Majitelé Triban Gravelu RC520 - velikost rámu

12 nepřečtených
 • Adam1985

  Měl bych prosbu na majitele výše zmíněného kola a sice takovou, že bych potřeboval radu ohledně velikosti rámu. Konkrétně mně jde o to, že měřím 187cm a podle prodejce v Dacathlonu jsem na hraně L – XL. Kolo, které se mně líbí, je v nabídce už jen ve velikosti XL. Podle geometrie má délku sedlové trubky vel, XL 540mm a rám má zřejmě výrazný sloping – délka hlavové trubky je 210mm! Nikdo mně nedokázal ukázat, jak to kolo ve vel. XL vypadá. V příloze dávám fotku z internetu vybraného kola, ale není tam nikde v popisu uvedená velikost a jde mně především o to, zda by tu velikost dokázal někdo s jistotou identifikovat podle fotky – jestli je to L nebo XL. Díky předem všem znalcům značky Triban.

  Anketa: Jaká je to velikost?

  L
  1x
  25%
  XL
  3x
  75%
  • platypus  

   To kolo nemám, ale zkušenosti s větším rámem mám. Důležitá je efektivní délka horní trubky, mám 185cm ef.délka na silničce 575mm a furt měním představec jak šulin, nakonec jsem vyhodil sedlovku s offsetem a dal přímou, tak je to lepší prostě jsem šahl s velikosti vedle. Sedlovku vysuneš, rodla dáš nebo vyhodíš podložky tohle bych neřešil. Mně se kola z dekatlonu nelíbí.

   • Adam1985  

    Taky nemám rád úplně dlouhé rámy – mám Rock Machine Blizz CRB 70 a na svoji výšku mám vel. L s delší sedlovkou – tak aby ten XL Triban nebyl jak na skřipci.

    • platypus  

     Právě, dokážu si představit že u menšího rámu dám delší představec, sedlovku s offsetem. Když je rám větší furt něco, dal jsem kratší představec bolelo za krkem, dal jsem delší bolelo v místě hrudních obratlů, někdo říká cvičit, si myslím že 8000km/rok jde i bez cvičení.

     • Adam1985  

      Slušný nájezd! Tady to dolaďování pokus/omyl je k jak kdy. Ale např. Meridu Big Nine ve vel. 21 jsem nevyladil ničím a šla z domu. Což bych teď velice nerad…

  • milan.v  

   Tady je poměrně rozsáhlé vlákno…

   https://www.bike-forum.cz/…0-a-520-2019

   • Adam1985  

    Díky. Z toho vlákna, kde se popisuje zkušenost vč. fotek velikost L, tak bych se přikláněl k variantě, že kolo z „mé“ fotky bude L a ne XL – akorát si už nedokážu představit ten trojúhelník u hlavového složení…

  • Adam1985  

   Ještě pro upřesnění: měl jsem možnost vyzkoušet gravel/adventure bike Whyte https://eshop.madefortrails.cz/…e-p1432-3852 ve vel. 54 (geometrie je dole v odkazu) a řekl bych, že celkem sedělo, ale nízko hlavová trubka – dost bolely zápěstí. No a když se dívám na délku horní trubky, tak to ten Whyte nemá zrovna krátké.

  • Hlína 1  

   Čau, měřím 190cm a mám Triban 520 gravel velikost L.

   Velikost mi vyhovuje, zkoušel jsem xl ale na Lku jsem se cítil lépe.

   • Adam1985  

    Díky za fotku a zkušenost! Pokud jsem se pozorně díval, tak ty Tribany mají délky představců podle velikosti rámu, tj. M 100mm, L 110mm, XL 120mm = na té fotce kola, co jsem dával v úvodním příspěvku je uvedeno 110mm = opravdu L. Už toto se mně zdá velké a to XL je už asi opravdu hodně. Protože se mně líbí osazením verze RC520LTD, tak mám asi smůlu – uvadí poslední kus ve vel. XL…

  • Hlína 1  

   Čau, měřím 190cm a mám Triban 520 gravel velikost L.

   Velikost mi vyhovuje, zkoušel jsem xl ale na Lku jsem se cítil lépe.

   • kubad  

    pokud se ti na tom jezdí dobře buď rád, o číslo větší by podle mě sedlo líp

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.