• Vov

    Prosím o pomoc,

    Vybírám horské kolo do 20 000,–.

    Nicméně problém je moje výška 197 cm a okolo 120 Kg.

    Co byste doporucili prosím? Jsem dost ztracenej v nabídce.

    Díky moc

    0 0
    • michomin  

      Co tohle? Je i v černé, 22,5" velikostně vhodné. Je to o něco málo víc, ale výbava je přijatelná, má to i dobrý brzdy, což je na 120 kg důležitý.

      0 0
    • michomin  

      Pak ještě tohle , jsou velmi podobná, já bych volil to Force, má lepší výbavu.

      0 0
    • Pikaču  

      Na 120 kg a 197 cm mu pekne radite.

      Tahle kategorie jedine RB CRR290 3XL.

      0 0
      • michomin  

        Na to bude čekat rok a nikdo neví, jak to bude velký a za 20 k to nekoupí. Rada nad zlato.

        0 0
        • Pikaču  

          Koupi za 26. Rada nad zlato to sice je ale lepsi nez vyhodit 20 tisic za force kolo ( kde se mu bide ohybat zadni stavba a bude furt skrtat o brzdu z vrchu nebo resit obecně skrtani brz.na RU) a pak na tom nebude jezdit.

          A pak dalsi vec ke velikost na 197cm. Tady by bylo idealni aby kazdy kdo radi napsal svoje proporce/zkuse­nosti. Za mě je 197/120 na takova kola uz dost.

          Vojtisek tu prodaval sveho Treka ve vel. 23.

          0 0
          • michomin  

            Zakladatel chce kolo za 20 k, to zaprvé. To RB je, jak píšeš za 26, což je o dost více, to zadruhé. Tato velikost už není dostupná, má být od k dispozici od května v nové edici, ale aby to nedopadlo jako s gravelem, to zatřetí. A začtvrté, cena bude nejspíš vyšší než teď.

            Rada „kup si kolo mnohem dražší, to bude lepší“, je fakt nanic, když je mimo finanční limity zadavatele. Pokus se dát typ na kolo v souladu se zadáním, jinak to nemá význam.

            Jo a s tím kroucením jsi také mimo, nejspíš nevíš, o čem mluvíš. Já mám 115 kg, momentálně jezdím na laciném rámu Force a žádného kroucení jsem si nevšiml.

            Takže se pochlap a dej seriózní typ na něco, co vyhovuje zadání a dá se hned koupit, to ostatní jsou zbytečné řeči.

            0 0
            • Pikaču  

              Moje zkusenist force epigoni se 108kg. Zadni stavba se kroutila a skrtal jsem na brzdu z vrchu. Resil jsem to dokonce se servisakem ktery na to prisel. Ja furt steloval RU. Za to kolo jsem v roce 2017 dal 26 tisic po sleve od stavitelé.

              Geometrie me taky nesedela tehdy. Moc sportovni a mala velikost.

              Ja jsem se pochlapil a rekl jake kolo. Jestli je nedostupne ro jsem nevěděl. Ohledne penez jestli je drazsi a ty a zadavatel se držite rozpočtu ok. Ale rozpočet je neco s cim se pracuje. Takze moje rada za tech +6 tisic ( ketere jsou pro tebe neprekonatelne) je lepsi si priplatit a koupit poradne kolo na kterém budu rad jezdit nez ustetrit pár korun ( kolo si kupuje na x let takze se ta castka rozpocita na ty roky) a trpět. Dobrá rada prostě s 197/120 neni. Buď si priplatis/rozumne pohledas nebo se uskromnis. Je to jako muj kamarad co ma 217cm. Koupil si fiestu ve ktere sedi jako Hightower z policejní akademie protoze na drazsi nemel.

              Tim nerikam ze je MMR, Force, Decathlon špatné. Ale prostě výška a váha mu nedavaji velky výběr.

              A mozna jedna rada. Treba mu v RB to testovací 3XL prodaji. V praze se domluvit s Heinikem.

              0 0
              • michomin  

                Mimochodem, ten můj typ na Force Granus velikostně není nesmysl. Kolega má 197, čili to samé jako zakladatel, a rozměrově má takřka stejný rám: stejnou délku, stejné úhly, hlavovku o 1 cm delší a sedlovou trubku delší asi o 2 cm. K tomu 10 cm představec a 4 cm pod předstacem a je náramně spokojený.

                Řekl bych, že ten Granus je OK.

                0 0
                • Pikaču  

                  Třeba je jinej nez muj epigoni ve 21 z 2017.

                  0 0
                  • michomin  

                    Řekl bych, že Granus má zadní stavbu robustnější, takže teoreticky pevnější. Navíc to kolo má 2 roky záruku, já bych se toho nebál. Levnější verze toho samého stojí 17 000, za ty prachy dobrý.

                    0 0
          • Pikaču  

            Ideál pokud to neprodal. A jeste usmlouvat par korun dolu jelikož je to ležák.

            0 0
    • Velomiwookie  

      Trek ti bude ve 23” a udava ze tu hmotnost snese coz v kombinaci s dozivotni zarukou v pohode kdyz to nekde prijde k uhone :)

      Ja s dvouma metrama jezdil 3 roky na xcaliberu 9 a spokojenost, ted jsem ho vymenil za full z duvodu pohodli jinak bych na nem vesele lital dal :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.