Má smysl remote zamykání tlumiče 190x40? Pro XC maratony...

2 nepřečtené
  • choceň

    Ahoj, skládám svého prvního XC fulla, na bázi rámu Lapierre XR29 (https://www.lapierre-bikes.co.uk/…9-ultimate-1).

    Vidli mám 2 roky starou RS SID s remote lockoutem na řidítkách (lanko), který má nachystáno na druhé lanko od tlumiče.

    Snažil jsem se sehnat tlumič RS Deluxe Remote nebo SIDLuxe Remote, nicméně v rozměru 190×40 a montáži standard/standard se to aktuálně zdá nemožné… jedinné, co je k mání tak je DT Swiss R232 – ALE, musel bych si upilovat montážní vložky, neb dělají nejužší 22,5 mm a rám má 20mm díru, což se mi u věci za skoro 12 000 moc nechce, a taky by to byla druhá, jiná páčka na řidítkách…

    Tak uvažuju, jestli to vůbec využiju, ten lockout… faktem je, že vidli skoro nezamykám a páčku vozím spíš na ozdobu. Ale to je i tím, že to u té SIDky 100mm není při mím stylu ježdění moc potřeba.

    Full ale netuším, jak se mi bude chovat… nemáte někdo relevantní zkušenost? Díky.

    0 0
    • JachymP  

      Já xc fullu mám remote jen na tlumič, na vidlici ne. Měním jen otevřenou a prostřední polohu, plnej lock nedávám nikdy, hlavně kvůli tomu, že vidle se nezamkne, takže na jízdu ze sedla to stejně moc nepomůže.

      Ale asi bych dokázal žít i bez remote. Je to ale dost individuální, záleží co a jak jezdíš. A taky jde o zvyk.

      Dvě páčky na zamykání je ale každopádně nesmysl. Jsem spokojen s 3 páčkama celkem: přehazka, teleskopka, zamykání tlumiče.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.