Merida Ninety-Six XT 2018 versus LUX CF SL 7.0 RACE

14 nepřečtených
  • JirkaMTB

    Ahoj, prosim o radu, vybiram kolo a zaujaly me tyto dve:

    https://www.cyklopoint.cz/…_d45612.html …cena 72.990.-

    https://www.canyon.com/…-0-race.html …cena 77.799.-

    Chtel bych kolo na:

    • MTB maratony a dlouhe cesty terenem (lesy, stezky, louky…)
    • zavody typu Loudani nebo 1000 mil.

    Nejsem si uplne jisty v komponentech a zda-li je Canyon v necem lepsi. Meridu HT mam ted a jsem s ni spokojeny, nicmene kolo zestarlo a dalsi bych chtel uz teto full kategorie.

    Pripadne, poradily byste nejake jine?

    Diky!

    0 0
    • embi  

      Canyon ma mnohem lepsi osazeni – vidlice a kola.

      0 0
    • pavelmisar  

      To je těžký výběr.. asi bych řešil hlavně převody 1×11 a 2×11 a to, že Luxe budeš mít až příští rok.

      Jinak mám Meridu v obdobném vybavení, kromě brzd a pohonu jsou stejné. Takže klidně napiš SZ kdyby jsi chtěl něco vědět :)

      0 0
      • JirkaMTB  

        Da se pripadne Lux predelat na 2×11? V soucasnosti mam 2×10, coz me vyhovuje, s 1×11 zkusenost nemam a neumim posoudit rozdil.

        0 0
        • pavelmisar  

          Řekl bych že 2×10 bude dost podobné 1×11. Akorát ztratíš tu jednu menší placku ..

          Jinak jestli tak mrkni na můj profil na tu Meridu, ta má 1×12.

          0 0
          • JirkaMTB  

            Pekny kolo :) …rozhodoval jsi se mezi XT verzi a SRAM nebo jsi sel najisto? Mam trochu dilema. Vzhledem k tem dlouhym dodacim lhutam u Canyonu se nejspise priklonim taky k te Meride.

            Pises, ze 30z je malo, tim myslim pri jezdeni z kopca, rovinky apod.?

            0 0
            • pavelmisar  

              Šel jsem na jistotu do 1×12. Spočítal jsem si převody na kalkulačce a vycházelo mi to perfektně.

              Jinak právě ten rozsah kazety umožňuje větší převodníky. Když jsem měl 30z, tak jsem na prvních třech převodech vůbec nejezdil a jezdil jsem spíše konec kazety a to nejsem žádný závodník… Proto jsem zvolil 34z ovál a zatím jsem se vyškrábal všude.. a když jsem už nemohl, tak jsem to prostě dal na 50z vzadu a už to šlo lehce :)

              Jo a co se týče XT a SLX brzd. Myslím si, že účinnost je stejná.

              0 0
    • Johny.Merida  

      No hlavně bych řekl že je Canyon dooost dopredu vyprodanej.

      0 0
      • JirkaMTB  

        Team replica vel. L az v dubnu 2019? Uff…to je trochu moc…

        0 0
        • Johny.Merida  

          Kámoš objednával před 14 dny CF SLX 9.0 Pro Race vel. XL…vychytal poslední kousek…a to je kolo za 145 199,– :-).....se taky divim že nevyrobí vic. Oni by toho prodaly mraky.

          0 0
    • frůmy  

      Jestli se ti nechce čekat, tak vyber Meridu. Je to ověřená platfoma, kterou můžu jen doporučit. Na Canyona bych počkal na další sérii až budou delší dobu v provozu napříč světem

      0 0
    • Lomivan  

      Já bych vzal Meridu, maximalne za ten cenový rozdíl + prodejní cenu výpletů a něco k tomu, bych koupil lepší výplety. Jestli máš kolo na delší vyjížďky tak 2×11 bude vhodnejsi. Kdyz k tomu ještě vezmeš v úvahu to čekání, tak není co řešit. A kvalitou rámu na tom bude Merida minimálně stejně dobře (vzhledem k historii firmy bych řekl že i lépe). Nevím který výrobce má větší zkušenosti s karbonem než Merida…

      0 0
    • palo7  

      Myslím že u Meridy máš navíc celkem šanci dostat další slevu, nebo nějaký komponenty navíc

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.