• jarda22

    Ahoj,

    mám tu takové dilema, letos bych si chtěl pořídit kolo a na netu sem našel za dobrou cenu tuto Meridu Odkaz:http://www.merida-bike.cz/…-xc-600-d-09 vybavením mi příjde dost dobrá za 15. tis… ale známý mi to rozmlouvá, hlavně ty kotoučové brzdy, že prý u kola pod 20 tis. nemá cenu kotoučovky vůbec kupovat…

    jaký je váš názor na ty kotoučovky a na to kolo celkově..?

    0 0
    • Azmir  

      Podívej se raději na loňský model než předloňský a ten kup: http://www.merida-bike.cz/…TFS-XC-600-D jinak pošli známého do háje, v dnešení době i ty skoro nejlevnější kotoučovky brzdí dobře a ty na obou těhdle meridách taky. Ale u té meridy 2099 bych se vyhnul vidlici a bral určitě model 2010 tak si ho někde najdi a kup.

      0 0
      • Chiron  

        Já bych bral kotouče. Mám na kole levné kotoučovky a dle mě brzdí naprosto dostatečně a navíc výhoda kotoučovek je, že brzdí kdykoliv za všech podmínek, když nejsou uvařené. To že kvalitní véčka brzdí srovnatelně s levnýma kotoučema je fakt, ale na sériovku za 15k ti nikdo stejně špičkové véčka a špalky nedá. Ale je fakt, že koupit dobré špalky není zas tak drahá záležitost.

        0 0
        • Chiron  

          Hm nějak špatně zařazeno :)

          Jinak souhlas s tou vidlicí, Dart 3 je fakt na nic.

          0 0
          • jarda22  

            ještě bych se chtěl zeptat jak moc je dart3 anebo proč na nic?? já zatím neplánuju nějaký extrémní sjezdy =D a jestli by na takový normální ježdění zatím stačila? protože po delším zkoumání sem zjistil že model r 2010 se mi vzhledově až tolik nelíbí =D hlavně červená barva a ta zahnutá spodní části rámu… =!

            0 0
            • Azmir  

              Raději to barvu překousni. Epicon je úplně jinde než dart 3 nejlépe nech prodejce at ti půjčí obě kola a sám uvidíš. Ber tu 2010

              0 0
            • LáďaH  

              Dart 3 tě po 100 km nasere a začneš litovat, že jsi nevzal 2010. 8-)

              0 0
    • PatrikL  

      brzdy sú OK. Skôr vidlica a náboje sú podpriemerné a na hrane použiteľnos­ti :)

      0 0
    • Radunak  

      Mám meridu na TFS rámu rok 2009..koupil jsem ji na véčkách,protože mi někdo radil ,jako tobě kamarád..dneska toho lituju..protože jsem měl možnost porovnat stejné kolo s kotoučema a rozdíl to byl velikej,brzdilo to o moc líp a majitel si nestěžoval,ba na opak..ted bych kotouče rád dal,ale už by to byla moc velká investice protože bych musel i přeplést kola..takže podle mě ber kolo s kotoučema,a když s nima nebudeš spokojenej(o tom pochybuju),tak můžeš později lehce vyměnit za jiný..

      0 0
    • jarda22  

      Díky moc vám všem za odpovědi, já sem si to právě myslel s těma kotoučovkama, jenže s kolama právě nemám tolik zkušeností tak sem rád že sem se tu zeptal ;) díky

      0 0
    • LáďaH  

      Jak psal Azmir. Zkus sehnat model 2010. Sestra to kolo má, a za ty peníze to je hezká koupě.

      0 0
      • jarda22  

        jo jo ;) už sem se na něj díval, snad to bude to pravé =D ;)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.