• Pepe15th

    Zdravím,

    Asi po 6 letech jsem se rozhodl pro nové kolo. Momentálně mám neopružené horské kolo se sedřenými brzdami, tenkrát bylo asi za 10k. Předešlé dva dny jsem se snažil udělat si přehled a vybrat favority se kterými byste mi třeba pomohli, nebylo to ale tak lehké.

    Měřím 185cm a vážím 75kg. Když je to možné, tak jezdím v lese po neupravených cestách a pěšinách.

    Uvítal bych MTB 29", bohužel s mými financemi to není zrovna lehké hledání. Po dosavadních zkušenostech musím dodat, že jsou nutné i pořádné brzdy. Maximální cena je 15 000 Kč, kdyby se našlo něco fajného do 12 – 13 000 Kč bylo by to hódně dobré :).

    V podobném vlákně vyhrál Focus Cypress , ten ale již není na skladě.

    V dalším vyhrál Nano.

    Poohlížel jsem se i po bazarech, zaujal mě místní Author , který je nový(!) a za celkem dobrou cenu, bohužel jsem moc informací o jeho kvalitách nenašel.

    Pořádně mi to prosím zkritizujte, chci aby zase nějaký ten rok vydrželo a abych nelitoval.

    Děkuji

    0 0
    • rekvy  

      Více méně si tu napsal kola, která za to za tu cenu stojí. Škoda toho focuse, že už není skladem, ten by byl ideál. Jinak bacha na toho authora je to jen 26" a je to úplně mimo tvoji velikost. To nano je taky celkem za dobré peníze a vypadá obstojně. Tady ti ještě přidám jedno kolo, abys měl nad čím přemýšlet:

      http://www.bike-discount.de/…edition.html

      Jinak upřímně to za ty peníze bude kolo nepoužitelné, protože bude mít na 99% špatnou vidlici… Spíš se asi orientuj podle vkusu, jak se ti to kolo líbí

      0 0
    • Necris  

      Focus vychází nejlépe. Pohon ti určitě nějakou dobu vydrží, nemá horší komponenty než ostatní a ve srovnání s Authorem, kterého jsem osobně jezdil, je to nebe a dudy, hlavně vidlie a nejspíš i rám. Hlavně Dexter je kolo těžké jako prase. 12k za kolo z druhé ruky mi nepřijde zrovna málo, zvlášť pokud je přelakovaný, počítám 2 vrstvy laku, což není košér. O 2 tisíce dolů je prodejný, nový se dá na prodejných sehnat za 13 tisíc.

      0 0
    • Azmir  

      Vzal bych toho focuse, pokud ještě jsou velikosti.

      0 0
      • Pepe15th  

        Necris, Azmir: Píšou: Toto zboží nelze koupit, protože neznáme jeho přesnou dostupnost.

        S největší pravděpodobností to vyprodali a teď se jenom snaží udělat si na heurece reklamu s dobrou cenou.

        0 0
        • Azmir  

          Tak ptoom bych bral to galaxy, popřípadě i to nano se dá, pokud chceš mermomoci ušetřit, je to alivio X deore, a co mám zkušenosti s alívkem tak bych ho radši nechtěl, ale to nechám na tobě.

          0 0
          • Pepe15th  

            Chci se vejít aspoň do těch 16k, prostě chci něco kvalitního a použitelného za takovou cenu. Ještě nevím co s Radonem , který doporučil rekvy.

            Napsal jsem nový příspěvěk dolů, tak kdybys ještě našel čas :).

            0 0
        • perlufanda  

          Ahoj, tak zrovna řeším stejný problém, jak kolega, 29 na mallu je nedostupná.. Dal jsem koupit verzi 26 a z ****** jsem zaškrtl sledovat verzi 29. Další den ráno jsem dostal mail, že 1 ks 29 je k dispozici a zítra mi přistane doma pplkem…Ještě bych zkusil sledovat cyklonemcik.cz, tam se dá vybrat i v létě, natož v zimě po vánocích…Zbyňa…

          0 0
    • Pepe15th  

      Takže jsme se posunuli asi takhle:

      Focus Cypress je super, bohužel ale není na skladě.

      Nano je malý.

      Author je nevýhodný.

      Protože nechci růžové kolo, které se mi bude hodit k oblečení, tak se posuneme trochu dál.

      Radon vychází s dopravou asi o tisíc levněji než Galaxy. Podle specifikací vychází myslím lépe Radon. S cenou už dál jít nemůžu, tyhle kola už jsou použitelná ne? Trošku hodně otázek, ale snad chápete, že takové věci nenakupuju každý den :).

      0 0
      • Pajas04  

        Galaxy má ale mnohem (opravdu mnohem) lepší vidlici.

        0 0
      • rekvy  

        Jestli vzhled tak radon a jestli výbava tak galaxy kvůli lepší vidlici… Jinak být tebou tak napíšu ještě na ten mall. Vím, že toho focuse pár lidí kupovalo a psali, že tam nedávno přidali jedno kolo 21" a jedno 16" :D Takže třeba ještě bude v tvé velikosti, kdo ví ;) rozhodně jim napiš

        0 0
        • Necris  

          Tak tak, Focus vychází nejlépe. Poté určitě Galaxy.

          0 0
          • rekvy  

            Pokud toho galaxyho, tak bych já osobně třeba hodně popřemýšlel dokoupit za 500 to uzamykání z řídítek (vynecháš jedná páteční kalbu :D)…

            0 0
            • Pepe15th  

              A o tom uzamykání z řídítek popřemýšlím :D

              0 0
              • Azmir  

                Je to zbytečnost, zbytečných 500, které se dají využít určitě lépe.

                0 0
                • rekvy  

                  Je to diskutabilní, ale v první postu píše, že bude jezdit terén nezpevněné cesty, z toho usuzuju, že bude často střídat terén ;). Já to třeba využívám dost často ;). Ale tak tu pětistovku můžeš třeba využít jinak na náhradní duši, tacháč, držák na láhev atd.

                  0 0
          • Pepe15th  

            Po stisknutí tlačítka „Mám zájem“ se mi zobrazil tento text:

            Rádi vám zboží prodáme, ale v tuto chvíli nejsme schopni garantovat jeho dostupnost. Jakmile bude dostupnost tohoto výrobku známá, budeme vás informovat e-mailem.

            To si asi moc nepomůžu, zkusím tam ještě zavolat, ale nevím nevím.

            Každopádně děkuji za pomoc při výběru, nečekal jsem, že to bude tak rychlé :)

            0 0
    • Anub1ss  

      Ahoj, Osobně bych ti do této ceny doporučil:

      MTB 29" http://www.mojekolo.cz/…nine-80–2013

      A nebo: http://www.mojekolo.cz/…0-cerna-2013

      Velikost rámu pro tebe Max 18" až 20"

      Pokud mužu tak bych doporučil z MTB 26"

      http://www.mojekolo.cz/…c-cerna-2013

      http://www.mojekolo.cz/…0-cerna-2013

      http://www.mojekolo.cz/…comp-26–2013

      U těch MTB 26" pro tvou velikost doporučuji velikost rámu 21.5"

      Snad si vybereš jezdím na Kolech felt uš 8 let lépe vybavené kolo co se komponentu týče za tuhle cenu 13 000 až 15 000 kč nezeženeš ;-)

      0 0
      • pepek  

        Když už děláš reklamu na krám, tak bys měl dát pozor na prasopys.

        0 0
    • nitraq  

      Chápu, že to je místní klasika, ale opravdu bys nedokázal lehce přitlačit na cenu? Za cca 16.500 máš velmi slušný kolo od nějakýho stavitele (scalar, hnoj, maajkee), který převýší zatím uvedené nabídky (teda kromě toho Focuse, který už je asi nedostupný). V tomto vlákně máš příklad takových staveb.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.