• Baba-Ji

    Doporučíte zadní 135mm nábu pro 10-ti nebo 12mm osu, kolem +/- 2000,–, ne těžší jak ±450g.

    …je dost poznat osa 10mm oproti 12mm? Resp. 12mm Maxle oproti 10mm rychloupínáku, nebo 10mm šroubům?

    0 0
    • petrun  

      Do normálního rámu určeného pro běžné rychloupínáky 12mm osu nedáš. 10mm osa má význam pouze s RWS upínákem:

      http://www.netbike.cz/select_det.php…

      10mm rychloupínákům nevěřím. Nába stačí tato:

      http://www.bikestuff.cz/sram-x-9-5782/

      0 0
      • Baba-Ji  

        rám je na 10mm klasickou osu(matky, rychloupínák,…) a je možné tam dát i 12mm Maxle osu

        0 0
        • pitos  

          Tak to mě zajímá.

          Máš rám s klasickou patkou na 10mm osu a dáš tam 12mm Maxle osu?

          Ptám se, protože mám na Statusovi klasickou patku na 10mm, doma mám maxlke osu 12mm a určitě to do rámu nedám:)

          0 0
          • goofy  

            Je to kouzelnik :o)

            0 0
          • Baba-Ji  

            http://www.nsbikes.com/…ks/soda.html

            „135×10mm bolt type or 135×12mm Maxle“

            Ještě ten rám nemám v ruce, takže nevím přesně, jak to bude vypadat v reálu.

            0 0
            • goofy  

              Jo takhle… No tak to musis specifikovat typ zadni osy pri objednavce. Sel bych do 135×12 Maxle

              0 0
              • Baba-Ji  

                Při jake objednávce? Rámu? Ten je jen jedna verze a to 135×10 + 135×12 Maxle, kdy Maxle osa je součástí dodávky nového rámu, aspoň já to tak pochopil, ale je možné, že je to tak jak říkáš. Nikde na netu jsem ale volbu zadní osy u tohohle rámu neviděl.

                0 0
                • goofy  

                  Je to mozne, ze dodavaji dvoje patek. Nijak jsem to nestudoval. Ale kazdopadne bych tam daval tu maxle osu, kdyz uz ji budes mit.

                  0 0
                  • Baba-Ji  

                    Donutil jsi mně to trochu víc checknout a bude to těma výměnnýma patkama(o čemž není na NSbike stránkách ani zmínka, ale jakýsi shop výměnné patky zmiňuje). Počkám, co mně s rámem přijde a pak budu řešit nábu, radši, při mém štěstí.

                    0 0
                    • goofy  

                      Jo ty uz mas objednano…

                      Jinak k tematu:

                      mam DaBomb 150×12, a vazi 430g. 135×12 by mela byt jeste lehci, cili s vahou by ses vlezl. Zkus jeste WTB naby. Daji se na prumyslech sehnat za hodne pekny peniz, a vaha taky ok

                      0 0
                  • krtex  

                    Podívej se na všechny obrázky a pochopíš.. posunuje to o cca 2cm délku zadní stavby, ale je to univerzální..

                    0 0
                    • goofy  

                      Me to je celkem sumak. To si musi ujasnit zakladatel vlakna :o)

                      0 0
                    • Baba-Ji  

                      ten posun patky je ale kvůli nastavení geo, resp. délky zadní stavby (nejsou tam 2 díry, kdy jedna je 10 a druhá 12mm, obě jsou stejné)

                      0 0
            • pitos  

              Tak to potom jo:)

              Ja tam mám klasické patky,takže smůla.

              Prozatím jsem si nechal upravit klasickou 12mm ocelovou osu na soustruhu a na jaře budu řešit celou novou nábu bo ta ocelová mrcha od da bombu je moc těžká:)

              0 0
              • goofy  

                Tak jsi nakonec nevydrzel, a uz skladas Statuse? :-)

                0 0
                • pitos  

                  Neskládám,jen postupně nakupuji věci a co jde tam nahazuju,třeba hlavové.

                  Až letos dojezdím a dám dohromady vidlici tak to začnu skládat.Chci celá nová kola ale není to priorita, takže na zimní ježdění nechám upravenou osu s da bombem a až budou peníze tak to vyměním.

                  0 0
            • logoman  

              Vybral jsi pekny ram, tak at slouzi.

              naboj bych vzal:

              http://superstar.tibolts.co.uk/…uct_info.php?… + osu http://superstar.tibolts.co.uk/…uct_info.php?…

              0 0
              • goofy  

                Ta naba vypada dobre. Mel by tam mit maxle osu, takze to nebude treba resit ;o)

                0 0
                • logoman  

                  Tim lip aleaspon par stovek usetri. Je to novatec, hlavni + vidim ve vyberu barvy :)

                  0 0
              • Baba-Ji  

                co jsem cet reference k tem nabam, tak maji docela naprd loziska(i bez vazeliny)

                0 0
                • PatrikL  

                  no a ten hliníkový orech veľa nevydrží, snáď každý mesiac sú nejaké ukážky ako sa to môže rozpadnúť

                  http://lapsus.pinkbike.com/…-Bike-Parts/ :)

                  Inak je ale dostupný (nedávno bol síce dlhšiu dobu vypredaný :) ) aj oceľový za prijateľnú cenu, takže to by až taký problém nebol.

                  0 0
                  • goofy  

                    S ocelovym to bude vazit pul kila, a to uz bych sel radeji do overenych DaBombu, nez to tahat odnekud ze zahranici :o)

                    0 0
          • tonik666  

            Taky tomu nerozumím.

            Ale varianty redukce ze 12mm na 10mm jsou, zrovna teď jsem kupoval Sun Ringle Conversion Axle. Mají ji na CRC. Jde to toho nacpat standardní QR, není potřeba to šroubovat.

            Dále jsem našel upíkák Reverse EVO 9 který také redukuje 12mm na 10mm.

            Také dělá redukční osu Atomlab, ale jen s matkami na krajích.

            Jinak ten X9 náboj s RWS bude fungovat ok.

            0 0
          • kubad  

            co je špatně? je to ve verzi 10 i 12mm ta nába

            0 0
            • pitos  

              Jasně, jen jsem myslel že má na rámu klasické patky a do těch osu maxle nenašroubuješ.

              0 0
            • pitos  

              Myslíš,jako že lze nába da bomb 135×12mm předělat na 10mm osu?

              Sice chci celá nová kola, ale jak to lze udělat?

              0 0
              • kubad  

                stačí dovnitř naklepat vysoustruzenou redukci z12 na 10mm,

                0 0
                • pitos  

                  Tak to raději prozatím nechám upravenou 12ku osu a pak koupím něco, co bude pasovat přímo. Ale dík.

                  0 0
        • petrun  

          Je to málo pravděpodobné ale nemožné to není, viz. IDS SL systém u Scotta:

          http://r2-bike.com/…00-PR-2013_1

          Na vlastní oči jsem to zatím neviděl ale předpokládám, že tam budou nějaké adaptéry. Vzhledem k chaosu ohledně os je takový systém velice užitečný.

          0 0
      • Baba-Ji  

        ta X-9 by byla super, jen ještě kdyby byla v 36-ti dírové verzi :/

        0 0
        • petrun  

          Tak to jedině Novatec nebo DaBomb, ty jsou ale těžký jako prase :-(

          0 0
        • Bysto  

          už máš ráfky na 32d? nie je zbytočné dávať 36 drátov?

          0 0
          • Baba-Ji  

            jj, kvůli ráfkům a ty jsem kupoval kvůli původním 36 nábám :)

            0 0
      • zdeno1  

        myslis,ze tam pujde dat rws osa 10mm?mam pocit,ze je to pouze na rychloupinak i dle pomatenejch slov prodejce…

        0 0
    • goofy  

      Tak ono zalezi jake mas patky, ne?

      0 0
    • Tina  

      Možno by si mohol zvážiť Novatec D882 4in1

      V cene náboja máš 4 systémy |klasický RU (404g), 10mm thru RU (436g), thru axle 12mm (399g) a X12 thru axle (404g)|.

      Viem ti ho zohnať za prijateľnú cenu (z kvalitnými japonskými ložiskami so zárukou a nie z čínskymi šit ložiskami ako sa predávajú na nete)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.