• Jogador

    Už sem to tu hledal, ale nenašel, jakou vozíte kazety na MTB 9 ti kolečko. Přemýšlom o Deore nebo SRAM 7. Nebo nakonec LX?

    0 0
    • Pekáček  

      Vozím Sram 7 a vymačkává se stejně rychle jako HG 50/70 (osmička) co jsem měl minule. Největší kolečko mi vyhovuje 34z, naopak 11z využiju málokdy. Nejraději bych měl XT kazetu 12–34, má pohodový odstupňování.

      0 0
    • xo  

      Mohli by ste mi prosim poradit. Aku kazetu si mam kupit. Sram 950 Sram 970 lisia sa len vahou? alebo shimano deore…pripadne ak je velmi dobry pomer cena/vydrz tak ja LX.

      vdaka

      0 0
      • Daf  

        Podle me je LX nejlepsi, ale pomer vykon cena asi bude lepsi u toho sramu 970.

        0 0
      • marapara  

        Sram 950 vychází ze sady sram 5.0, je stříbrná a měkčí. Sram 970 vychází ze sedy sram 7.0. Také ji vozím, je celkem slušná.

        0 0
      • enjoy  

        mam tu 970ku a absolutne nepoznam jestli je lepsi nebo horsi oproti predchozi LX,tak asi tak.

        0 0
    • rock  

      SRAM 970 11–34. Ten skok 28/34 zubů je hodně velký, ale jsem za něj rád … v situaci typu „už jsem totálně na dně, ten kopec je neskutečný“ jsem se svojí tristní kondicí často; a když pak přehodím z 28 na 34 a ono to najednou jede sice pomalu, ale skoro samo, je to skvělý :-) …

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nebo dyž před tebou lidi seskakujou z kola a tlačej a ty přehodíš a vesele je mineš. Jojo, 34 je 34. :o)

        0 0
        • rock  

          Přesně tak, za tohle to stojí :-) …

          0 0
        • mastihuba  

          a nebo: lidi seskakují z kola tlačí a vzdalují se. to je tristní.

          0 0
        • McBlacky  

          těch 34 je zbytečný, je to fakt jen flákací převod… kromě toho musíš točit kadenci aby jsi se vůbec na kole udržel (prudký techničtější výjezd), protože už jedeš opravdu pomalu.

          0 0
          • rock  

            Jasně, že jedu pomalinku, rychlejší (a obvykle méně namáhavé) by bylo jít pěšky … to je spíš jen na krátkodobé použití v zoufalé situaci a na konci švihu (i když já mám sil málo i na začátku), pro pocit, že jsem to zase jednou ustál :-) …

            0 0
          • Smazaný účet  

            Není to jen flákací převod, hodí se, v technickym výjezdu kde bych dupánim natvrdo zadní kolo utrh to dost pomůže. A já rozhodně neběhám rychlejc než když jedu. Plus křeče který obvykle chytnu při seskakování a nasedání a tak…

            0 0
            • McBlacky  

              mě teda napadá použití jen na bahně, to je fakt, tam je to místy delikátní do kopce… abys dosáhl rychlosti alespon 5km/h musel by jsi točit kadenci 60 to je do prudkého tech. výšlapu skoro nemožný udržet dlouho.

              0 0
              • Smazaný účet  

                No jo, máš pravdu, při 22/34 musim pro 5 km/h točit kolem 60. Je to fuška, ale jak řikám, sesedat, běžet a zas nasedat mi dělá větší problém.

                0 0
                • Otto  

                  A to já zase seskočím a protáhnu se rád. A kde píšou, že je nutné se hnát 5km/h do kopce ? Mám to taktéž na vyproš?ování v situacích, kde už je mi jedno jak rychle jedu.

                  0 0
          • marapara  

            Taky si myslím, že těch 34 není až tak podstatné. Stejně těch 32 zubů šlapeš, tak rychle, že je možná lepší z kola slézt a tlačit. Je to rychlejší a méně namáhavé. Nebo je situace taková, že kopec je již nevyjetelný protože se zvedne přední kolo nebo pohrábne zadní a šeš v pr…

            0 0
    • jpl  

      Před časem jsem měl jednu sezónu SRAM, tuším 7. Moc nevadržela, spíš méně než LX. Problém byl, že se nedali sehnat náhradní pastorky, což je u LX v pohodě a vždy stačí vyměnit jen nejojetější pastorek v řádu stokorun(y) a jedeš dál, nemusíš měnit celou kazetu v řádu tísícovky. U XT sice taky nejde moc měnit sjeté pastorky, ovšem originál vydrží déle.

      0 0
      • Pekáček  

        Pokud zbrousis sirsi zub na pastorku co brani jeho otoceni do nespravne pozice na orechu pri montazi, nakombinujes skoro cokoliv. Vdycky to na nejakym prechodu radi blbe, ale za tu cenu…

        0 0
      • Loner  

        Prosím, kde a jak se dají sehnat jednotlivé pastorky? Rád si ten jeden ojetej vždy koupím.

        0 0
        • jpl  

          Meli by to mit v kazdem Shimano Service Center. Aspon doted jsem to tak delaval, v Semielch je maji.

          0 0
          • Loner  

            Tak to Semilcům závidím – je to asi jediný místo v celé CR, kde jsóu k mání neojeté jednotlivé pastorky. Pro mě trochu z ruky. Ahoj.

            0 0
    • wraftler  

      Ja nosim Sram 9 a je fayn. Je to ale cestna kazeta koli tomu ze pilu mam strasne malu, potrebujem cestnu kazetu aby som mal aspon aky taky tazsi prevod… ta mala pial je tam koli zvecseniu priestoru v strede…

      0 0
    • vinnca  

      ahoj, kontroloval jsem kazetu a zjistil, ze posledni dve kolecka ( tty nejmensi ) jsou spatna – ( zuby jsou trosinku zaoblene a mozna proto mi strila retez pri zaberu ). Jde mi o to, ze kazeta se sklada z kompletnich 7 kolecek a ty dve se davaji zvlast – lze dokoupit samostatne ty dve kolecka?

      0 0
      • Jenda  

        kontaktuj nekoho kdo bydli v horach a tedy vetsinou musi jezdit lehky prevody – ty dva nejmensi pastorky pak jsou temer netknuty a verim ze ti je nekdo z jinak oddelany kazety venuje.

        Jinak slusna archeologie :-)

        0 0
      • Singlespeed  

        Nic nekupuj. Dělám to tak, že zajdu do servisu, s dovolením prohrabu kovový odpad a najdu tolik zachovalých pastorků a dokonce i celé skoro nejeté kazety! Pak to u mě doma vypadá asi takhle:

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.