Merida Mission 300D prasklé vahadlo tlumiče

20 nepřečtených
  • Rastaman

    Zdravím,

    na Meridě Mission 300D mi prasklo vahadlo u tlumiče. Systém odpružení je LRS (dlouhý tlumič podél zadní stavby). Kdyby se čistě náhodou nějaké vahadlo u někoho našlo..

    Chtěl bych se zeptat, nemá někdo dobré zkušenosti – kde v Brně dobře svařit hliník..?

    Díky R.

    0 0
    • kovar  

      no a u meridy v brně nové vahadlo nemají?

      0 0
      • Rastaman  

        Zdravím,

        stalo se mi to teď o víkendu, takže nevím.. Řekl bych, že skladem vahadlo asi mít nebudou.. Ono je to vahadlo poměrně masivní a asi se moc často nestane, že by ruplo. Abych řekl pracvdu: čuměl jsem na to jako puk, protože bych čekal, že dřiv by praskne něco subtilnějšího, třeba úchyty na rámu..

        Každopádně, hodil jsem dotaz – co kdyby někdo měl třeba prasklý rám. No a k tomu svaření – mapuju možnosti. Třeba by to svaření nebylo marné. Známej měl ruplý Al rám u horní a sedlové trubky na takovém rasovacím kole, strýc mu to zavařil a drželo to perfektně. Bohužel jeho strejda umřel. Než hledat na netu, raději bych někoho na doporučení. Přece jen, ono je to především o zkušenostech a rukách svařeče..

        R

        0 0
        • kovar  

          mi vahadlo cca před dvěma lety ruplo taky, ten můstek, co spojuje pravou a levou část, koupil jsem u meridy nové, ten ůstek už byl masivnější. Nesymetrické namáhání dělá své.

          0 0
          • Rastaman  

            Jen tak pro zajímavost: nevzpomeneš si náhodou, kolik to vahadlo stálo (cca)..?

            Dík R

            0 0
            • kovar  

              přesně si to už nevzpomenu, asi nějak mezi 1 až 2 tisíci i s ložiskama

              0 0
        • K2  

          Goooogle – najdu tam co hledam.

          Zadejte „svarovani hliniku Brno“

          0 0
          • Rastaman  

            Ehm.. pro upřesnění: Já vznesl dotaz mezi bikery, zda by někdo neměl doporučení na základě svých vlastních dobrých zkušeností.. Ten Google si někde nechával svařovat bike..?

            R

            0 0
            • K2  

              Já mám známé pouze na Severní moravě (1× ráfek na moto a 2× rám)

              0 0
    • Bubis  

      Já mám trans-mission team a včera mě prasklo to vahadlo taky tak to je pěkná souhra náhod.V pondělí jedu pracovně pryč na 3dny tak to budu řešit až potom tak když něco zjistíš tak dej vědět

      0 0
      • Rastaman  

        Jo jo.. Můj děda vždy říkával: Po čem hovno, to je hned. Jak něco zjistím, dám samo vědět. Bohužel to nejspíš dopadne zakoupením nového vahadla u Meridy. Cenu už kolega zmiňoval výše.. Docela mě to mrzi, pže podle mě by to zavaření bylo v klidu a za pár kaček. Škoda, že nikdo nedal tip na šikovného svářeče..

        R

        0 0
        • Vilém  

          Budu vam drzet palce, ale moc nadeji, ze na tak stary kolo budou mit tento dil, bych tomu nedaval.

          0 0
      • Rastaman  

        Takže: mapoval jsem situaci u Meridy.. Vahadlo není (ani na Slovensku) a nebude. Tento model/systém už se nedělá a výrobce ND vyrábí a dodává zhruba po dobu záruky. Bike jsem koupil v listopadu 2008. Dozvěděl jsem se, že kdybych kolo koupil později, třeba z nějakých skladových zásob a bylo ještě v záruce, dostal bych nový rám nějakého aktuálního a srovnatelného modelu, ale takto jedině koupit nový rám..! Pokud jsou jiní výrobci vstřícnější, můj další bike rozhodně nebude Merida.

        Zítra jdu nechat vahadlo zavařit. Pokud by to dopadlo dobře, dám kontakt. Když ne, můžu/můžeme rám hodit do šrotu.. Fuck.

        R

        0 0
        • StuntJ  

          Na Vídeňské/Heršpické je svářečská škola, tam už by si stím mohli poradit, ale hlína je svině …

          0 0
        • kubad  

          a myslis ze u jinych znacek je to jinak ? proste sis koupil vybehovy ram na ktery uz nejsou dily.

          0 0
    • Rastaman  

      Takže: dnes zavařeno jest. Otestoval jsem to hned cca 40-ti km (zpočátku srabsky hlavně silnice, ale pak už standart) a zatím to drží. Snad to tak zůstane i nadále..

      Bubis bude mít kontakt na mailu, ostatním díky za příspěvky.

      R

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.