Materiál ořechu DT Swiss 350 ořech Shimano

55 nepřečtených
  • koky1987

    Ahojte, nevíte z čeho je ořech u náboje swiss 350 když je tam ořech Shimano?

    Budu na něho dávát kazetu deore a bojím se aby mi kazeta nedělala díry do ořechu…Máte někdo zkušenost?

    Prý to není ani hliník ani ocel, ale nějaká směs, co je na tom pravdy?

    0 0
    • Vilém  

      Na duralovy orech DT naby je lepsi dat kazetu, kde je co nejvic pastorku na unasecich. Ostatni se zakusuji. I kdyz se zakusuji, tak nez by se prokousaly orechem, tak to bude trvat par desitek tisic km. Nekdo to resi treba rozplaclejma injekcnima strikackama, nebo britama z jednorazovych holitek, vsunutych mezi orech a kazetu.

      0 0
    • Rubi  

      Podle me je to hlinik, protoze ten muj ma elox (mam ale 240), ale je mozne ze je to naka slitina hliniku, kazdopadne deore kazetu bych rozhodne nedoporucoval, zakusovala se i XTR, ktera nema unasece jen na tech nejmensich pastorcich. Hlavne pokud si investoval do 350, tak mi prijde trochu nesmysl na to cpat tu nejlevnejsi kazetu, ktera vazi snad tunu

      0 0
      • matbiker  

        Je to klasicky dural a ponevadz zadna kazeta nema spodni pastorky na unaseci, tak se ti zakusovat budou. Na orechu, ktery jsem vyzenil jsem musel pastorky pootacet bicem, jak byly zahryzle. Kazeta xt 10s .

        0 0
        • Rubi  

          vsak nikde netvrdim ze by se nemely zakusovat :-) ja jsem tam dal rozplaclou jehlu a je klid

          0 0
      • koky1987  

        Jde o to, že jsem chtěl použít kazetu deore, protože ji mám málo jetou teď na kole. Má cenu kupovat lepší kazetu? A jakou byste doporučili?

        0 0
    • Singlespeed  

      Nevím, z čeho ořech přesně je, ale lidově řečeno, je z bláta. Bohužel.

      0 0
    • Ajeto  

      Ahoj, jeto s kazetou XT. Omlouvám se za nekvalitní foto.

      0 0
      • koky1987  

        Po kolika km?

        0 0
        • Ajeto  

          Asi 5 t.

          0 0
          • koky1987  

            A je to nějak znát?

            0 0
            • Ajeto  

              Pokud jde o funkci drážek, tak v pohodě. Dalo by se najet určitě dalších minimálně 5 t. Měnil jsem, protože odešla ložiska.

              0 0
              • matbiker  

                Pockej, menit orech kvuli 2 loziskum?

                0 0
                • Ajeto  

                  Byla to výhodná koupě.

                  0 0
            • Breakpain  

              Není, mám to mnohem víc a zcela bez problému ;) … ono se to prokouše do určité míry a pak už to dál nejde. Řadí to stejně, drží to … jen je opruz tam nandat/sundat kazetu, bo to drhne.

              0 0
              • Rubi  

                musis to vzit pilnikem, pise se to i v oficialnim DT navodu a jejich videich

                btw: chvalim to „bo“ na prazaka super vykon :D

                0 0
      • Lamer  

        Taky mam ořech s XT kazerou trochu omačkanej, ale jelikož je v manuálu, že se má kontrolovat, případně opilovat, tak je to asi běžný. Ložiska v ořechu na 5 tis. km ještě jakž/takž jde, já na kolech mam necelejch 1000 km a po posledním mytí kazety na kole vyndanym z rámu (nechtělo se mi sundavat kazetu, protože byly problémy s dostatečnym utažením při skládání) začalo v ořechu něco nehezky pískat, takže mě příští týden ho čeká rozborka. Fakt by mě zajímalo co to je, že by po 1000 km bylo v DT350 ořechu suchý ložisko se mi moc nezdá.

        https://www.dtswiss.com/…nical-Manual

        0 0
    • Ricci  

      deore tam nedavaj,dodrbe to orech,treba dat XT,ptom je to v pohode,hlinikovy unasac,ziadna ocel…

      0 0
    • koky1987  

      Nedá se sehnat DT swiss 350 s ocelovým ořechem?

      0 0
      • kubad  

        asi jo, ale k čemu cena bude 2× vyšší než XT kazeta

        0 0
        • koky1987  

          Jde mi o to, že jsem si nechal kolo vyplétat a řekl jsem že mám deore kazetu ale na ten ořech jsem se nezeptal. Proto bych chtěl vědět jestli existuje dt swiss 350 s ocelovým ořechem, abych to mohl vyžadovat. Protože kazeta je spotřební zboží a dávat každou sezonu jenom za kazetu o několik stovek více se mi zdá zbytečné…

          Tady třeba píšou že ano:

          http://www.bike-eshop.cz/…iss-350-dbis

          0 0
          • kubad  

            kolik najezdíš ročně?

            0 0
            • koky1987  

              tahle sezona necelé 4 tisíce, ale na začátku dubna jsem teprve mohl začít jezdit na kole kvůli operaci kolene. Další sezonu vidím tak na 6–7 tisíc..

              0 0
              • kubad  

                to máš v klidu kazetu na 2 sezony bych neřešil a koupil XT

                0 0
          • Slavoš  

            Zaráží mě v popisu 2 západky, když to má rohatky, vůbec celý popis je divný.

            **těleso náboje aluminium, ocelový ořech, přední osa aluminium, zadní osa ocel

            volnoběh (cvrk) 2 západky, labyrintové utěsnění**

            0 0
            • kubad  

              mají bordel v popisu, zbytečné komentovat

              u DT350 je tělo osa i ořech alu

              0 0
          • kubad  

            seriově ne, musel bys za cca 2000kč přikoupit ořech

            0 0
      • Tecka  

        Dá se koupit ocelový ořech https://www.universalcycles.com/…_details.php?…

        0 0
    • Tehu  

      Co by jste prosím dali za ořech na DT 350ky? Jezdím Sunrace 11sp 11–46 a co sezóna to ořech :( protočim spodní kolečko. 2 a 3 od spodu jen okousaný jinak OK. Diky

      0 0
      • Zdyn  

        Tak to bych viděl spíše problém v montáži a nebo kazetě Sunrace. Protočení pastorku není běžná záležitost. Obzvláště už po jedné sezóně. Kolik je to cca kilometrů?

        0 0
        • Tehu  

          Cca 2000km jen enduro/ježdění, v podstatě dupes plná, ten záběr na sólo pastorek asi bude velikej…

          0 0
          • mr.antik  

            Na DT ořechu mám odjeto už dost i Sunrace kazetách, a pohoda

            0 0
          • tonik666  

            Zaber na solo pastorek je prave minimalni, mas tam malou paku.

            XD nebo ocel orech

            0 0
      • mr.garisson  

        Podle mě to utahuješ na malý moment, proto to má tendenci k protočení. Nebo přejdi na XD ořech.

        0 0
        • Tehu  

          Jo to už mě napadlo.

          0 0
          • mirorek2  

            Taky už se mi to stalo na origo 1900 dt kolech s 370 nábojem a sunrace kazetou. Dotažené to bylo fest, to jsem si jistý.

            Poslední 11z pastorek se protočil, čuměl jsem na to jak puk.

            0 0
            • mr.garisson  

              Tak bych tam lupnul jednu podložku, možná tam chybí 0,5 mm a to nijak nedořešíš.

              0 0
    • Pikaču  

      Hele a da se cvakani kazety na dt350-ce reklamovat? Cca 1600km najeto.

      Uz jsem to mel ve dvou servisech a nikdo si s tim neporadil.

      0 0
      • mr.antik  

        a co tam jako cvaká?

        0 0
        • Pikaču  

          Proste ta kazeta pri zaberu cvaka ( pri male kadenci ). Je to takovy praskajici-cvakajici zvuk. Uz jsem to tu nekde cetl ze to nekdo maže, tady ctu o zakousavani do ořechu.

          0 0
      • kubad  

        Ne nedá,

        Nechápu co bys na tom chtěl reklamovat.

        0 0
        • Pikaču  

          Nikdy jsi nic nereklamoval co delalo hluk?

          0 0
          • Vilém  

            A co chces tedy reklamovat? Dela to orech? Nedo spis kazeta? O jake kazete mluvis?

            0 0
      • Rubi  

        Jakou tam mas kazetu?

        0 0
        • Pikaču  

          Kazeta XT, 11–42z , 11sp

          Kolo koupene jako celek. Po cca 1200 km to dela, možná po výměně řetězu. Ale řetězem to neni jelikož mam druhou sadu kol a tam to nedělá. Je to takove popraskavani/cva­kani pri zaberu do vetsich krpalu.

          0 0
          • hs74  

            Mě to dělal bordel na unašeči kazety.Zkus sundat kazetu, pořádně očistit unašeč, zapilovat okousanej ořech.

            0 0
          • mr.garisson  

            Sundej ořech, vyčisti, namaž a slož. Pokud to nezabere, zkus ten zvuk natočit a postovat sem, třeba budeme vědět, co to dělá a příčina bude možná zcela jinde.

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce