Magura Marta SL 2008 x Shiman XTR 2008

32 nepřečtených
  • sfinga

    Ahoj, řeším problém, které z brzd mám dát na svůj bike. Při koupi kola tam budou Magura Marta SL červený elox 160 mm, ale přemýšlím, že bych si tam místo nich dal Shimano XTR 160 mm a magury prodal. Kdysi dávno sem magury měl a měl sem s nima fakt děsný zkušenosti. Co by jste vzali vy? Dáky za rady. Kolu zdar

    PS: pro rejpalce – použil sem vyhledávání ale nebudu odpovídat na 4 toky stáre thready

    Anketa: kterou z nich?

    17x
    71%
    7x
    29%
    0 0
    • petebike  

      ani jedny sem jeste nejezdil :-( ale rka 08 mam na kole ted, sam sem na to zvedavej snad budou na tom lip nez Hope mono mini, jinak Marty sem videl u „klapy“ na kole s nehezkou vuli v pakach :/..mozna jen blbej kus…

      0 0
    • Lowrider  

      Pokud by Ti tam nechybělo to Rko, tak bych vzal XT 08. Je levnější a brzdit bude asi taky líp co sem tak slyšel :-).

      0 0
      • petebike  

        jo mas pravdu, ty paky jsou o neco lepsi nez Rka…v patek jsem to montoval na kolo a v soboru projizdel, ty paky a jejich serizeni je krasa…ale rko je rko… zas tak cenovy skok tam uz neni :-)

        0 0
        • Lowrider  

          Mno tak cca 3000 Kč je pro mě celkem dost :-). Ale v tom, že Rko je Rko Ti plně rozumím :-).

          0 0
      • Team6  

        mam xtr 07 (totozny jak 08). odjezdeno cca do 1000 km. pocity: 1.s origo destickama sintrovanejma mozna lepsi brzdnej ucinek. ted vozim goldfren sintrovany a pri prudkym brzdeni pri delsim a rychlym sjezdu nedokazu zabrzdit tak jak bych si predstavoval (kolo nezablokuju) mozna mam ale jen zavzdusneno :-/ uz dvakrat sem se pokousel odvzdusnovat ale bez vysledku. 2. pri jizde se libovolne meni chod paky bez toho aniz bych mezi tim brzdil. proste najednou ma paka citelne kratsi krok nez kdyz na kolo vyjizdim (nevim kde je problem) 3. z niceho nic pri manipulaci s kolem se na leve pace objevili cca 2 kapicky oleje (otrel sem a od ty doby nic. divny…) nemuzu porovnavat s jinejma takze asi tak…

        0 0
    • Hnoj  

      Marty, jedině Marty…

      Neskutečně lehké, neskutečně výkonné a bezpochyby extrémně sexy…

      0 0
    • Gorgov  

      marty sou jednoduše lepší brzdy. jen ta vule kterou to chytne se mi nelibi. Ale urcite bych radsi marty nez XTR.

      0 0
      • sfinga  

        jj ta vůle, to je to co mě na tom štve…

        0 0
        • Gorgov  

          jo holt o tom je to dilema. Zas jestli to budes mit jen na sezonu, nemusela by ta vule byt tak hrozna.

          0 0
          • sfinga  

            no, tak bika už by si možná i rád nechal déle než jednu sezonu :-) Potřeboval bych taky investovat do něčeho jiného…

            0 0
    • kubad  

      Marty snu ostřejší a budou mít trochu lepší brzdný účinek. Líp sednu do ruky a vypadají líp. Sou lehčí :-) Xtr ale nejsou o moc pozadu. Ať vezmeš které chceš chybu neudělaš. Vůle na páce v Magur se da lehce opravit.

      0 0
    • MITY  

      No jak to tak čtu, viděl bych to n FORMULY.

      0 0
    • rasto  

      po svych zkusenostech s clarama jsem si rikal, ze magury nikdy vice. ale magury zde ziskaly dealera, tak snad bych se nechal na ne ukecat… u xtr by me desil slaby ucinek.

      0 0
      • McBlacky  

        tak nevim co jezdíš a kolik vážíš, ale pokud do 100kg a XC.AM tak XTR bohatě stačí…

        0 0
        • kubad  

          když nestačí tak dáš větší kotouč – a zase je OK :-)

          0 0
    • jonti  

      Ja by som skor porovnaval XTR a klasicku Martu, ta je blizsie aj cenovo a vahovo. SL je o 2 tisic drahsie nez XTR a o trochu lahsia. Ze by fungovala Marta inak ako Marta SL si nemyslim.

      0 0
      • kubad  

        funguje stejně – jsou to totiž stejné brzdy. rozdíl je jen v dodávaném kotouči, a verze SL má carbonovou páku. :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.