• sheppi

    Zdravím všechny bikery,

    Pomalu se nám blíží jaro a já bych si chtěl udělat radost koupí nového kola. Konkrétně pokukuju po 29" MTB, momentálně mám cross, který využiju spíš na silnice, ale chtěl bych občas vyrazit do terénu, do lesa a tak, takže proto bych rád pořídil něco bytelnějšího.

    Předběžně jsem si vyhlédl tento bike a chtěl bych slyšet Vaše názory na něj, zda by to za tu cenu byla dobrá koupě nebo mi doporučíte něco jiného:

    http://www.galaxy-bike.cz/…4-skylab-slx

    Tuhle verzi bych bral kvůli použitým komponentům z řady Shimano SLX, které by měly být poměrně kvalitní, aspoň co jsem četl ohlasy na ně.

    Co se týče mojí postavy, měřím 183cm a vážím nějakých 91kg (takže žádný tintítko :), cenový strop těch 23–24.000 Kč

    Díky za odpovědi!

    0 0
    • Smazaný účet  

      Za ty peníze tragédie. Ujasni si jaký terén budeš jezdit, podle toho zvol rozměr kol. Já si třeba oblíbil rozměr 29". Jinak podívej se na kola Cube nebo Canyon. Mívají dobrý poměr vybavení cena, na slušné rámu. Za 25k by jsi měl mít na kole Vidlici REBA/EPICON/FOX, výbava min. Deore a kola na průmyslech. Můžeš zkusti třeba i Decathlon, občas tam mají něco dobrého.

      0 0
    • Evilcleaner  

      no co se týče výbavy, tak se nedá říct, že by se tam mělo něco ****** – nicméně to za ty peníze působí jednak trochu chudě ale taky dost staře – všechno to jsou už neaktuální díly. při tvé váze bych neřešil jen nálepku na komponentech, ale také věci jako odolnost a tuhost, tj. min pevná přední osa, tuhý rám, záplety.

      edit: zrovna třeba tady ten rám už je trochu ‚nad jeho síly‘

      0 0
    • scalar  

      Kde vidíš to SLX? Hlavní díly, které jsou nejvíc zatížené jako náboje, kazeta, střed, kliky, brzdy zrovna SLX nejsou :-)

      0 0
    • Erknold  

      Je zvláštní, že u rámu uvádějí super váhu pod dvě kila, ale celé kolo uvádějí 13,8 kg. Je otázka, jaké jsou galaxy rámy. Já je neznám, ale věřím, že Tvých 90 kg dokáže více kroutit rámem, vidlicí apod, než mých 70 kg. Aby se to pod Tebou, až budeš ve stojce, nekroutilo jako had

      0 0
    • sheppi  

      Nějaký divoký sjezdy ani skákání na tom hodlat nedělám, prostě chci kolo, co se nerozbije, když se občas projedu lesem. Prd tomu rozumím, na co se opravdu zaměřit. Vím akorát, že chci jít do 29", resp. bych možná ještě uvažoval o 27,5".

      S Galaxy mám dobrou zkušenost, mám právě cross Galaxy Meteor a je to slušné kolo, na silnicích a lehčích terénech jede fajn.

      Nechci za něho ale opravdu dát víc než těch 23.000,– Kč. Váha si nemyslím, že by byl nějak extrémní problém, znám spoustu lidí, co mají lehce přes 100 kilo a kolo jim drží :)

      Co tohle? 27,5" varianta, dle recenze celkem solidní kolo za ty peníze.

      http://www.galaxy-bike.cz/…er-slx-deore

      0 0
      • Smazaný účet  

        Základní, dvoutunová, nechodící vidlice.

        0 0
        • Evilcleaner  

          naopak, tahle vidlice by pod ním chodila až příliš. nicméně pokud je člověk v hmotnostním rozsahu pružiny tak chodí překvapivě dobře (za ty peníze), spousta místních ohrnovačů by bylo překvapeno.

          0 0
          •  

            ale na jeho 91 kg ji asi doporučovat nebudeš:-)

            0 0
          • Petr L2  

            V hmotnostním rozsahu? já s ní jel na pružině Hard, mám 87Kg a že by pracovala to se říct nedá.

            0 0
          • novas752  

            Buďto chodí citlivě, ale při sebemenšim přibrždění se topí pomalu na dorazu, nebo naopak nechodí vůbec. Záleží na nastavení štelovacího kolečka a na teplotě.

            0 0
            • Evilcleaner  

              jako prošlo mi rukama těch vidlic desítky a to jak 30 mm tak 32 mm verze a nějak nevím kde u vás vznikl problém. pochopitelně vidlice je mazaná vazelínou z čehož plynou následující omezení – hůře chodí když je zima a s časem se chod zhoršuje (tj je ji nutno občas rozebrat, vyčistit a namazat znovu – ten rozdíl mezi udržovanou a neudržovanou je propastný a to platí pro všechny suntour vidlice). další charakteristika plyne z faktu že je pružinová. popis ‚že chodí na doraz nebo vůbec‘ mi přijde poněkud přitažený za vlasy, promin ;)

              0 0
              • novas752  

                Mám ji na druhém kole, (které neni úplně moje). Rok asi 2013, 29", 100mm, má najeto maximálně 700km, většina po silnici. Ať to šteluju jakkoliv nastávají jen výše popsané situace. Proti tomu muj RS Dart 2 z roku 2009, 1. servisovanej s nájezdem asi 16 000km, chodí sice o trošičku méně citlivě, ale zároveň se při brzdění nebo větších nárazech zdaleka tolik nepropadá. Je možný, že mám špatnej kus, nebo že tam je málo maziva, nevim…

                Za mě SR Suntour pružinovky nebrat.

                0 0
                • sibicz  

                  Souhlasim, SR šuntoun prostě nebrat!

                  0 0
                  • Erknold  

                    no a přitom na kolo do nějakých 20k je Raidon jak dělaný. XC32 se hledá dost blbě.

                    0 0
      •  

        to nemá vidlici ale držák předního kola, na celýho Galaxyho se vyprdni

        0 0
      • sheppi  

        Ok ok, co byste teda doporučili? Dívám se, že kola Focus nejsou marný.

        0 0
    • Dadex  

      Co třeba tenhle Focus

      http://www.ramala.cz/…ID52392.html

      Jsou tam kompromisy v podobě asi nic moc brzd (zvlášť na tu váhu) a dost těžký (ale fungující) vidle a zase je to na dobrym základu v podobě rámu s pevnýma osama v předu i vzadu a vnitřním vedením bowdenů

      0 0
      •  

        m mu bude asi malý

        0 0
        • Dadex  

          No 48cm je u většiny ostatních značek značeno jako L nebo (je to 19") a to mi přijde na výšku 183 v pohodě.

          0 0
    • Adam1985  

      Asi bych se zaměřil na něco takového: http://www.cyklobazar.cz/…kost-19-2015

      0 0
      •  

        to Cube má ale strašidelnej představec, jinak výbava super za ty prachy

        0 0
        • Lord_de_Wolf  

          Určeno pro soutěže… a to jaký? Jinak vyměnit forbec (300,–) a je to super-bike…

          0 0
          • scalar  

            On ten představec kompenzuje moc seřízlý krk vidlice, kolik krku je asi v představci… Každopádně velmi omezené možnosti nastavení.

            0 0
          • Smazaný účet  

            CX, co jsem jel za závody tak se jezdilo i na mnohem horších.

            0 0
        • Adam1985  

          Taky myslím, že po výměně představce by to mohlo být dobré…lépe řečeno luxusní!:-)

          0 0
        • Gustaf 81  

          tak ho dá do negativu a bude jak Jarouš Kulhavejch…mno

          0 0
    • bOB_iK1  

      Zkus se podivat tady http://www.kellysshop.cz/jizdni-kola/, starsi modely jsou tam za slusne ceny vzhledem k osazeni. Otazka bude dostupnost velikosti.

      0 0
    • sheppi  

      Přemýšlel jsem a možná bude rozumnější 27,5" vzhledem k mojí postavě. Máte někdo zkušenosti s oběma velikostma (jak 29", tak 27,5") a jak vám která sedí?

      0 0
      • Adam1985  

        29 mně neseděly ani na jednom ze dvou, které jsem měl – subjektivní pocit potřeby velké síly na akceleraci – podotýkám, že to zapříčiňovaly zřejmě těžká kola a asi i pláště. Měl jsem velikost rámu 21 (měřím 188cm) a byl to dlouhý rám – byla to Merida. Druhá Merida byla už ve vel. 19 – tam už záda nebolely a posez byl OK, ale pocit z neochoty jet byl stejný. Ta ve vel. 21 byla XT Edice a dávat další peníze za nová kola jsem nechtěl. Tak šly postupně obě z domu a teď bude rozměr kol 27, 5 – tak snad se už konečně trefím a kolo bude pocitově živější než předchozí 29. Kolo ještě zatím nemám, ale jak dorazí, napíšu dojmy – teda pokud už do té doby něco nepořídíš! Každopádně bych byl u 29 této cenové relace opatrný právě na tu hmotnost – abys nebyl zklamaný, že to např. oproti 26 nejede. Teda pokud nejsi nechystaný ke kolu pořídit zrovna nějaká lehká kola.

        0 0
        • sheppi  

          Kolo chci kupovat koncem března, resp. začátkem dubna, takže času zatím dost :) Dobrá, budu rád, když se podělíš o dojmy ze 27,5".

          0 0
      • Val  

        vzhledem k tvoji postave jedine 29" (pseudorozmer 27.5" doufam brzy zanikne)

        0 0
        • scalar  

          nesouhlasím + nesouhlasím

          0 0
          • Val  

            proc (ted nemyslim to v zavorce, to je jen moje zbozne prani)? sam mam 26" na hrani (dejme tomu trail, nebo jak to nazvat) a 29" na jezdeni a proste 26" je obratnejsi, jistejsi v „akrobacii“ a 29" zase jezdivejsi. a vzhledem k tomu ze mam o 10cm mene nez tazatel skutecne nevidim duvod, proc jit do mensich.

            0 0
    • Roby  

      http://www.cyklofaltynek.cz/…ion-29-black'n'green-2016.htm a http://www.cyklofaltynek.cz/…a-5-2015.htm

      Ahoj , tak kdyby to bylo na mě , tak bych volil mezi těmito dvěma.Případně kdyby jsi ještě talíř přidal tak tohle- http://www.cyklofaltynek.cz/…acid-29-blue‚n‘-flashred-2015.htm

      0 0
      •  

        a máte ty kola opravdu skladem?

        0 0
        • Roby  

          Já nejsem prodejce , to byl pouze můj tip :-) Ale kolo jsem tam kupoval a skladem toho mají hodně. Na stránkách je u každé velikosti kolik kusů .

          0 0
    • bimjeam  

      Za tie peniaze buď Radon, Canyon, niečo z výpredaja, z bazára alebo nešpekulovať a kúpiť niečo so vzduchovou vidlicou, výbavou deore a veselo jazdiť

      príklad:

      http://www.radon-bikes.de/…team-275-70/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.