• kokoska.rokoska

  Zdravím vespolek,

  rád bych se trochu projel po hřebenech Krkonoš na silničce, konkrétně z Pece na Výrovku, Luční boudu, Výrovku, Bufet na Rozcestí, Rennerovky a dolů do Strážného. Trasa vypadá nějak takhle:

  http://www.cykloserver.cz/…lety/detail/?…

  A jelikož jsem na Luční boudě byl na silničce naposledy před více než 20 lety, a už tehdá stála silnice z Pece na Výrovku za prd, ptám se, jak je sjízdný úsek teď. Jde mi zejména o stoupání z Pece na Výrovku a „strade bianche“ (či co tam je za povrch) z Výrovky na Dvorskou boudu.

  Za aktuální popis sjízdnosti na silničce budu povděčen…

  0 0
  • rdx  

   jel jsem pred mesicem:

   http://www.endomondo.com/…uts/71225632

   z pece az na lucni je asfalt v pohode (na mtb az moc :), obcas je tam nejaky odvodnovaci kanal. ale teda dupat na silnicce bych to nechtel, na to nemam prevody :)

   0 0
  • 01carbon  

   ať nezakládám nové – není to Luční, není to na silnici

   Nahoru se posápeme Strážné, Rennerky, Výrovka, dolů chci přes Pec a na Vrchlabí po modré.

   Je možné na biku ( https://mapy.cz/s/1G69C ), není tam zákaz nebo hromady sněhu, bláta, polom nebo těžba dřeva, přip. jiný zakopaný čert?

   Mapy.cz mě vytrvale a sveřepě vedou přes Černý důl.

   0 0
   • Barak  

    Nevim teda, jak je jízda po té turistické na Vrchlabí v rámci NP legální. Ale info o těžbě a uzávěrách cesta najdeš tady

    0 0
    • 01carbon  

     Jsem dalek se tam sápat přes zákazy – proto se ptám. Dík za odkaz – tato trasa na jejich mapě omezen průchod nemá, pokud tam není nějaký generální zákaz kol (NP) příp. sjízdnost.

     0 0
     • Barak  

      Myslím, že v NP můžeš pouze po vyznačených cestách pro kola, což tahle turistická není. Otázka taky je, jak to bude sjízdný, na některých částech to pěkně padá.:-)

      0 0
     • SloM  

      Z oficiálních stránek:

      Proč se v Krkonošském národním parku nesmí jezdit na kole všude?

      Právě proto, že jsou Krkonoše národním parkem. Zákon o ochraně přírody a krajiny říká, že na kolech lze nelze jezdit nikde jinde, než po vyhrazených trasách. Správa KRNAP proto vyhradila více než 400 km oficiálních cyklotras (http://www.krnap.cz/…trasy-krnap/). Je třeba mít na paměti, že Krkonoše jsou protkány sítí 800 km pěších cest a mnohé cyklostezky vedou souběžně po trasách pro pěší. Nezbezpečí kolize mezi pěšími a cyklisty je reálné a je třeba být opatrný a ohleduplný. Většina cyklostezek je zokruhovaných. Jen několik málo je slepých, tedy že na jejich konci nelze pokračovat dál a cyklisté se musí vrátit. Důvodem je mimořádná cennost 1. zóny KRNAP. Jedná se o cyklostezky k Luční boudě, Labské boudě, Vosecké boudě a k Jelence.

      0 0
  • HonzaP9  

   Má někdo aktuální info, v jakým stavu je aktuálně cesta od Dvorské boudy na Výrovku? Bude to s opatrností sjízdné na silničce (tzn. šotolina nebo hlína ok, větší štěrk nee)? Plánuju výjezd z Jilemnice a nechce se mi kvůli tomu cca kilometru stejnou cestou přes Pec nahoru i dolů.

   0 0
   • Delkim  

    Před pár dny tam byl Honzis, hodím mu odkaz, ať ti sem napíše.

    0 0
   • kokoska.rokoska  

    Uvidíme, co napíše Honzis, ale větší kameny – makadam – byly mezi Výrovkou a bufáčem na Rozcestí již mnoho let. Mnohem horší je ale podle mě rozjebaný asfalt právě okolo Dvorské boudy, toho cca 1,5 km od bufetu na Rozcestí k rozcestí se žlutou, je to samá hluboká díra a spousta ostrého štěrku, takže já se to snažím objet těsně vedle cesty po louce, ale na silničce to taky není zrovna hitparáda (naposledy jsem tam jel loni v létě).

    0 0
   • Honzis  

    Je to pořád horší, asfalt od odbočky na Friesovky trága , k chalupě na rozcestí bych to na svátečních galuskach fakt nejel . Dá se po straně , ale kamenum se člověk nevyhne. Dolů z Výrovky do Pece za trest, místy zvlněný asfalt, občas jáma, odvodňovací žlaby, takže hoří ráfky a klepou ruce.

    0 0
   • Honzis  

    Za 2 roky se moc nezměnilo. Spíš víc kamenů po celé šířce, lepší foto jsem teď nenašel

    0 0
  • mlevora  

   Pec-Vyrovka-Lucni nevi nekdo, jestli je to uz prujezdny?

   0 0
  • Barak  

   Zapomeň:-)

   0 0
  • Plechovka  

   Když už to tu je, přihodím pár foto ze září 2020 z úseku https://mapy.cz/s/gepahulome. Třeba se to bude někomu hodit.

   Foto č.1 – Pohled od Dvorské boudy k Zadním renerovkám

   Foto č.2 – Bufet na rozcestí

   Foto č.3 – Někde mezi bufetem na rozcestí a Výrovkou

   Foto č.4 – Výrovka

   Foto č.5 – Za Výrovkou už je docela pěkná asfaltka až na Luční boudu

   Foto č.6 – …

   Foto č.7 – Kaplička (pam. obětem hor)

   Foto č.8 – Klesání od kapličky k Luční boudě

   Foto č.9 – Něco z nabídky restaurace na Luční boudě

   Jak se to jede na kole netuším, chodím to pěšky :-)

   0 0
   • Honzis  

    skoro každoročně tohle jezdím odspoda z Vrchlabí přes Strážné, je to zážitek (pokud nejsou davy turistů), nejlíp na podzim. Dá se to obezřetně projet na silničce s 25/28 plášti. od Dvorské je to už dost rozmlácené, pak ta šotolina která vadí spíš směrem dolů, k Výrovce traverz opatrně (někdy kaluže a turisti) od Výrovky tvrdá stojka, odvodňovací žlaby, ale pěkný asfalt Sjezd na Luční a výjezd zpět do sedla taky dost tvrdý, zase odvodňovací žlaby. Dolů od kapličky k Výrovce ok pokud nejsou turisté přes celou šířku. Sjezd do Pece stojí za prd, příliš prudké, místy rozmlácené a furt na brzdách.

    0 0
    • xtonda  

     Jel sem loni v Září v pracovní den z Jánských lázní, víc lidí bylo akorát mezi Chalupou na rozcestí a Luční, ale i to se dalo. Jel sem tedy na MTB a ani s převodem 22/42 výjezd ke kapličce nebyl úplně příjemný. Kdybych měl silničku jednalo by se převážně o pěší výlet.

     https://www.bike-forum.cz/…281-krkonose

     0 0
  • th74  

   Jak to u Luční vypadá lze sledovat třeba:

   https://kamery.humlnet.cz/show_webcam.php?…

   0 0
  • th74  

   Tak už se razí cesta:

   https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

   V neděli, až se oteplí, můžou vyrazit první nedočkavci. Já až tak za 14 dní.

   0 0
   • mr.antik  

    Dyť má ještě nasněžit…

    0 0
   • Barak  

    To, že projede fréza neznamená, že to bude sjízdné na kolo. Stačí, když napadne pár čísel, trochu foukne a na té cestě máš rázem 20cm.

    Navíc, ta fréza to nevezme úplně na asfalt.

    0 0
   • makaltom  

    Ze Strážného končí silnice k odbočce na Friesovky hotel, dál už jen na běžkách. Je to rozježděné od skůtrů a roleb. Fotky jsou od silnice k Rozcestí a nad Klínovkou.

    Stav o víkendu 8. a 9. května

    0 0
  • mlevora  

   Dobry to dneska bylo

   1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse