pri tvojich preferenciach nieco taketo:

      http://www.bradsky.cz/…-p-4128.html

      Inak trvat na konkretnej znacke len kvoli sympatiam fakt nema zmysel

      0 0
      • Azmir  

        Ten už bude odhadem tak 2 roky vyprodaný :)

        0 0
        • alinceb  

          Proč myslíš?

          0 0
          • Azmir  

            Tak bradsky je tím pověstný, nepamatuju, kdy mě nějaký starší model za dobrou cenu, co nebyl vyprodaný, samozřejmě se můžu mýlit a je třeba se zeptat a poslat třeba mail, ale pochybuju že bude.

            0 0
            • alinceb  

              Nedávno sem u něj byl kouknout na boty na běžky a e-shop měl dobře aktualizovaný – moji velikost neměl ani na e-shopu, ani na krámě…:(

              0 0
              • Azmir  

                Je to možné, že to má jak u kterého druhu zboží, ale když se pdoíváš na toho treka, tak pochybuju že ho bude mít ve všech velikostech, takové kolo na takové výbavě už by bylo dávno fuč za tuhle cenu.

                0 0
        • Hlavne_Nenapadne  

          Tvrdi ze to ma vo vsetkych velkostiach tak by tam este nieco mohol mat. Chce to zavolat a zistit, na mail obcas reaguju pomalsie a taketo akcie sa zvyknu dost rychlo vypredat.

          0 0
    • JanisekS  

      Díky za tipy, ten Trek od Bradského nevypadá vůbec špatně. Jen jestli ho ještě má.

      A s kolem na které jsem dával odkaz nikdo zkušenost nemá? Nebo alespoň se značkou Canyon?

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Díky

      0 0
      • Azmir  

        Canyon má dobré kola, ale zrovna tohle není nic extra, hnoj tu za tu cenu házel lepší.

        0 0
      • marwin  

        Ja chtel toho treka 6700 18" od bradskeho mezi svatky. Neni a nebude. Odpoved byla: stavte se neco vybereme. Skoda.

        0 0
    • Necris  
      1. No nevím jestli jiné značky mají v téhle cenové relaci kvalitnější

      kola, ale osazení někdy určitě. Problém je v tom, že osazení není všechno, ani náhodou.

      1. Kola si musíš projet, v životě si hlavně nevybírej na objednávku

      z Eshopu.

      0 0
    • Anyel  

      Jedna stavba od scalara do 21k. Už jsem ho projel naprostá spokojenost…

      0 0
    • Badu  

      Ahoj, já chtěl vždycky Spešla, ale když jsem zjistil, že za podstatně lepší cenu můžu mít podstatně líp vybavený kolo s lepší hmotností, rozhodl jsem se aktuálně pro Canyon.

      V tvé cenové relaci, jsem měl dříve kolo Kona Cinder Cone, než mi ho ukradli a byl jsem s ním náramně spokojený pro hravou a zábavnou geometrii rámu, po čase jsem si ho ještě vytunil pořádnou vidlí a spokojenost maximální, a značka Kona si myslím má taky slušnej zvuk, jestli jde o tohle :c)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.