• Marcinka

    V současnosti je „osmipastorková“ kazeta spíš záležitostí levnějších bajků. Nevím proč. Dnes kraluje 9 pastorková. Je stejně dlouhá jak osmi, ale má kratší rozestupy mezi jednotlivými pastorky. S bratrem máme tu zkušenost, že 8 kolečko se seřizuje o dost líp než 9. Měl jsem řetěz XTR na 9, ale používal kazetu 8. 4000 km v pohodě. Teď měním za řetěz SRAM PC-59 a kazetu ESP-850. Jo náboj jsem koupil XT na V za 915 korun (Bagbike.cz), což považuju za dooost dobrou cenu I:-o). Devátý pastorek nepostrádám, neměnil bych! Jo a taky považuju za celkem zbytečné 10 kolečko u silniček. Fakt nestačí 9?

    0 0
    • jaski  

      co myslis ze ti tady odpovedej?

      0 0
    • Martyss  

      Nějak nechýpu, proč dáváš na osmičku užší devítkovej řetěz…:-/

      0 0
      • Marcinka  

        No, přeskakuje to při řazení prostě líp (4000 km vyzkoušený). Tak proč ne???

        0 0
        • goofy  

          A ma to dalsi vyhodu, ze muzes kupovat drazsi devitkovy retez, a rychleji ti odejde… A to je fer!

          0 0
      • Marcinka  

        Tak Ty teda nechýpeš?

        0 0
      • Marcinka  

        Jo, je užší. Ale řadí se s tím božsky.

        0 0
      • Pekáček  

        Přece protože na to má :oD

        0 0
        • rb  

          A o těch 4tis. by se myslim taky dalo s ůspěchem pochybovat…

          0 0
          • Marcinka  

            Tak si pochybuj…nedávno jsem to počítal a bude to nějak tak.

            0 0
          • Extremist  

            Jde o to, kde s tim jezdi. Ja jsem letos jezdil na 8 silnicce retez HG 93, protoze jsem jich mel dost. No a vydrzel mi asi 9000 km. Na 9 horaku mi pak HG 93 vydrzela asi 2000 km.

            0 0
            • rb  

              Neřek sem,že to nejde…

              0 0
              • Marcinka  

                Ještě, že tak. Protože to jde! A to ne jenom na silnici, ale i v terénu a i v blátě – představ si.

                0 0
    • Ravo23  

      3 koliecko sa tiez lahsie doladi ako 9..

      0 0
      • Marcinka  

        Jo, to určitě. Ale 3 kolečko jaksi nedostačuje. Je to jaksi málo, myslím :-O

        0 0
    • kesu  

      hm ja sem si kdysi koupil m440kliky a nejvetsi prevodnik byl osmikolovej(omyl v shimanu) a retez se mi na nekolika mistech postupne rozjel a jak se to chytlo tak sem tim znicil smyk a ohnul patku coz melo za nasledek docela blbej uraz.Nejak se mi nechce verit ze by to tobe fungovalo,ale kdyz ti to vyhovuje budis.Jo a jeste o osmikolu,podle me jednina vyhoda je ze se to opravdu vyborne serizuje a radi to pak presne narozdil od devitky kde aby to radilo tak si s tim clovek musi hrat buchvi jak dlouho.Ale zase na strane devitky je vyrazne lepsi odstupnovani a temer stejna zivotnost..

      0 0
      • Extremist  

        Ja si myslim, ze mezi prevodniky pro 9, nebo 8 kolo neni rozdil zadny. Protoze kdyz jsme objednavali prevodniky, rekli nam, ze to nerozlisuji. Problemy s tim nikdy nebyly.

        0 0
        • wbiker  

          No třeba Altusové kliky z roku 2001 se určitě dělali jen na osmičku. Kámoš přešel na devítku a na převodnících mu visel řetěz. Musel měnit i kliky.

          0 0
      • Pekáček  

        Seřízení řazení na 9ti kolo je v pohodě pokud používáš systém ESP 1:1 od Sramu. V podstatě je i přesnější než Shimano 8mikolo.

        0 0
    • Jane  

      No, já dokud to jde, tak zůstávám u osmičky. Řazení mám starší LX 24 speed, přesmyk XT, šaltr zatím Deore (místo něho někdy bude XT, ale s klasickým tahem, ne pro Dualy), kliky XT Hollowtech II, řetěz Connex 808, kazeta Sram PG-850 (11–32z). Ty řetězy vydrží tak 1500 km, střídám 3 a po nich měním i kazetu. Pohon budu inovovat až na sezónu, tak v březnu. Teď to v té soli definitivně dojíždím a už nesleduju opotřebení. Akorát pořídím o něco levnější řetězy – Connex 804. Si myslím, že bohatě stačí…

      0 0
      • Marcinka  

        A s XT Hollow. spokojenost, né?

        0 0
        • Jane  

          Jo, dobrý, pěkně tuhý. Převodníky taky zatím drží, jen na prostředním je ulomenej půlzub. Kdybych nehleděla na cenu, tak bych dnes asi volila stejnej systém od RF v černý barvě, ty jsou tedy designově hezčí…

          0 0
    • arcco  

      Ačkoliv mám na kole vše připraveno na 9, teda mimo řazení a řetěz, říkam si proč?Kámoš má 9 a jezdime skoro stejně.Že mi to někdo diktuje? Abych sáhl do peněženky a vytáhl něco navíc, co mně ve výsledkové listině do předu neposune.Raději lepší vidli.

      0 0
    • McBlacky  

      na zavodaka teda radsi 9 to je jasny jeden zub je dost ikdyz se to nezda a pokud nestaci 28 vzadu uz jsou to skoky… samo ze na dost zavodech v cr mala placka naprijde na radu :)

      na kolo na pohodovy jezdeni klidne osmicka, uplne staci, 11–32 a nalitam na tom tak 5000km a pak to zahodim retez i kazetu pri druhy točce i stredni pilu…problem je razeni=alivio nebo sram

      0 0
    • dessloch  

      Tak neviem ale podla mna s nastavenim to nem anic spolocne, uz som nastavoval 7kolo, 8kolo, 9kolo a vsetko bolo rovnake, tam ide o princíp podla mna ako to nastavit. Rovnako v prípade normálny prehadzovac a rapid-rise, vela ludi sa stazuje na tazke nastavenie rapid-riseu, pricom je to ako normalne len iný smer. Nikdy som nemal s nimy ziadny problem. A k retazi, kamos jazdil pol roka s retazon na 9kolo na klikách Sora na 8kolo bez hocijakych problemov.

      0 0
    • rock  

      Tak nevím. Nechť každý jezdí na tom, co mu vyhovuje, ne ?

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Pro mne je devítka pouze přítěž. Neřadí tak dobře a je zbytečně drahá. Když sem ale zničil zadní kolo na 9tce a potřeboval sem nutně náhradu, fouknul sem tam kolo s osmičkou a řadilo to taky v poho :-)

      0 0
    • motylek  

      Myslím,že je to třeba přizpůsobit terénu,jsou cesty které bych bez 9 nevyjel.A mi­mochodem jsem koupil 9 za sedm stovek.

      0 0
      • McBlacky  

        proc 8cka je i 11–34 … vic zubu nemáš ani na 9ce :)

        0 0
        • Vilém  

          Ale bohuzel blbe odstupnovany.Osobne vozim 8cku 11–28 a 9ku tim padem nepotrebuju,vyslapu s tim co potrebuju.

          0 0
    • ddd - andy  

      Hele a zkousel jsi nekdy jezdit na siglspeedu? Parada! A to razeni.. precizni bez preskakovani. Navic odpada problem se stelovanim saltru, mazani bovdenu a kdyz s tim flaknes, nic neurazis.. :-)

      0 0
      • jaski  

        a taky jeto lehci :).nebo proc tam vubec cpat retez a pastorek a kliky?proste kolobezku a je to vyreseny :)

        0 0
    • kafac  

      Na seřízení přehazovačky nemá vůbec vliv, jestli je to 8 nebo 9 kolečko.Výhoda 9 kolečka je jemnější odstupňování, výhoda 8 kolečka že o něco málo dýl vydrží.Mě osobně vydrží řetěz Deore HG-73 (na 9 kolečku) asi 1500–2000km a kazetu měním po každým 3 řetězu. Nutno podotknout že se o převody téměř vzorně starám (peru v pračce, mažu Chainstarem, dobře řadím) :-)

      0 0
      • Daf  

        No osmicka je ve vetsine pripadu stejne odstupnovana jako devitka. Takze jemnost razeni je stejna akorat na devitce mas 32z pastorek navic :) Spousta lidi tady rika ze lehci prevod nez 22–28 ani nepotrebuji. No me se 32z pastorek obcas hodi. Da se na nej radit i z prostredni pily, takze to mnohdy usetri razeni v kopci na pilach.

        0 0
        • blue  

          na devitce mas 32z pastorek navic :)

          na osmicce mam taky pastorek 32z., tak co je kde navic?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja mel 34z uz na sedmicce a nikde nic nechybelo :)

            0 0
          • Daf  

            Nejbeznejsi kazety na osmicku maj 11–28 na devitku 11–32. Jsou uplne stejne odstupnovany.

            0 0
            • blue  

              hmmm, to sem si celou dobu myslel, ze mam tu nejbeznejsi kazetu :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Urcite. Vzdyt je to kazeta se kterou se setkavas nejcasteji. Leda by to byla nejaka lokalni anomalie.

                0 0
                • zirecek  

                  nejběžnější není nejčastější je to k pláči ta debata tady, :-)

                  0 0
            • rock  

              Já jsem proti :-) . Moje nejběžnější devítka kazeta má 11–34 …

              0 0
            • Pekáček  

              Na zimáku mám osmikolco a kazetu 12–34 což je poskládnaná sjetá devítková Sram bez 11tky a 12tkou co má vroubky. Mezikroužky ze sedmikolečka.

              0 0
        • ddd - andy  

          A na placky placce se na 32 pastorek redit neda? :-)

          0 0
          • ddd - andy  

            Co to placam? No jo pondeli.. :-(

            0 0
            • rock  

              Pokud takhle reaguješ v pondělí, tak se docela těším na pátek :-) …

              0 0
              • ddd - andy  

                HEHEHE.. :-/ Melo tam byt: A na velky placce se na 32 pastorek radit neda?

                0 0
                • rock  

                  Aha. No, ono se dá při velké placce i 34 vzadu – akorát to postrádá smysl. Pisatel chtěl možná naznačit, že při prostřední pile to ještě smysl má …

                  0 0
                  • ddd - andy  

                    Stejne jako Daf podemnou, bych se snazil pisatele presvedcit ze to ma smysl.. ale jen pri zavodech.. :-)

                    0 0
                • Daf  

                  Da, ale tohle tam teda hazim jen na zavodech :)

                  0 0
    • kurýr na bajku  

      ROHLOFF forever.

      0 0
    • VencaV1  

      To je snad jasny, ze cim vic tim lip ne? Ja bych treba chtel aspon 20-ti kolecko. :) A jestli se ti neco spatne serizuje, nebo ti to neradi jak ma, tak si kup Sram. :)

      0 0
    • náčelník  

      Jak vidíte perspektivu osmičky, resp. jak dlouho budou ještě běžně na trhu lepší osmičkové kazety?

      0 0
      • Vilém  

        A vony jsou jeste na trhu lepsi osmickove kazety? XTcko jsem nevidel ani nepamatuju.

        0 0
        • náčelník  

          Nevím, jak dnes, ale na podzim na i-shopech běžně.

          0 0
          • Vilém  

            Nejak zvlast jsem se po nem nepidl,protoze ma jeste jednu nedojezdenou,ale fakt jsem je dlouho nevidel,budu muset projit shopy.

            0 0
          • Vilém  

            Mel jsi pravdu,kouk jsem na koloshop a bezne maji:)vyborne

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.