MTB, pánské, kolem 15.000 Kč prosím o rady

70 nepřečtených
  • Montega

    Dobrý den, obracím se na zkušené a prosím o rady a tipy. Sháním pro sebe náhradu za svého stařičkého MTB Treka 3700. Není nutné mít aktuální novinku, naopak kvůli ceně raději sáhnu po starší modelové řadě. Informace:

    • cena cca 15 tis. Kč
    • moje výška 179 cm, váha 78 kg
    • za sezónu najezdím kolem 1500 km
    • momentálně a ještě nějaký ten rok budu vozit dětskou sedačku, takžena rámu potřebuji prostor pro uchycení adaptéru (ne celopéro, ale tov této cenové kategorii stejně nehrozí)
    • co se týče terénu je to specifické, pokud jedu s dítětem, převažujeasfalt, pokud jezdím sám jezdím spíše les, pole (takže celkově tak50 na 50)
    • s Trekem jsem velmi spokojený
    • na barvě příliš nezáleží
    • v případě nějakého doporučení na sestavení, tak jsem z Plzně

    Sám za sebe bych vybral vyšší řadu a sáhnul po Treku 4700 v některé starší modelové řadě. Ale příliš se neorientuji v jednotlivých komponentech, takže v tomto prosím právě poradit, čeho se držet např. jakou vidlici, řazení,…tak abych byl spokojený s kvalitou.

    0 0
    • Kalic  

      s Trekem jsem velmi spokojený

      Tak jaká je tvoje motivace pro shánění novýho kola?

      0 0
    • nitraq  

      Je pozitivní, že se stavbě nebráníš, na vzdálenosti stavitele ani tolik nesejde, kolo ti přijde pplkem/poštou. Píšeš cca 15, do toho se vejde 16 tisíc za takovou základní scalarovu stavbu na mixu alivia a deore s epiconem. Jak ale koukám na ten Trek 4700, tak se dá sehnat za 15.5t a nijak špatná volba to není. Sice tam je jen pružinová vidlice, ale máš konfekční váhu, na kterou je ta vidle dělaná, takže bude chodit docela slušně. Zbytek osazení mi přijde v pohodě, takže pokud upřednostňuješ značku, jdi do Treka.

      0 0
      • Montega  

        Nebráním se sestavení, naopak v tom vidím výhodu kdy se asi lze dostat na lepší poměr výkon/cena. Dokonce bych se nebránil ani nějakému rozumnému bazaru. Vzduchovou vidlici jsem ani nepředpokládal, i když by to samozřejmě bylo plus. Potřebuji právě poradit, jakých typů komponentů se držet (pod jakým označením), abych mohl hledat po netu…co by pro mě mělo být stěžejní?

        0 0
      • Kalic  

        Rozdíl mezi pružinou a vzduchem není jen v pružícím médiu, pružinovky na levných kolech nebývají obecně moc funkční z hlediska jejich chodu – v tomhle případě SR XCR. Dá se s ní pohrát – předělat na olej, vyhodit elastomer a tak, ale to už je jiná kapitola. Navíc má plastová futra a lehce chytí vakl. Základ kola je rám a vidlice, kvůli vidlici bych toho Treka nedoporučil.

        0 0
        • Evilcleaner  

          XCR je jednoznačně nejlepší pružinovka v této kategorii. pro letošek už i s 32mm nohama, pružina v ní je ale fakt měkká. každopádně za peníze co na to má není problém vzduchovka, o tom žádná.

          0 0
          • scalar  

            Je sice super, že je XCR na 32mm nohách, ale zase je tu nový Raidon XC a ten kvalitativní skok mezi ním a XCR je obrovský – vzduchovka, hliníkové vnitřní nohy i krk, patrona z Epiconu, nastavitelné tlumení, lock z řidítek.

            0 0
            • Evilcleaner  

              o tom se vůbec nepřu, akorát jeho cena oproti xcr je dvojnásobná, to není zanedbatelné. každopádně do toho rozpočtu který zakladatel má se ten raidon ±vleze.

              osobně považuji za velký posun i xcr air (s odskokem), která nahradila raidon X3, který žádná sláva nebyl – vše v jedné cartridge.

              0 0
            • Montega  

              Fajn, vidlice Raidon XC a jaký rám k tomu?

              0 0
    • Montega  

      Našel jsem zde inzerát na prodej tohoto kola. Navíc karbonová sedlovka FSA + Brzdy Shimano Deore. Cena 14tis Kč. Vůči mým požadavkům nějaké postřehy?

      0 0
      • Krejca  

        Vypadá velmi rozumně,pokud máš možnost ,je dobrý ho vidět osobně a sednout na to.

        0 0
      • Kalic  

        Sice necelé rok jeté kolo a v záruce, ale přece jen poměrně vysoká cena na takhle vybavenou bazarovku. Kolo vypadá OK. Sedlovka může být fake.

        0 0
        • Montega  

          Můžu se Vás zeptat, kolik by podle Vás byla odpovídající cena tohoto modelu? A co si myslíte o té vidlici?

          0 0
          • Krejca  

            Podle mě ta cena celkem sedí a vidle bude v pohodě,kolo je v záruce,třeba ti dá majitel ještě nějakou slevičku,každopádně lepší kup než ty kola rádoby zlevněný na 14–15 tis.

            0 0
            • Kalic  

              tak asi jo, je to na úrovni toho co se na bazaru prodává… Ale možná by mu stavitelé nabídli podobnou cenu za srovnatelnou výbavu a byla by to funglovka.

              0 0
              • Montega  

                Ozval se mi kamarád a mel bych možnost získat toto kolo ještě s dodatečnou slevou.

                http://www.cyklobazar.cz/…205/coratec/

                Co soudite o tomto kole, ve srovnání s předchozím inzeratem?

                0 0
                • Krejca  

                  Karbon je karbon,na druhou stranu rozdíl v ceně a stáří.

                  0 0
                  • nitraq  

                    Až na to, že tohle není tak úplně karbon – jen tenkej hliník potaženej vrstvou karbonu, dřív tak třeba Amoeba dělala řidítka sedlovky.

                    0 0
                    • Montega  

                      Když pominu cenu (lze se domluvit, tak abych se vešel do mého rozpočtu), co mi řeknete ke komponentům na tomto Corratecu? Jsou v pohodě? Co vidlice? Moc díky za všechny rady.

                      0 0
                      • Krejca  

                        Pokud je vše v dobrém stavu tak jsou ok,kombinace XT ,LX je z té doby na úrovmni dnešních kombinací SLX,XT, vidlici píše po servisu,což je taky výhoda,trochu mi tam nesedí ten rok výroby,možná to bude rok koupě,ale 2012 už podle mě nemá s LX co dělat,trochu bych si ověřil opravdové stáří.

                        0 0
                        • Evilcleaner  

                          no nevím kde tam to lx (do 2008) vidíš (kromě popisu). dualy, šaltr, brzdy jsou xt 2008–2011, kliky fc-m542 (deore), smyk deore a kola taky deore.

                          0 0
                          • Krejca  

                            Těžko říct co tam je z LX,řazení? Já ten popis nepsal a z fotek to nevyčtu,tak jako tak to na kole 2012 nemá co dělat.

                            0 0
                            • Evilcleaner  

                              ach jo. vždyt tam jsou dualy xt, to jsem přece psal i pro ty co to z fotek nevyčtou. pokud nevíš co jsou dualy doporučuju:

                              dualy

                              0 0
                            • Evilcleaner  

                              ach jo. vždyt tam jsou dualy xt, to jsem přece psal i pro ty co to z fotek nevyčtou. pokud nevíš co jsou dualy doporučuju:

                              dualy

                              0 0
                            • Evilcleaner  

                              ach jo. vždyt tam jsou dualy xt, to jsem přece psal i pro ty co to z fotek nevyčtou. pokud nevíš co jsou dualy doporučuju:

                              dualy

                              0 0
                              • Evilcleaner  

                                mg nějak to blbne

                                0 0
                              • Krejca  

                                JJ,mě původně na oko připomínali LX ty kliky,ale asi máš taky pravdu že budou deorácký.Chceš mi říct že souhlasíš s ročníkem 2012?

                                0 0
                                • Evilcleaner  

                                  spíš bych řekl 2011. ať majitel řekne, ten o tom kole bude vědět nejvíc. jinak určitě to pujde dohledat i na netu, to se mi ale nechce.

                                  0 0
                          • Montega  

                            a co kvalita vidle?

                            0 0
                            • Krejca  

                              Je to základní vzduchovka od RST,měl jsem možnost ji mít na jednom testovacím kole a chodila pěkně,jestli je odservisovaná -opravdu- tak se nemáš čeho bát.

                              0 0
                            • Evilcleaner  

                              vychází z r7, takže žvýkačka, akorát mazaná vezelinou (horší citlivost zejména v nižších teplotách) – každopádně je připravená na mazání olejem (včetně těsnění) – jednoduchá změna. dále má podle mě pěkně zmršený chod, je tam jasný zlom v progresivitě po pár cm zdvihu. na druhou stranu je docela lehká. životnost poplatná svému původu v lehké xc vidli s 30mm nohama.

                              0 0
              • Krejca  

                To ví jen stavitelé ,já o tom dost pochybuju.

                0 0
                • Evilcleaner  

                  hehe, taky o tom dost pochybuju:-))

                  0 0
                  • Kalic  

                    "

                    0 0
                  • Kalic  

                    proč ne, nedávno to tady někdo počítal dokonce z maloobchodních cen:

                    http://www.bike-forum.cz/…ponenty.html#…

                    0 0
                    • Krejca  

                      A nevešel se ,míchal bazarovky s novými díly,stavitelé mají sice lepší nákup,ale zas je to logicky živí tak na tom musejí mít marži a práci.Jen vidle ,rám a kola beru 11 tis a to není nic top a kde je zbytek? koupíš za 4 kazetu,brzdy,ko­touče,pohon,řa­zení,sedlo,hla­vovku ,sedlovku ,řidítka,gripy ,spojovák,hlavko? chtěl bych ten rozpočet vidět,

                      0 0
                      • Evilcleaner  

                        jn mám pocit, že někteří si tady myslí, že buď stavitelé to dělají jen pro potěšení a nesledují žádný zisk (blbost) nebo, že mají výrazně nižší nákup než jsou internetové ceny (blbost č.2)

                        0 0
                        • Krejca  

                          JJ ,ale nemůžeš se divit,v každým druhým vláknu,kde si chce někdo koupit levnější kolo ,každej druhej napíše,zeptej se stavitelů,budeš mít super kolo a za míň,kdybych se tím živil,asi by mě to docela sr… :-)

                          0 0
                        • Dumbíček  

                          Není podstatné, co si já, jakožto spokoejný zákazník stavitele, nebo kdokoliv jiný myslí. Směrodatné je, že stavba vyšla levněji, než hotovka. Bonus navíc, na kole je co jsme vybrali, né co tam někdo namontoval.

                          Jak stavitel ceny dosáhl nevím a je mi to jedno.

                          0 0
                          • Krejca  

                            A tak se pochlub co a za kolik?

                            0 0
                            • Dumbíček  

                              Manželky mini kolo, vidle Epicon, komponenty 10kové Deorko… Cena o pár tisíc výš.

                              0 0
                              • ˘Ö˘ Krab  

                                Tvoje manželka je evidentně hardcore. Jak na tom jezdí, bez gripů to snad jde, ale bez pedálů a bez sedla?

                                0 0
                              • Krejca  

                                Je ta cena takový tajemství? Kolik je těch pár?

                                0 0
                                • Dumbíček  

                                  Přez 17k. Takže pár nad limit. :-) Ale přičíst hještě gripy, pedály a sedlo. To jsem měl doma.

                                  0 0
                                  • Krejca  

                                    No a jsme u toho :-)tak jsme na 18ti ,já tvrdil že za 14 to v deorku prostě nejde ,kolega Kalic si splet DEORE s Aliviem a detajly typu řidítka,hlavovka atd evidentně schání po 200 kč za kus :-) takže taky nic a jestli mi to někdo v tom osazení co bylo to GT postaví na malý dámský rám za 14 nový přijímám nabídky :-)

                                    0 0
                                    • Dumbíček  

                                      Nejsem odborník, ale za 14 to opravdu nejde.

                                      0 0
                                      • Krejca  

                                        Já to mám taky jen koníčka a není to tak dlouho co jsem počítal kolo pro moje neustále rostoucí dítě ,zvážil jsem samostavbu a za 14 ,tak aby to nebyl divnej mix,právě na úrovni DEORE,lehký kola,epiconku, jsem to nevymyslel .

                                        0 0
                                        • Dumbíček  

                                          U nás to vzniklo taky kvůli synovi. Jelikož v 11 letech přerostl maminku tak se rozhodovalo, jestli nové kolo synovi, nebo ženě. A jelikož je předpoklad, že manželka se ke kolu bude chovat lépe a víc jí to i baví, což je u puberťáka pochopitelné. Tím myslím syna! Tak syn podědil kolo a ženě jsme pořídili lepší.

                                          0 0
                                          • Krejca  

                                            Taky jsem letos paní přestavěl kolo přes zimu a proti stavění nic nemám,ale nesouhlasím s tím že je to vždycky o batoh peněz levnější,spíš je fajn že se dá zoptimalizovat sada,upřednostnit důležité komponenty na úkor nepodstatných atd,ale zázraky se nedějí a 14 tis prostě na KVALITNÍ KOLO není žádnej zázračnej rozpočet a nejsem zastáncem koupě rámu jako stavebního kamene ,za pár korun.Ostatně cena rámu za 1500 až 2500 asi o něčěm vypovídá ,což bych neřešil u dítěte ,ale dospělej chlap?Ale samozřejmě každýho volba.

                                            0 0
                                    • Kalic  

                                      Tak tady je plno nepravd, ale to už sklouzává z věcné debaty něka jinam, a toho já se neúčastním :-)

                                      0 0
                                      • Krejca  

                                        :-)

                                        0 0
                                      • Krejca  

                                        Tak jsem dopočítal kolo alá tvoje alivio,v co nejlevnějším duchu,dovolil jsem si kevlarové patky pláštů :-) a bez rámu,spojováku,myš­leno lanka,bovdeny,pásky ,a PRÁCE ,jsem na 12400,– obávám se že za 1600 kč to prostě nedáš a opět se vrátím k tomu že to GT je celé v Deorku.Ty nepravdo :-)

                                        0 0
                      • Kalic  

                        Není pravda, že se nevešel, jen zvolil jinou variantu – psal „člen rodiny nabídnul slušně vybavené zánovní kolo za cenu co nešla odmítnout“.

                        Rozpočet ti napovím – namátkou z kopkola:

                        • epicon 3490,–
                        • rám 2550,–
                        • kola remerx masterdisc 2390,–
                        • kliky Deore M590 + osa 1290,–
                        • kazeta Deore 350,–
                        • řazení Alivio 9 sp 496,–
                        • brzdy BR-M395 1150,–
                        • šaltr Alivio 489,–
                        • přesmykač Alivio 299,–

                        na zbytek máš přes 2500, a to jde. Něco jde jistě sehnat i jinde levnějc.

                        A ano, někteří stavitelé, kteří dělají ve větším, mají možnosta nakupovat za nižší ceny než jsou na e-shopech.

                        0 0
                        • Krejca  

                          No tak psal si že by mu stavitelé nabídli funglovku za srovnatelné peníze a vzal si nejlevnější rám na trhu,místo kompletního deorka,včetně brzd dal alivko a remerxy na který každej nadává,a 2500 na solidní pedály,hlavov­ku,představec,ři­dítka,sedlovku ,sedlo,spojovák a kotouče,pláště? :-))) aha ,asi kupuju jinde.

                          0 0
                          • Kalic  

                            Dle zadání vlákna by z toho byla naprosto ok konfigurace. V masterdiscích bych na 26" neviděl problém. Kdybych to chtěl hnát do extrému, tak rám Spider Evolution seženeš ještě za polovic :-) Takže jednoduše – jde to.

                            0 0
                            • Krejca  

                              :-) tahle debata vznikla na popud na to GT :-) ale snaha byla :-)

                              0 0
                            • Evilcleaner  

                              jo ale v tom extremu bys neměl ten rám lakovaný:-D mimo jiné je s taper hlavou, takže bys jednak potřeboval redukční hlavko a pak by to taky vypadalo blbě, nicméně když se podívám na tu konfiguraci, tak to by vypadalo tak jako tak.

                              0 0
    • Montega  

      Aby toho nebylo málo tak jsem dostal další nabídku (tentokrát nové kolo), kdy se vejdu do svého rozpočtu a to na tento model od FOCUSU Fat Boy 1.0 2014:

      http://kolo.cz/…b-xc-ht-2014

      Osazení na mé potřeby dostačující, jen nevím ta vidlice…

      0 0
      • Krejca  

        Musel bys to kupovat s tím že ta vidle nejspíš poletí,ale to že je těžší a pružinová,ještě neznamená že se na tom nedá jezdit :-) Já měl na Corratecu pružinovou Manitou a sloužila víc než dobře a to mám 95 kg.

        0 0
        • Montega  

          Nad tím jsem přemýšlel, že kdyby bylo nejhůř, tak bych jí časem poslal k vodě a pořídil novou…nicméně horší než ta co mám na svém stařičkém Treku (taky RST) být nemůže :) Dnes se jedu podívat na ten bazarovej Corratec a uvidíme. Nicméně tam mám obavu z toho řazení na pákách, to si nějak nedovedu představit, asi jsem konzerva :)

          0 0
          • alinceb  

            Dualy nejsou problém. Dá se na to zvyknout (sám mám na kolech SRAM/Shimano trigger a XTR dualy). Jediný zlo byla kombinace dualy + inverzní šaltr. On vůbec inverzní šaltr je zhmotněné zlo…:)

            0 0
            • Evilcleaner  

              no na tom corratecu je, jinak dualy II gen byly mnohem povedenější než první, taky je vozím (ostatně na jednom kole mám i I.gen), škoda, že toho nechali, takové dualy 785 by už určitě byly vyladěné k dokonalosti:-)

              0 0
              • alinceb  

                Zas pokud člověk má dualy jen na MTB a nemá silnici, tak si na to asi časem zvykne. Když to střídáš, tak je to smrt…

                0 0
      • Azmir  

        Nevím jestli tohle je výhra, vidle naprd, brzdy kdo ví co jsou zač, pláště nějaký nová určitě lowend směs, no nevím jestli bych do toho šel.

        0 0
        • Krejca  

          Osazení http://www.teamsport.cz/…-v-cm-48-cm/ ,je to všechno otázka ceny,ty schvalbe se na nový kola dávají často a jsou to jen pláště,to by se dali řešit i kola atd.Každý to tak neřeší.Někdo si koupí kolo a jezdí a užívá si ho a když je něco špatně tak to časem vymění.Ta vidle je největší incestice i ty brzdy se dají časem vyvexlovat za nějaký SH.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.