Levá páka Ultegra ST R8020 nefunguje

15 nepřečtených
  • jonti

    Dnes jsem měnil řidítka a po jejich výměně jsem zjistil, že mi neřadí levá páka. Nevím jestil je to tou výměnou, nebo je to jen náhoda.

    Páka jde zatlačit jen o malý kus, ani nepohne lankem, dál nejde. Teď jsem ji sundal z řidítek a následně i vyndal lanko, není poškozené, ale páka pořád nefunguje. Jak kdyby to tam něco blokovalo.

    Máte někdo typ, kde může být problém? Je to nějak rozumně mechanicky řesitelné doma/v místním servisu, nebo jen na reklamaci do Canyonu?

    0 0
    • Espen  

      Ani odřazovat naprázdno bez lanka nejde. Nebo bez lanka to taky nejde? Mě se při montáži taky jednou povedlo lanko nějak blbě protrčit, nebo mi vyskočilo z místa, kde má být váleček a takhle se to projevilo, že se kousla.

      0 0
    • novas752  

      Nešprajcla se ti dolu do mechanismu guma?

      0 0
      • jonti  

        Ne, gumy jsem ted sundal a nic. Jedině že by se tam dostal nějaký malý kus pásky nebo něčeho. Ale to asi ani nemá kudy.

        @Espen: Odrazovat jde, nejde víc řadit celou pákou, jako kdyby tam byl doraz.

        0 0
        • mr.nikdo  

          Lanko vytahnes ven?

          0 0
          • jonti  

            Nahore jsem uz psal, ze bez lanka je to stejne. Nevedel jsem, jestli neni zlomene nebo poskozene, ale nebylo.

            0 0
    • jonti  

      Na obrázku je vidět, co se tam děje uvnitř. Ta hliníková část se pohybuje jen jak jí povolí ta černá zarážka. Jestli má být ta zarážka pohyblivá nebo ta hliníková jinak posunutá netuším.

      0 0
      • jecnak  

        Udelej dve fotky mechanismu blize paky z obou stran takto zespodu, jako je na fotce. Plus treti na misto kde paka zabira do stavitek mechanismu.

        0 0
    • jonti  

      Nakonec je chyba úplně jinde, páka funguje dobře, jen se při výměně řidítek zasunula koncovka bovdenu kam patří a tím uvolnila bovden. V Canyonu ji při montáži nechali v páčce nezasunutou a omotávka ten bovden držela na místě.

      Děkuji všem za rady.

      Teď řeším jak dostat zpátky do rámu lanko, když jsem ho vytáhl. Bych večer už asi neměl nic dělat. Ale zítra chci jezdit…

      0 0
      • PLATYPUS3  

        Takhle jsem se naposledy drbal se zadní brzdou, po brzdění se čelist nechtěla vracet zpátky, asi je to celý ******** po zimě, kompletní rozborka sborka, zase nic, tak ještě jsem zastřihl konec bovdenu, kdyby náhodou, zase nic, jenže bovden krátkej teď, tak jsem ho natáhnul venkem po rámu, kleště, potáhnu lanko a něco zaskočilo a bylo vyhráno.

        0 0
      • mr.nikdo  

        Na uvolnene lanko bacha. Muze preskocit a pak je tezke ho vydolovat z paky ;)

        0 0
        • Espen  

          To se mi právě taky stalo :-D. Hoooodně dlouho jsem ho nemohl dostat ven :-).

          0 0
      • kubad  

        :D

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.