mavic crossmax elite 29 vs dt swiss m1700 spline 29

13 nepřečtených
  • Slon72

    Vlastním Specialized Epic 2017 carbon hardtail.

    Prosím o radu který set vybrat.

    Roční nájezd 2500 km jen terén, váha 87 kg.

    Původní originál Specialized – po 2500 km vymačkané osy a po 3 výměnách ložisek vaklající kola...….

    Děkuji za rady

    0 0
    • novas752  

      Já bych tam dal M1700.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám novější verzi těch Mavic Crossmax Elite (2019) s rohatkou (ID360) a pár věcí bych jako negativa měl:

      Na volnoběh ořech nebo rohatka (i po servisu v autorizáku) trochu tahá řetěz – kliky neroztočí úplně, ale kousek je to vidět. Hlavně při rychlým šlapání a pak když se okamžitě šlapat přestane se řetěz zhoupne (nemám hazku s brzdou). Zadní kolo každou otáčku jemně cvaká (slyšitelný jen na silnici), jak když je něco píchnutý v plášti. Vyjádření servisu po centrování s tenzometrem – asi to dělá výplet a bývá to častý, vše je ok, ale u kol za 15 000 to trochu člověka se…štve. Sundání a natažení pláště přes patky je málem na zlomení obou palců (vyzkoušeny dva druhy plášťů od jiných značek) – pákama ani náhodou – ano, začínám na straně proti ventilku a natahuju patku ve žlábku směrek ke druhé straně. Když už plášť přetáhnu, pak není problém bezdušák nafouknout i pumpou. U předchozích kol jsem musel s boosterem. Barva nebo elox, nebo co na těch kolech je dost mizí dolů. Je vidět každej ťukanec kamínkem, z hrany patek leze dolů násilným přetahováním pláště ještě víc. Jinak s kolama celkem spokojenost, tuhost je v porovnáním s předchozíma o dost lepší a to měly 32 drátů proti těmto s 24. Mám je od podzimu, takže o nějaké výdrži se zatím nedá mluvit, zas tak moc toho nenajely (asi 1300 km). Za 2 – 3 roky, když nezačně praskat výplet a ráfky (ty zatím drží), jak u předchozích kol (RB záplety, myslím Novatec+WTB i19), tak budu šťastnější, ale nevěřím tomu.

      Ohledně servisu, jak vidím jinej komentář: Bral jsem je právě kvůli autorizáku 5 minut pěšky od baráku a byly skladem, jinak bych si to asi rozmyslel.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.