• rekvy

    Zdravím,

    hledám horské kolo kolem těch 15 tisíc. Měřím 185 cm a vážím 85 kg. Jezdím spíš cestu a mírný terén, avšak jednou za čas drsnější terén. Nájezd vám neřeknu, záleží to hodně na vytížení. Kontaktoval jsem zdejší stavitele a ozvali se jenom dva. Po konzultaci se známými mě všichni tlačí do 29", já si tím však úplně nejsem jistý… Kamarád mi doporučil toto (viz link), bojím se zde však vidlice. Věděl by někdo o něčem? Hledám hlavně poměr cena/kvalita/kom­ponenty. Jsem z toho výběru už zmatený :(

    http://www.mall.cz/…s-ht-1–0–29r

    0 0
    • Tomas94  

      nejsem zde nějaký častý přispěvatel ale spíše čtenář.. a něco takového se tu řeší každou chvíli takže stačí se mrknout do historie.

      osobně si myslím že v této ceně se 29" sehnat ve slušné kvalitě nedá. Takže bych přemýšlel o nějaké stavbě.

      0 0
    • johninho017  

      http://www.cyklonemcik.cz/…-full-raidon

      a co neco takoveho komplet na deorku (krome brzd, ty jsou alivio) a se vzduchovym raidonem?

      0 0
      • Azmir  

        Tohle je celkem rozumná volba.

        0 0
      • rekvy  

        Super díky moc to vypadá fakt moc dobře. Právě jsem psal scalarovi jak tady všichni pišou a čekal jsem na nabídku jak malý jarda, ale bohužel se neozval, tak jsem to začal hledat sám a dopadlo to, že jsem z toho ještě víc zmatený než na začátku. Tahle nabídka však vypadá velmi dobře a dost nad ní uvažuju ;). Určitě ještě napíšu, jak jsem se rozhodl. Kdyby ještě někdo měl nějakou podobnou nabídku, budu velmi rád, už jsem z toho vybírání úplně zoufalý :D

        0 0
        • Seky  

          Tak si napiš do profilu mail, nebo napiš mě na můj mail v profilu a já ti nějakou cenovou kalkulaci pošlu.

          0 0
        • scalar  

          Žádnou poptávku neregistruji, napiš prosím ještě jednou. Jinak anonymní poptávky neřeším.

          0 0
          • rekvy  

            Email znova poslán ;) Jak jsem vám psal, tak mi přišla zpráva, že jste na dovolené, tak asi proto. Díky

            0 0
        • pee.tr  

          omyl, jako bych nic nepsal :-)

          0 0
    • rekvy  

      Zdravím,

      tak menší změna plánu, bohužel stavaři kol mě trochu zklamali, tak jsem se rozhodl postavit kolo sám. Mohl by mi někdo zkritizovat, popřípadě poradit změny v následující sestavě? Sedlo a pedály mám, takže bez toho. Díky

      http://leteckaposta.cz/259942610

      0 0
      • Azmir  

        V čem tě stavěčí zklamali? Jinak nechápu jaký význam má XT hazka?

        0 0
        • rekvy  

          Čekal jsem od nich lepší nabídky… Proč se ti nezdá ta přehazka?

          0 0
          • moskyttt  

            Funkčně poznáš řazení, hazku bych dal klidně deore shadow, teda na 9ku bych dal Sram. Smyk downswing a podíval bych se i jinam než na křupkolo.

            0 0
      • Dave-geo  

        A co jsi čekal, pokud jsi jim dal limit 15 tisíc?

        Svoji sestavu výše uvedenou máš za skoro 19 tísíc, a to tam spousat věcí chybí. Přesně ten materiál, který mají kluci co ty kola staví relativně za pár korun..

        Kde jsou bowdeny, lanka, koncovky, ježek do vidlice, podložky pod hlávko, gripy, adaptér na přední brzdu (jestli má teda raidon IS..), pásky do ráfků, olivy na zkrácené brzdové hadice..

        Klíč na HT2 osu, nýtovač, klíč na kazetu… doma máš? Nehledě na to, že bude třeba potřeba zafrézovat dosedací plochy na rámu…

        Nechci Tě od toho odrazovat, jen do toho. Jen abys nakonec neměl za 23 kolo s Raidonem na Deore.. Nevím, co Tě tak zklamalo na těch nabídkách. Jestli Ti nabídli přehazovačku Deore Shadow a nové Alivio řazení tak mi věř, že rozdíl oproti XT a deore nepoznáš…

        0 0
        • pI3rre  

          Mám dojem, že se někteří bikeři tady na B-F trochu rozmlsali. Ideálně všichni koupit bike za 15tis s epiconem a na XT asi =D…

          0 0
        • nitraq  

          Souhlasím. Aktuálně jsem ve fázi řešení sestavy konfigurace u scalara a musím říct, že to, co mi nabídnul v mém rozpočtu, mě velmi příjemně překvapilo. Na takový poměr cena/výkon můžu u sériovek zapomenout a u vlastní stavby už tuplem.

          0 0
      • Seky  

        Tak ty seš opravdu vtipálek. Zadání bylo kolo kolem 15. Skus se naučit počítat, nebo si vem do ruky aspoñ kalkulačku. To co si vyplodil je za 18910,– a ještě ti tam tak 1/4 chybí. S touhle sestavou nemáš moc šancí, se dostat výrazně pod 21. A to do toho nepočítám ještě investici do nářadí, které pravděpodobně nemáš a bez kterého se neobejdeš.

        0 0
    • petr0x  

      A po bazaru ses díval?

      Jako vždy se tu totiž setkávají protichůdné požadavky, nízká cena a vysoká kvalita. Za 15 tisíc podle mě neseženeš kolo s „průměrně dobrými komponenty“. Tak dostaneš poměrně kvalitní komponenty levně. U bazaru ale očekávej dodatečné výdaje na věci jako řetěz, brzdy, pláště, možná ložiska. Předpokládám, že si kolo sám úplně nespravuješ, tak by ti s tím musel někdo pomoct.

      Pokud si na bazar a servis doma netroufáš, pak ti nezbyde, než najít někoho, kdo ti to postaví, nebo zajít do obchodu, ale za tu cenu to nebude žádná raketa.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.