Kvalita cest na Vysočině na silničku

21 nepřečtených
 • para242

  Ahoj, dotaz pro silničáře. Doporučili byste Vysočinu na 2 dny na 2 výlety po cca 150km na silničkách? Na převýšení moc nezáleží. Jaká je tam kvalita asfaltu a provoz na okreskách? Případně, nějaký tip, odkud vyjíždět? Předem díky za postřehy.

  • CzechJoker  

   Ve srovnání s Jihomoravským krajem je to ráj – alespoň kolem Ždáru, Nového Města, Křižanova. Na jihu (Slavonicko) to bývalo místy horší, ale ve srovnání s Jihomoravským krajem furt dobré. Provoz se mi letos zdá na hovno, hromada aut, všichni někam spěchají… Mimo hlavní trasy to asi bude lepší.

   • CzechJoker  

    Doplním čerstvou zkušenost z minulého týdne. Jel jsem z Borové u Poličky přes Sněžné, Nové Město na Moravě, Bobrovou a Tišnov do Brna. Začátek není na Vysočině, ale oficiálně v Pardubickém kraji. Silnice byla špatná až otřesná, zejména v okolí Pusté Rybné a Březin. Jako klasické zjevení působí za Březinami cedule „Vítejte na Vysočině“, vedle které začínal v podstatě perfektní asfalt. Ten vydrží až před Řikonín, kde se ohlásí Jihomoravský kraj a opět rozjebaná silnice.

    • para242  

     Díky, dobré vědět že se nevyplatí opouštět hranice kraje Vysočina:-)

    • p@X  

     Nějaké rozmlsané, na tišnovsku jsou standardní silnice :)

     • CzechJoker  

      Ty hlavní asi ano, ale sjezd kolem Řikonína nebo úsek od Dolních Louček k napojení hlavní stojí opravdu za to. Sice nedosahují kvality spojky mezi Sloupem a Ostrovem u Machochy (zatím moje TOP v sérii šílených silnic), ale perfektně ilustrují zanedbanou údržbu a nedbalé opravy. I když, abych jenom nechválil, tak zrovna minulý týden spolek kokotů plácal bábovičky mezi Vratislávkou a Žďárcem – v pláštích jsem měl zaseklých pěkných pár ostrých kamínků, kterými to zasypávají.

      Ale obecně mám zkušenost takovou, že silnice na Vysočině jsou celkem kvalitní i mimo hlavní tahy.

      • p@X  

       Mně to nevadí, naopak opravené rozšířené úseky jako Tišnov – Drásov, V. Bíteš – rozcestí Vlkov, Deblín ztrácejí pro mě romantický charakter a způsobují to, že předjíždějící auta vůbec nevybočují.

    • Jáchym 1  

     Ta špatná silnice je od odbočky na Březiny u Kučerova mlýnu.Ten úsek je fakt hroznej,ale mezi Pustou Rybnou přes Krásné k Daňkovicím to celkem jde.I jinde to není špatné.Svratka,He­rálec,Cikháj,Žď­.n.Sáz.Vysoké,Skle­né,Kadov,Sněž­né,Milovy úplně v pohodě.I cesta z Heralce přes Devět skal do Kadova se bez ničení matrošu projet.

    • mira13  

     Zrovna ty Březiny jsem jel nedávno po spoustě let a dobře jsem si zapamatoval, že tam zase hodně dlouho nepojedu :)

     Na Tišnovsku jsem toho najezdil moc a pořád občas jezdím, připadá mi to tam ještě docela dobrý. Horší je průjezd samotným Tišnovem a to i autem. Sice se tam teď jedna hlavní průjezdní ulice opravila, ale pořád je to tak 20 % toho, co by potřebovalo kompletně překopat.

     Jinak na té Vysočině mi připadá nejlepší právě to Žďársko, o kterým je tady řeč, tam jezdím fakt rád. Ale třeba vedlejší okres Třebíč už má silnice subjektivně o hodně horší. Ze silnic třetí třídy mi tam připadá tak 70 % na silničku nepříjemných až nepoužitelných. Hodně silnic je tam „opravených“ takovým tím přetažením starýho povrchu asfaltovou vrstvou s posypem malých kamínků, co se do toho zajezdí a ještě 14 dní všude lítají. Zůstává to ale zvlněný a zároveň hrubý, na silničce to nesnáším.

     • Cavendish  

      Je pravda, že na Vysočině mě přijdou nejlepší silnice právě v okolí Žďáru :) Ani ten provoz tu není tak hrozný

  • para242  

   Diky moc. A nemate nekdo srovnani se Severni Moravou, pripadne Jiznimi Cechami? Tam jsem byl mile prekvapen asfaltem a nizkym provozem od Trebone na vychod (Nova Bystrice), tak na zapad.

   • Ascaso  

    No,asi takhle. Žiju v Jihlavě a pocházím z Dačicka. Po pár pokusech jsem nechal silničku u našich a když jsem u nich, pravidelně vyjíždím na Slavonicko, Bystřicko. V Jihlavě jsem si nechal jen MTB. Na Jihlavsku je sice sem tam kam jet, ale spousta silnic je rozbitých, nebo dost provoz. Tak jsem to se silničkou na Jihlavsku vzdal.

   • CzechJoker  

    Kolem Nové Bystřice by to mělo být v pohodě, ale horší cesty (mimo hlavní tahy) najdeš.

    Ze Slavonic je pěkný okruh v Rakousku – vede od nádraží po bývalém tělese dráhy, něco přes 100 km.

  • kalimero  

   Tady jsou nějaké náměty, ale nic o nich nevím.

   http://www.vysocina.bike/…ruhy/okruhy/

  • para242  

   Dobry tip, dekuji

  • melda  

   Vloni jsme se ubytovali na Třech Studních u Nového Města n. M., cesty super, nádherný asfalt, malý provoz, výlety na směr Sněžné, Jimramov, Vírská přehrada. Můžu jen doporučit

  • Tydlii  

   V sobotu jsem se vrátil z Jihlavska. Projeto v Rozmezí Jihlava – Třebíč – Telč. Nenajel jsem toho moc, byl jsem tam z jiných důvodu a na kolo jsem se dostal jen 2× na 2,5h, ale zkušenost super – všude pěkný asfalt, řidiči ohleduplní i na jedničkách – to se moc nevidí. Včera jsem jel II/608 a I/9 do Mělníka a z5 a bylo to po Vysočině těžký vystřízlivění do reality.

  • iceduck  

   O víkendu sem jezdil okolí Třebíče – Okříšky – Bransouze, Okřešice… za dopoledne sem potkal asi 3 auta :)

   silnice celkově super, občas nevěřit značkám cyklotrasy bo vás zavedou do míst kde se silničkou fakt nechcete… chce to prvně načíst v mapě.

   A pak „realita“ v Čelákovicích.. to by jeden brečel.

   • Honzis  

    realita u čelákovic je daná blízkostí Prahy a tím, že tady je prostě extrémní provoz i na okreskách, vidláci jezdí do Prahy do práce, za zábavou, nakupovat … člověk se musí naučit jezdit jinam (a v jiné časy)

    • iceduck  

     Navrhnu to šéfovi :)

     Provoz asi tolik neva jako oblíbeny středočeský patchwork s asfaltem.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.