Miche kazeta a pastorky -jezdí tady na tom někdo?

11 nepřečtených
 • Romancero

  Zdravím.

  Používá někdo poskládanou kazetu od výrobce MICHE?

  Jaké máte zkušenosti (chci použít na 9 st. kazetu, řazení Shimano)?

  Je mi jasné , že to nebude asi ideální při řazení, pastorky nemají takové náběhy a profilaci jako Sram a SH, ale na druhou stranu-pokud existuje možnost sehnat libovolný pastorek (v nabídce) a vyměnit ho na kazetě-šel bych do toho!

  Existuje nějaký další výrobce, který nabízí kazetu a pastorku k poskládání?

  Díky za rady a info.

  • Romancero  

   http://www.cykloskoda.cz/…_detail.html?…

   našel jsme zatím jen tady…

  • Vilém  

   Jeste Marchisio.

   • Romancero  

    máš s takovými kazetami nějaké zkušenosti? Doporučíš pro hobíka, který už nejezdí závody a jezdí na gravelu ? :-)

  • Singlespeed  

   Jezdil jsem pastorky Miche od Škody. Měl jsem je zamíchané mezi pastorky Shimano a bylo třeba propilovat úzkou drážku, aby se daly na kazetě pootočit tak, aby náběhy navazovaly na náběhy pastorků Shimano, jinak to blbě řadilo. Čistě mezi pastorky Miche bylo řazení solidní, ale jak správně předpokládáš, nebylo tak dokonalé jako u Shimana. Kdysi dodával samotné pastorky i Mavic, měl jsem z nich poskládanou celou kazetu, ale dnes už to asi nedělá, nebo o tom alespoň nevím.

   • Romancero  

    pamatuji doby ..cca před 20 lety , kdy se dali i na Shimano sehnat náhradní pastorky-a taky jsem propiloval ten širší výstupek na pastorku, aby se dal libovolně na kazetě otočit -doladit s ostaními pastorky (různé náběhy u jiných kombinací) a správně řetěz nabíhal.

    ..a klidně bych tu 100 za jeden pastorek zaplatil, pokud by se zase začaly dodávat!

    Ale když není zájem :-(

    • Vilém  

     Pastorky od shimana se koupit daji.

     • Romancero  

      máš odkaz ? díky

      • Vilém  

       U nas moc nejsou, kdyz jsem potreboval tak nemecko bylo jistejsi.

       Proste se podivej do rozkresu shimano kazet a kazdy samostatny pastorek, nebo nekolik pastorku soucasne, pokud jsou na unaseci ap, ma sve cislo dilu. Pak uz jen vyhledas cislo dilu. Levny to ale moc neni.

  • HonzaP9  

   Jezdím Miche 10sp (13–27) se sadou Tiagra 4600 a chodí to obstojně, k ideálu to má nicméně daleko. Na druhou stranu v 10sp nemám s čím přímo porovnávat, všechny ostatní kola doma mají devítku Shimano. Asi na dvou pastorcích jsem pro zlepšení trochu připilovával zuby, ale který přesně to byly už si nepamatuju; propilovat a pootočit pastorek mě popravdě nenapadlo… Teď mě zrovna čeká výměna několika pastorků a chci zkusit jinej řetěz (zatím jsem měl vždycky Sram), tak jsem zvědav, jak to bude chodit potom.

   • platypus  

    S tou samou sadou 4600 vozím SH desítkovou stopětku kazetu 12–27 a háže to vzadu pěkně, řetězy jenom shimano, tiagrovej propadává na třetí zub u měrky už po 200km takže jezdím a neměřím, ultegráckej byl držák a po zajetí tichej naproti tomu tiagráckýmu, vpředu na smyku, když jsem na posledních dvou pastorcích mi chytá řetěz klec přesmyku, tohle dávám stejně málo.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.