• Lukáš_EN

  Ahoj, byla mi doporučena výše zmíněná věcička na můj superdeluxe R. Prý kvůli malé negativce. Chtěl bych se zeptat na názor ostatních. Vyplatí se? Je to až takový rozdíl? Díky

  • Metalcane  

   Byla ti jen doporučená nebo cítíš, že potřebuješ něco změnit ?

  • novas752  

   Co ti vadí na aktuální komoře?

   Ne na každý rám se to hodí.

  • BorisFR  

   Trocha materialu k samostudiu: https://www.vitalmtb.com/…de-Kit,27225#…

  • mirekpapirek  

   Ahoj.

   Já jsem nebyl spokojený s projevem zadní stavby u SC Bronson V3. Jsem 100kg čuně. Když dám bagl s vercajkem, pití pro děti a nějaké náhradní hadry, ani nechci vědět kolik vážím.

   Chybělo mi trochu progresivity ke konci zdvihu.

   Jezdím tak 30–35% sagu.

   Uz z výroby kolo přišlo se třemi spacery v tlumiči RS superdeluxe, takže v úvahu připadal koupit jeden gnaar dog a zkusit pozitivní komoru zmenšit. Ten jsem nesehnal a tak jsem na to sral a jezdil. Když jsem věděl, že nebudu moc skákat a chtěl jsem pohodlí, nafoukal jsem tlumič na menší tlak. Když jsme jeli do bikeparku, tlumič jsem prifoukl. Tím ale utrpěla citlivost zadní stavby a celkově se mi nelíbil její projev.

   Vadilo mi to čím dál víc a chtěl jsem koupit pružinový tlumič, ale Bronson má prý hodně lineární chod zadního přepakovani a nebylo mi to doporučeno.

   Hledal jsem dal a u Amiku na webu cascade components jsem našel progresivní přepakovani, které slibovalo zvětšení zdvihu, progrese a možnost jezdit pružinu. Chtěli za to ale dost peněz (myslím že kolem 7tis. Kč) tak jsem po poradě doma tuto variantu hodil za hlavu.

   Pak jsem někde našel kit megneg a začal číst recenze …

   Vypadalo to, že by mi mohl pomoct.

   Sehnal jsem ho za 2400,– což mi bylo milejší než vyhodit 7000,– s nejasným výsledkem.

   Instalace jednoduchá, výsledek nad očekávání.

   Doporučeno bylo vyhodit 2 tokeny z pozitivky a negativku ladit podle potřeb.( Dají se tam dát 4 zmenšovací pásky).

   Já vytáhl z pozitivky jen jeden, negativku jsem nechal bez pásků, nahodil tlumič na kolo a nafoukal. Bez megnegu jsem foukal 220–240 psi, s megnegem jsem musel nafoukat 275psi abych se dostal na 35% sagu a hurá na vyjížďku.

   Začátek zdvihu je krásně máslový, střed zdvihu má větší podporu( zda se mi, že jde kolo lépe za pedálem, hlavně ve výjezdech s otevřeným tlumičem) a při skocích, tam, kde okrouzek lízal doraz, tak mi s megnegem ještě zbývá asi 5mm zdvihu.

   Nevím jestli do toho dál drbat a zkoušet laborovat s tokeny, ale zatím velká spokojenost.

   Určitě to nebude vhodné pro všechny jezdce a rámy, ale pro těžké váhy s lineárním chodem zadní stavby to určitě pomůže.

   Uvidíme jaké to bude v bikeparku…

   • Lukáš_EN  

    Díky ti moc za vyčerpávající odpověď :)

    Taky nejsem nejlehčí (cca 90kg) s výstrojí to bude k tomu kilečku. Na doraz nechodím, ale to proto, že to mám prostě fouknuté tak, abych na něj nechodil (kolem 30% sag). To co ale postrádám, je citlivost na začátku zdvihu, tak by mi to předpokládám mohlo pomoci :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.