• Suntour

    Author Modus 2010

    za ujal me cenou, da se uz pod 20tis.

    RST, tektro nebudou zadnej slagr.

    Jak je to s ramem ? Carbon jde uplne mimo me…

    PS: mam staryho modus a tak ve me hloda myslenka poridit k nemu mladsiho brachu.

    0 0
    • Azmir  

      Author má různé třídy carbonů, zrovna tenhle je ten úplně nejhorší a ani hmotnostně to nebude žádná hitparáda, v tomhle případě bych se raději carbonu vyhnul, jinak za tu cenu není až tak špatné vybavený, ale přece jenom bych se podíval raději po hliníku.

      0 0
      • vsn  

        s těma třídama Carbonu to je až Master a vejš u 2010 jinak je to tuším stejný tzn. tohle je rám introvert z roku 08 , master 08,09, Modus 09,10

        rám jako takovej asi špatnej není ale má nedostatky:

        • málo prostoru na plášt v zadní stabě. (to mě štve nejvíc)
        • docela krátkej

        radši priplať za Moduse 2011 (kde ten rám je o dost lepší i hezčí) 2012 má obyč shimano kliky jinak to je stejný jak 2011 (kde jsou kliky FSA sice s dutou osou ale těžký taky jak prase takže to je vesměs jedno :D )

        s váhou to zase tak zlý nebude … Introvert 09 19" mi ukázal na váze kolem 1,5KG, Spešl Expert Carbon 15,5" ! s ložiskama BB30 a přesmykem taky ukázal 1,5KG (takže to může mít tak 1,3 bez toho ale zase je to Ssko)

        co třeba Master 2010 a 2011? … nebo jinou značku…

        kdybys chtěl, Moduse 2011 máme na krámě v 19"

        0 0
        • vsn  

          ještě k brzdám … nemám s nima jediný problém kromě toho „extetickýho“ a destičky mi vydrží neuvěřitelně dlouho (asi dáno skoro uzavřenou konstrukcí třmene a nedostává se tam bordel) … jinak lepší shimana a lepší avidy jsou na tom o dost lip, to je jasný

          0 0
    • Suntour  

      z cca 12,5 jsi srazil hmotnost na 11,2 u 19" ?

      0 0
      • vsn  

        jo … letos už pod 11 … vyměna ještě přehazky, vidlice, představce (ten je těžkej jak krává – 215 gramu) … a možná i sedlovku (ta má rovných 300gr)

        ale mám vyměněný už všechno kromě brzd, přesmyku a řazení (to taky půjde asi XT)

        0 0
    • Suntour  

      … takze ram OK ? Zadne praskliny apod?

      Co carbonovy ram a zima ?

      0 0
    • Suntour  

      Authora jsem si vyzkousel na 16,5" je kratkej, coz nevadi.

      Je peknej a za 19 000,– mam o cem premyslet :-)

      Mam laicky dotaz na karbon.

      Kdyz se napr. zasukuje retez mezi prevodnik a ram. Hlinik se max odre co karbon? Nezacne se to trepit apod?

      0 0
      • vsn  

        u modese bych řekl že tam je dost místa a ještě se mi nezasukoval … jinak je tam nalepená taková folie … novější moděly 2011 + tam mají nalepený kovový vložky

        0 0
        • Suntour  

          tech folii jsem si vsiml, prijdou mi trochu na prd jako nejaka ochrana…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.