• Kocour Mikeš

  Ahoj všem, už víc než 3 měsíce bojuju s telefonem, na kterém mám spuštěnou navigaci, nebo stopaře (Mapy.cz) nebo záznam trasy od LocusMap PRO. Ten spočívá v tom, že mi obě aplikace vynechávají různě dlouhé úseky tras a ty pak dokreslují vzdušnou čarou. V praxi to znamená, že na jedné cca 70 km trase vás to okrade i o více než 10 km. V obou případech jsem kontaktoval technickou podporu, ale na Mapy.cz mi bylo uděleno doporučené nastavení telefonu ale i tak se funkčnost nezlepšila. Naopak při další výtce jsem byl defacto vyfakován s tím, že Huawei ukončuje aplikace běžící na pozadí a oni jakožto třetí strana k systému nemají přístup a následoval odkaz https://dontkillmyapp.com/huawei#…, kde se o problému píše, nicméně bez konkrétního řešení. Odešel jsem od nich a přešel na LocusMap PRO, tam se situace opakuje také, ale ne v takové míře. GPS se prostě na lesních cestách ztratí a fertig, přitom moje Sigma ROX, to zaznamená normálně a bez chyb. Technická podpora je u LocusMap na velmi vysoké úrovni 9 z 10*. Máte také někdo tyto problémy? Týká se to přístroje Nova 3 s Adroidem 9.0 a nadstavbou EMUI 9.0.0

  • Ascaso  

   Asi chyba v telefonu, co by s tím zmohlo mapy.cz nebo LocusMap na dálku? Ať mají sebelepší podporu, s tímhle nehnou.

   Huawei mi to dělal taky, starší typ.

   • Kocour Mikeš  

    No očekával jsem od toho, že vývojář má nástroj na to, jak tyto věci ovlivnit (řešit), přece jenom je to vývojář. Ten od Locusu, je na jedničku, ten druhý od Mapy.cz arogantní a na pěst. A taky jsem si myslel, že když má někdo takové mapové podklady jako Mapy.cz, tak je v jeho zájmu, aby to fungovalo na všech přístrojích bezchybně a dalo se na to spolehnout. Protože podklady jsou opravdu vynikají a vše zdarma, možná to je ten důvod, proč jim je to ukradené.

  • babkanakole  

   Viz někde výše vlákno k redmi.

   U Huawei ještě horší, dělá to systém a hnout s tím asi nejde, podle mě to Menion (autor Locusu) víc než to je nedokáže zlepšit.

   Vypni veškeré šetření spotřeby, v Locusu zapni notifikaci ve stavovém řádku, pokud jde, zamkni Locus v paměti a zapni ho jako správce systému.

   Totéž proveď se sledováním polohy (vypni spoření). V Locusu ještě dej „neodpojování od GPS“, je to někde v nastavení.

   Vypadává to vždy, když systém usoudí, že buď GPS nebo Locus nic nedělá, je v pozadí a jede naprázdno.

   Alternativně se vždy nech navigovat a probouzet obrazovku u každé odbočky (klidně zbytečně a bez zvuku), nebo vypni automatické vypínání obrazovky a ztlum jas na absolutní minimum – a nech Locus běžet na popředí.

   • Kocour Mikeš  

    Ahoj, díky za rady, povrtal jsem se v tom a uvidíme co z toho bude. Aktivoval jsem si funkci získání polohy (zvuk) to samé i při ztrátě polohy (jiný zvuk). Veškeré spoření energie je zakázáno (bylo už před tím) jen nevím, jak spustit Locus jako správce, nemám ROOT.

    • babkanakole  

     Je to v nastavení systému, jsou tam aplikace, co samy zapínají displej. Root to nepotřebuje.

     Nastavení > displej > zapínání obrazovky >zapnout a mělo by si to říct o zapnutí v systému.

  • jirkous3  

   Myslím, že se to vypínání Locusu dalo omezit zapínáním záznamu přes widget. Někomu to fungovalo, někomu ne.

   • babkanakole  

    Podle mě je to totéž – zůstává oznámení ve stavovém řádku, a systém to nezabije tak agresivně. Kdysi fungovalo na jedničku, v současné době s jistotou nepomůže ani tohle.

    Jediné opravdu jisté je nechat to celou dobu běžet v popředí bez vypnutí obrazovky, nebo ji pravidelně probouzet dřív, než systém usoudí, že to nic nedělá.

    Ještě zkusit zapnout častější ukládání trasy – mohlo by to vyvinout víc aktivity, a zkrátka předstírat činnost.

    • jirkous3  

     A co zkusit pohledat nějakou appku, která by v intervalech rozvicovala obrazovku? Nebo zkusit autooff v Locusu k vypnutí /zapnutí Gps v pravidelných intervalech.

     • Kocour Mikeš  

      To jsem měl puštěnou, po upřesnění vývojáře deaktivováno, ani tohle nezabralo, ale pořád se bavíme o Locusu, mapy.cz nic z toho nemají.

    • Kocour Mikeš  

     Tak abych to vzal popořadě, to nastavení displeje jsem v jeho nastavení nenašel. Co se týče hustoty záznamu trasy, tak jsem vyzkoušel trasu jet s profilem pro chůzi i jako auto, bohužel ani tohle nazabírá.

   • Kocour Mikeš  

    Mě nee, odzkoušeno.

    • jirkous3  

     Mám obavu, že budeš muset počkat dokud H nevydá aktualizaci.

     • Kocour Mikeš  

      No s Huawei jsem to řešil, ale jejich odpověď byla, že do aplikace třetích stran, nemůžou zasahovat. Proveden výmaz mezipaměti, ale nic z toho nezabralo. Osobně mi to připadá, u Mapy.cz jako spyknutí proti Huawei, protože je cool u Locusu, je to něco jiného, ti se alespoň snaží pomoci a toho si vážím, proto jsem nedával zápornou zpětnou vazbu.

     • Kocour Mikeš  

      Myslíš si, že by pomohl externí přijímač GPS a přes Bluetooth to spojit s Locusem, tato volba tam totiž je a tak mě napadlo, že by se to tím možná dalo vyřešit. Na AliExpressu tam ty snímače jsou, mají vlastní baterku, takže by to bylo na systémové GPS nezávislé.

      • babkanakole  

       Podle mně to nepomůže, problém není přijímač ani ta apka. Zkrátka systém usoudí, že jedno z toho, nebo obojí je zapnuté zbytečně, a ukončí to v paměti. To je ten poslední zaznamenaný bod. Pak to „něco“ probere, Locus se znovu spojí s GPS, případně ji zapne, a tam skončí ta přímá čára. Pak zas běží jak má, dokud se situace neopakuje.

       Nadávat se může jen Huawei, co to má jako vlastnost a prezentuje jako přednost (úspora baterie / výdrž).

       V případě externího senzoru to jen bude navíc zabíjet i to připojení.

  • jirkous3  

   H by měl ovšem logicky vydat pro vývojáře aplikací instrukce jak obejit to ukončování aplikací systémem. Protože když appky běží na všem mimo H tak je něco špatně.

   • Kocour Mikeš  

    No, jak už tady bylo zmíněno, netýká se jen Huawei, ale i ostatních výrobců, přičemž údajně Samsung, s tím problémy nemá. Bohužel nevlastním Samsung a ani si ho kvůli tomu nechci pořizovat, jen mi prostě přijde divné, že Číňan problém má, Korejec ne. Připadá mi to jako spyknutí s cílem Huawei odstavit od zdroje příjmu a dosadit na jeho místo tu „správnou“ konkurenci. Samozřejmě by měl Huawei tohle řešit, pokud se mu dostane do ruky takovýto podnět, navíc zdokladovaný záznamy.

    • babkanakole  

     To je blbost. Jestli se někdo spiknul, tak Huawei. O pár let zpátky to fungovalo i tam, než přišli s touhle geniální ideou. Chvíli se to dalo vypnout, pak se rozhodlo že do toho uživatel nemá co kecat. Že to od sebe začínají všichni opisovat, protože je snazší takhle šetřit než tam dát větší baterii, to je věc další. Navíc by museli přiznat, že velký displej a výkonný hardware zkrátka má spotřebu co má, a neškrtit to co to jen jde.

     Kdyby se ti podařilo nahrát tam čistý Android, poběží ti to taky bez problémů.

    • Ascaso  

     Jakých jiných výrobců? Xiaomi bez problémů.

     Ale zajímavé je, že Honor taky bez problémů a to je vlastně s Huawei jedna familie.

  • dedek55  

   Napiš nebo zavolej…řešil jsem to a vyřešil :-)

  • mattew1  

   Aplikace nejde zamknout aby se na pozadi nevypinala ? S mim starsim Honorem to tak jde. Mel jsem podobny problem s mapy.cz. Prepnu „ctverecekem“ do vyberu aktivnich aplikaci, neco jako na PC alt+tab A pak je u okna s aplikaci takovy zamecek. Na ten zmacku a pak to fakci vpoho.

  • mattew1  

   Aplikace nejde zamknout aby se na pozadi nevypinala ? S mim starsim Honorem to tak jde. Mel jsem podobny problem s mapy.cz. Prepnu „ctverecekem“ do vyberu aktivnich aplikaci, neco jako na PC alt+tab A pak je u okna s aplikaci takovy zamecek. Na ten zmacku a pak to fakci vpoho.

  • ceo  

   To je bohužel u Huawei normální stav. Stačí, aby některá aplikace nebo služba i na pozadí potřebovala víc energie a GPS klidně suspenduje.

   Dá se to částečně omezit povypínáním všech ostatních aplikací, ale stačí třeba několik hovorů, podívat se při zastavení na nějaký web, nebo doručená zpráva a udělá to znovu. Mně se 100% řešení za rok a půl nepodařilo najít.

  • lunochod  

   Stačí používat Garmin a je po problému.

   • Kocour Mikeš  

    Tomu rozumím, ale já se své Sigmy jen tak nevzdám, navíc to neřeší problém, že by se jednalo o zařízení jednoúčelové oproti telefonu.

  • jirkous3  

   Ještě mě napadlo, co zkusit záznam Locusu spustit v režimu Letadlo?

  • BB  

   Ještě bych u Locusu zkusil v nastavení > ovládání > display > vypnout zámek displeje – nastavit volbu „všechny zámky displeje“

   To zajistí to, že když máš na obrazovce Locus a a vypneš mobil, tak Locus si obrazovku stále drží i ve vypnutém stavu a když mobil zase zapneš, tak je Locus aktivní a ani nemusíš systém nijak odemykat. Předpokládám, že v tomto režimu systém Locus neshodí.

   • MirosPikos  

    Díky za tip, tohle se hodí :) Dlouho jsem se nevrtal v nastavení Locusu, asi si to někdy v klidu projdu o co všechno přicházím.

   • babkanakole  

    Při blbé kombinaci okolností to shodí i tak (Xiaomi Redmi Note 4). Dělá mi to foťák, takže po zastavení a vyfocení už automaticky znovu aktivuji Locus, ten se chytí a můžu ho znovu hodit do pozadí.

    Je to jediný případ (nezávisle na aplikaci co zrovna používám pro focení), kde mi to takhle blbne. Než jsem na to přišla, stávalo se, že mi v záznamu chyběly desítky km.

    • Kocour Mikeš  

     Tak koukám, že nejsem zdaleka sám. Jenom jsem zvědavej, jak to všechno dopadne, už mě to dost irituje, potřebuji se na navigaci spolehnout a ne tápat, kde vlastně jsem. Mám orientační nesmysl a k tomu HOSIP, takže o to je to složitější. Mám zapůjčeného Samsunga s Androidem 5.1.1, tak uvidím, jak se s tím popasuje.

  • dedek55  

   Zdar :-)

   Mám tydli Huavei P10 MATE a měl jsem ten samý problém co Mikeš.Po troše št'ourání a zkoušení jem přišel na tohle > nastavení > baterie>spouštění aplikací> spravovat vše automaticky (VYPNOUT) appky které chcete by běžely bez přerušení VYPNOUT (viz první snímek) a všechny ostatní nechat modrý :-) ještě se to zeptá jak se to má řídit , tak viz druhý snímek.

   Od té doby nahrává trasu bez jakéhokoli problému. Měl jsem naistalený i LOCUS a i ten mi běžel v pohodě. Ale protože jsem starší muž s blbým zrakem LOCUS mám v tabletu neb rozměry displeje jsou trochu větší :-)

  • Hrabex1  

   V locusu muzes v profilech zaznamu menit casove a vzdalenostni intervaly zaznamu.

   to jsi zkousel?

   • Kocour Mikeš  

    Momentálně s tím laboruju, ale mám za sebou jen cestu pěšky z práce, takže je to příliš málo na to, aby mohl člověk dělat nějaké závěry. Máš nějaký konkrétní tip na to, jaké hodnoty přesností a vzdálenosti nastavit?

    • dedek55  

     Zdar Mikeši.

     Tak dej pak vědít jak jsi dopadl :-)

     • Kocour Mikeš  

      Určitě se ozvu, ale tento týden mám dost našláplej, takže na kolo jsem zatím neměl čas.

    • Hrabex1  

     hele ja to zas tak moc neresim…

     mam v profilu cycle nastaveno 5m, 3s a 50 m a uz nevim, jestli je to vychozi nastaveni nebo jsem to delal ja.

     Musis vyzkouset, cim mensi hodnoty nastavis, tim budes presnejsi. Zrejme ale poroste velikost souboru, budou vetsi naroky na vykon telefonu a vydrz baterie. Ale ciste teoreticky, jak jsem psal, musis vyzkouset sam.

     • Kocour Mikeš  

      No víš, abych pravdu řekl, tak jsem to vyřešil jinak, koupil jsem bazarovou J5 (2016) s Androidem 5.1.1 a trasy zaznamenává jím, sice vozím dva telefony, ale funguje to na 100%.S Huawei jsem ztratil trpělivost a nejspíš půjde z baráku.

      • figur  

       Já mám J5 (2017) s Androidem 8.1 a stopař v Mapách.cz funguje bezvadně jen, když není zapnutý spořič energie. To totiž běží na pozadí, i když zhasne monitor. Jakmile je zapnutý spořič (střední), kreslí to rovné spojky po dobu zhasnutýho monitoru tak, jak jsi to popsal.

       • Kocour Mikeš  

        No jo, ale to je Samsung, ten to má asi jinak nastavený, na Huawei, to prostě nechodí i přes všechny tipy a triky, z tohoto fóra i mimo něj. Nikdy by mě nenapadlo, že tato samozřejmá věc, nepůjde.

      • babkanakole  

       Tohle řešení chápu, ale obávám se, že ani ten bazar už moc dlouho fungovat nebude. Za chvíli tu (nevypínatelnou) úsporu energie nacpou do všeho, a bude problém sehnat něco, co to mít nebude.

       Huawei 2016 tyhle problémy taky ještě neměl.

       • Kocour Mikeš  

        No taky se obávám, že to není řešení na vždycky, ale teď momentálně ano. Úspora baterie u smartphone je pěkná věc, ale výrobce by měl nechat uživateli možnost tuto úsporu energie vypnout, právě za účelem využívání telefonu i k jiným věcem, než je telefonování. K čemu je potom navigace v telefonu, která nefunguje.

        • BB  

         nečetl jsem celé vlákno, tak se omlouvám, pokud to tady již bylo, ale vyzkoušel jsi spustit Locus jako službu? Píší tam, že to zabezpečí aplikaci proti automatickému ukončování systémem. Je to v nastavení v položce Různé.

         • Kocour Mikeš  

          Ano zkoušel, a mám zapnuto, nicméně telefon se s touto volbou chová divně. Displej se rozsvítí jak člověk potřebuje, ale pokud chci apku minimalizovat a pustit třeba foťák, tak tam skočí hláška, že administrátor uzamknul telefon a pak musím zadat pin, otisk prstů v této chvíli nefunguje. A stopař, stejně zaznamenává kraviny.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse