• jack

    HOJ LIDI JENOM BY MNE ZAJÍMALO JESTLI MÁTE TYHLE NÁBY A JAK JSOU KVALITNÍ DÍK MOC.

    0 0
    • mar_tin1  

      je to náhrada za DT cerit a onyx. ja vozím cerity a som spokojný. tu na fóre je dosť ľudí, čo vozia buď jedno, alebo druhé, myslím, že negatívnych skúseností mnoho nebude. nevýhoda tých 370 je cena, oproti pôvodným ceritom sú drahšie. ale išiel by som do nich v pohode ;)

      0 0
      • tom_777  

        moje řeč – mám cerity a jsem s nima spokojenej.

        jen ořech je tak nějak potichu – proti mavicu

        0 0
        • MlokCZ  

          Pokud je Mavic ořech hlasitý, tak je nejvyšší čas namazat. Pokud je namazaný, tak je rozhodně výrazně tižší než DT ořech (srovnávám Crossmaxi ST, Crossridy, Onyx, DT XRC 180 letošní a loňské, což je téměř totéž co Onyx a co letošní 370tka).

          0 0
          • tom_777  

            fungl novej ořech u Crossride, dělá takový pěkný CRRRRRR, u onyxu jen crrrrrr

            známej má k Cossmaxi SLR a na vyjížďce to dělá taky CRRRRRR

            ale možná, že uš nemám sluch jak za mlada.....

            myslím, že vo nic nejde

            0 0
            • MlokCZ  

              O ten samotný zvuk až tak nejde (jestli je hlasitější než DT nebo ne, i když všechny tři ořechy Mavic, co máme doma jsou namazané výrazně tižší než všechny tři DT ořechy, jen jeden ořech na Crossmaxech je teď už o něco hlasitější a ty DT dohání, ale příští týden před bikovou dovolenou se ho chystám máznout). Ale o to namazání jde hodně. To je vlastnost Mavic ořechů, že postupně zvyšují hlasitost a když je hlasitý, tak je nejvyšší čas mazat, za chvíli pak přestane chvílema volnoběhovat a tahat za přehazku a kliky až se z toho může stát furtošlap. Na vyjížďce hodně nepříjemné. A po novém máznutí je Mavic ořech krásně tichoučký. A namazání je otázka 2 minut.

              0 0
              • tom_777  

                já s těma  nábojema

                když mě přišly Crossridy poštou, tak byl „cvrček“ od začátku výraznej

                jinak bajkovou dovolenou závidím, s naším malým a mojí ženou co bajkerka asi nebude, jedem k moři, kde budu ráno jezdit kolem pobřeží a pak se věnovat rodině…

                0 0
              • scret  

                ahoj Mloku, hele ze te s tim zas otravuju:) konecne uz mam Mavic olej, tak esli mi muzes plyz poradit jak to maznout… manual jsem k tomu nikde moc nenasel…

                a jeste se te zeptam, precijenom jses taky takovej trochu fanda do Mavicu (CRide, CMax ST atd.) jaky mas nazor na CMaxy STcka na 20mm osu? zvazuju nakup Reigna a ze bych si udelal trochu radosti a vrznul tam STcka,ale rikam si jestli uz precijenom nebudou na nej poddimenzovany… jezdit na tom budu shruba stejne jako ty, tzn. velkej zdvih pro pohodli, ne zadny skoky…

                0 0
                • MlokCZ  

                  Určitě bych se STček s 20mm osou na Reigna nebál, pokud s tím nechceš nějak extrémně prasit.

                  A na mazání návod nepotřeubješ. Rozděláš (žádné speciální nářadí, jen se to povolí), sundáš ořech, vyčistíš a nakapeš olej. .

                  Na stránkách Mavicu jsou všechny manualy a postupy dostupné. Login „mavic-com“ password „dealer“.

                  Přímý link na ořech STček.

                  0 0
                  • scret  

                    prasit s tim rozhodne nebudu, ale ono se nabizi otazka co je prasit:) dropy urcite ne… stejne by STcka mely byt taknejak nahrada za XLka a ty lidi vozili na pevny ose uplne v klidu…

                    diky za link, odpo se na to nejspis hned vrhnu a uvidim jak mi to pujde:))

                    0 0
                    • jecnak  

                      STcka (XLka) at uz s 20mm osou nebo bez vydrzi bez vetsich problemu i slusne doskoceny dropy kolem 1m. Skoky s doskokama a nebo ostrejsi sjezdy nejsou nejmensi problem. Je to ale hodne o jezdcove technice.

                      0 0
                      • scret  

                        STcka mam na KHSu,ale obyc ne disk… zatim drzej,ale rikam si jestli na toho Reigna nejsou az uz moc podvyziveny…

                        0 0
                        • jecnak  

                          Rikam, skakal jsem s XLkama na placku skoro metrovej dropik, zadnej problem. Jiny skoky atd taky zadny problem. Mam uz je snad 6 let a furt drzi. Jinak jestli se bojis, tak zkus SX ty vypadaji hodne odolne.

                          Jen doporucuju u tech tvejch zapatlat na prednim naboji dirky kolem dratu do naby silikonem, jinac ti bude po dratech tect bordel a voda primo k loziskum a zrusis je.

                          0 0
                          • scret  

                            tzn. ze budou driv loziska v haji? nebo oddelam celou nabu? kua to maj ale nevychytany:(

                            jj, na SX jsem koukal, prave ze se rozhoduju jestli neco zaplict nebo si udelat radost a jit do ST na 20mm osu nebo rovnou vzit SXa… bohuzel SX jsou stribrny:( :))

                            budu se toho (nejspis Reigna) ladit asi do lehka… Pika dopredu, lehky kola…stejne neskacu, takze to bude spis na pohodovy XC:) 

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Vzal bych ty STčka, bez většíno skákání není vůbec co řešit. Ty SXka už jsou zbytečně těžký.

                              0 0
                            • jecnak  

                              Driv odejdou loziska – pokud jezdis v bahne a desti. Nabe samotne se nic nestane.

                              0 0
                              • scret  

                                bahno obcas, dest ne tak moc casto,ale mrknu na to a maznu to asi tim silikonem… kdyz uz se s nim v praci vyblbnu dost:)

                                0 0
                            • kubad  

                              zapleť Kingy :-)

                              0 0
                              • scret  

                                tak to byl hezkej vtip:)) imho Kingy jsou nadherny, ale nabu za dvojku asi nesezenu co?:)))

                                0 0
                  • scret  

                    kua, v tomhle compu to nemuzu otevrit:(

                    tak odsrouboval jsem Mavic klickem tu krytku na 6 direk, a zbyde mi tam jakoby osa, jak ji vyndam?? protoze bez toho asi orech stahnout nepujde co?:(

                    0 0
                    • scret  

                      aha, tak uz to mam, stacilo se jen trochu zamyslet a zaexperimentovat:))

                      0 0
                      • jecnak  

                        Jenom hlavne neztrat ty pruzinky u zapadek ;-)

                        0 0
                        • scret  

                          jj, jsem na to koukal jak blazen, vubec ty zapadky, pruzinky to jsou tak mrnavoucky a krehky veci, jsem se az bal vzit to do ruky:))

                          0 0
        • Vilém  

          Tak potom si kup dozadu nabu DT340 a min. Ta ma jiny system volnobezky, je s celnim ozubenim a ty hrkaji teda pekne:)

          0 0
    • Extremist  

      Taky je mam a no problem…

      0 0
    • cagalam  

      …mám je tak a žádný problém!

      0 0
    • Bafoon  

      po dvou LX sadách první náboje o které jsem za 1200km nezavadil ani pohledem, zatím moc fajn a moc hezky cvrkaj

      0 0
    • ferda  

      obcas DT praskaji, bud priruba na draty nebo cely naboj, ale vzhledem k rozsirenosti, dobe a cetnosti pouzivani bych tuto vlastnost popsal jako statisticky nevyznamnou :)

      0 0
    • ravag3r  

      Mám Cerity a krom slabounkého a zcela náhodného pískání zadního náboje sem naprosto spokojen(neví někdo čím to může být, projevuje se to při nízkých rychlostech, ale opravdu jenom někdy).

      0 0
    • alinceb  

      Nemáte někdo tušení, jestli se dá sehnat ALU ořech na tyhle náboje? Je ořech stejný jako u vyšších řad nebo jiný? Případně kdyby měl někdo mrtvý náboj s dobrým ořechem, tak bych měl zájem…:)

      0 0
      • Vilém  

        Z vyssich rad asi tezko, tam uz jsou rohatky s celnim ozubenim. Jinak muzes kouknout na rozkresy DT nab, jsou tam katalogova cisla, z nichz bys zjistil zda je to s necim zamenny a taky zda neexistuje Al verze.

        0 0
        • alinceb  

          SL verze by měla mít ALU ořech, ale je otázka, jestli se dá samostatně sehnat. Náboj sem sehnal za pusu, ale má 405g, tak bych ho chtěl trošku „vylepšit“…:)

          0 0
    • epsilon  

      Nasel sem tyto naboje ve sklepe .. jete tak 5000 .. myslite ze se na nich oplati zaplest treba ZTR Arch EX??

      0 0
      • Sup7  

        Tyhle ráfky by si zasloužily aspoň 350 v top stavu, bych tak viděl.

        0 0
      • kubad  

        ne

        0 0
        • maajkee  

          Nemáš doma náhodou nějakou přední 370ku non disc? Klidně i jetou.

          0 0
        • epsilon  

          OK :D .. tak jiny rafek ? :D

          0 0
          • alinceb  

            Já je teď zaplétal na Mavic XC717 (teda byl to zadní DT370 a přední Formula). Každopádně to nebudou nic moc lehká kola. Pokud to chceš na AM ježdění, tak adekvátní by imho bylo něco jako RMX Hurry…

            0 0
            • epsilon  

              nene .. mel bych to na Scale, jako horsi nahradni kola … otazka ale je jestli nejsou lepsi nez ty co mam ted (DT Swiss XR30) … nasel jsem ty 370ky zaprasene dva roky nepouzivane ve sklepe a nevim co snima ..

              0 0
              • alinceb  

                Záleží, jestli máš klasické DT370 nebo 370SL (alu osy a alu ořech). Klasické 370ky jsou celkem těžítka. Teď je mám zapletenou zadní + přední Formuli (220g) s lehkýma XC717, tenké Sapimy a mosazné niple a kola budou mít kolem 1800g s páskou. Takže by sis možná pomohl, ale ne o moc.

                Pokud máš ty SL, tak s lehkýma ráfkama (XC717, DT X400 nebo WTB i19) a třeba Sapimama Laser nebo Race by to mohly být dobrý kola…:)

                0 0
    • xshreck  

      na DT X1900 jsou taky počítám 370ky náby?

      0 0
    • vysmátej bajker  

      náhodou někdo klíč na povolení zubatky v náboji? Praha.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.