Které kolo vybrat? Scott/Pells?

11 nepřečtených
 • gorllu

  Zdravím,

  poohlížím se po novém kole a nejsem si úplně jistý, které zvolit.

  Moji současní favorité jsou tito:

  http://katalog.intersport.cz/…zer-pro-d-26 – přijde mi cenově velice výhodné a řekl bych, že i některé komponenty jsou na docela dobré úrovni. Akorát nevím jak kvalitní má Pells rámy. Vidlice není nejlepší, ale snad by mohla dostačovat.

  http://www.bicykly.cz/…t-scale-670/ – je dražší, ale líbí se mi o něco více. Nevím jestli jsou kola Scott nějaká špica, ale očividně je o něco méně výhodné co se týče poměru cena/osazení, ale možná že by rám mohl být na lepší úrovni než u Pellse?

  Pokud máte nějaký jiný konkrétní příklad kola v cenové relaci 16–21 tisíc (max) tak bych vám byl za tipy vděčný. Jako psychologickou hranici a základní kritérium vidím asi to, aby to mělo osazení S. Deore, hydraulické brzdy. Vidlice asi jiná než pružinová (suntour XCM, XCR atd) za tuto cenu nebude, takže tu moc neřeším, kdyžtak dokoupím časem lepší. Chci hlavně ať má kolo co nejpevnější a nejdéle držící rám a samozřejmě přijatelnou váhu.

  Jezdit budu jak po asfaltu, lese, tak po horských pešinách, žádné skákání, ale samozřejmě nějaké kořeny a kameny se po cestě vyskytnou.

  • Breakpain  

   V téhle cenové kategorii bych si kolo nechalpostavit, podle toho, odkud jsi.

   PELLS neznám, ale Scott by měl mít kvalitu rámu na vyšší úrovni. Otázkou je, dokážeš to jako hobik vnímat? Spíše to vidím na osobní vyzkoušenía podle toho, jak se budes cítit vybrat.

   • gorllu  

    No o postavení jsem uvažoval, ale nevím kde se to dá v Ostravě spolehlivě zrealizovat… Osobně si myslím, že rozdím mezi tím rámem Pells a Scott nepoznám funkční rozdíl, spíš mi šlo o celkovou výdrž rámu do budoucna…

    • Vilém  

     Doporucuju vedlejsi vlakno:)

     • gorllu  

      Otázkou, zdali to brát jako něco co mohu od Pells očekávát i já a zdali je to u Pells časté, může se prostě jednat o náhodu a špatný kus, ale docela mě to od koupě odrazuje.

  • vojta1616  

   za mě raději něco takového SLX a epicon těch 500 navíc není zas tak moc :) podle těch kol má funkční vidli … http://www.cyklonemcik.cz/…c-slx-epicon

   • gorllu  

    No za tu cenu to má o dost lepší osazení, nicméně co se týče této značky a kvality zpracování rámů, asi jsou na stejné úrovni + – jako Pells a Scott předpokládám (v této cenové hladine).

    Šlo mi i o to, že jsem chtěl opravdu dát za kolo nyní co nejméně, proto to kolo Pells v akci mi přišlo jako slušná volba. Časem bych dejme tomu komponenty, včetně vidlice, upgradeoval, ale tuto sezónu bych vyjezdil na „nefunkční“ vidlici a podle zkušenosti z letoška bych se rozhodoval o koupi nových součástí, proto jsem chtěl alespoň slušnější rám, který si po čase zaslouží nějaké to vylepšení.

  • Danikklotz  

   Nevím, odkud jsi, nemáš nic v profilu, ale pokud mi napíšeš, můžu ti dát tip, kde toho Scotta můžeš mít se slevou…

   D

   • gorllu  

    Profil jsem založil narychlo takže tam ještě nic nemám :) Jinak jsem z Ostravy.

  • gorllu  

   Tak nakonec jdu do toho Scotta, dá se sehnat necelých 18k.

 • gorllu

  ? :D

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse