• Ondy

  Razím s rodinkou v srpnu do Krkonoš. Nejspíše Pec pod Sněžkou a nebo Špindlerův mlýn. Má cenu brát si silničku? Má někdo zkušenosti s ježděním v těchto oblastech? Případně něaké tipy na trasy? Byl bych vám vděčný .. Děkuji.

  0 0
  • Attila  

   přečti si tady Krkonoše v 5-ti dnech: http://www.vinohradskeslapky.com/akce.php…

   0 0
  • garp  

   Oživuji vlákno.První týden v srpnu jedu na týden do Špindlu jaké byste mi doporučily kolo silniční nebo horské?

   0 0
   • kokoska.rokoska  

    Tak Špindl je na kolo úplně nejblbější možnou lokalitou v Krkonoších, takže spíš žádné. Ale pokud mohu radit (i když nejsem holka, kterých se ptáš), tak spíš horské a motat se směrem na Pec/Černou horu, nebo Rezek/Rokytni­ci/Harrachov. Na silničce by tě (kromě jednoho krátkého výjezdu na Špindlerovku/pře­jezdu přes Polsko) čekal každý den opruz do Vrchlabí a zpět, což je fakt pakárna.

    0 0
   • Smazaný účet  

    teď jsem tam byl (s MTB) Na silničce dáš tak údolí ven z Krkonoš a pak podhůří…

    s bajkem se dá v NP po cyklotrasách, ale do zajímavých lokalit je to neokružní verze = dojedeš někam (Luční bouda) a pak musíš stejnou cestou zpět.

    Kroužit se dá kolem Černé Hory, nebo pak až směrem k Pomezním boudám…možná do toho zakomponovat Polsko

    90% cyklotras je jetelných na CX, ale na tom by asi nestačily převody :-)

    EDIT: my byli u Pece, koukám, že kolem Špindlu jsou ty bikové možnosti trochu lepší, asi…

    0 0
    • kokoska.rokoska  

     Zokružnit se dá kde-co, pokud je člověk ochoten aspoň chvíli tlačit (no, občas trochu delší chvíli). S CX máš samo pravdu, dokonce to je asi ideální stroj do Špindlu.

     0 0
   • Pi†el  

    Pokud neřešíš zákazy, tak bajk. Pokud jo, tak si vem treilky a choď tam radší běhat.. ;-)

    0 0
  • MarkoF  

   Jedu za 2 měsíce do Krkonoš. Máte nějaké nápady na výlety po silnici, které opravdu stojí za to? Zdržím se tam jen asi 2–3 dny

   0 0
   • nzg  

    Projed si trasu Krakonosovo maratonu.

    0 0
    • MarkoF  

     Díky za tip. Vyrážím z Pece, tak si zkusím trasu přizpůsobit

     0 0
   • Esi  

    No na silničce tam toho moc nenajzdíš, z Harrachova na ručičky, ale to je tak 8km a stejnou cestou zpátky, dost kopec na silničku, potom trochu se svézt by šlo z jilemnice na zlaté návrší, je to hezkých 20km do kopce i když pořádný kopec je až těch posledních cca 7–8km. z Jilemnice na Rezek a přes Rokytnici zpátky (z Rokytnice to je po hlavní :-( ) případně když si vezměš nějaké lehké boty s sebou tak z Rezku se dá vyjet ještě i na silničce na rozcestí pod Dvoračkymi, potom budeš muset pěšky na Dvoračky je to tak kilometr, je to po šotolině a posledních 500m takových 18% mořná i víc nikdy jsem to neměřil. na Dvoračkách polévka a domácí houstička, pěšky z kopce nad Ručičky tak 1500m , tam začíná asfalt tak že na kole do Harrachova a potom po silnici do Jilemnice. Asfalt z Jilemnice na Rezek nebude na silničku asi nic moc a z Rezku do sedla po Dvoračkami už to bude vysleveně ničemné, ale neznám možnosti dnešních silniček jezdil jsem naposledy před 25 lety na ocelové od Bareše na 23mm pláštích.

    0 0
    • Joho  

     Myslím že je vyasfaltovana Kládová cesta z Krakonošovi snídaně na cestu směr Ručičky.

     0 0
  • Delkim  

   Tady máš pár tipů, když tak hodím podrobnou mapu či GPX.

   Zejména doporučuji ty poslední dvě mapky, to byla paráda.

   0 0
   • kokoska.rokoska  

    Á, naše parádní jízda na silničce po sjezdovce, doporučuji!

    0 0
   • MarkoF  

    Super, díky :)

    0 0
   • scoty  

    Super trasy, ale tak 20 až 30let zpět..:) Nyní to chce hodně odvahy a sebezapření, protože to máš hodně po hlavních podkrkonošskýych tepnách…Ty spojky Rokytnice, Jilemnice, Vrchlabí, Trutnov, Pec se dají nahradit okreskami více bokem a s menším rizikem.

    0 0
   • spider111  

    Po pár letech opět oživím vlákno. Počátkem července jedeme do Krkonoš – Špindl. Neměli byste prosím nová doporučení, kam na silničce? Okruhy cca 100 – 150km. Díky moc za rady a doporučení.

    0 0
  • Martin  

   Pec už trochu stranou, ale je odtamtud parádní silniční výšlap k Památníku obětem hor nebo dolu, na Janské lázně a Ćernou horu, ev. dál na Strážné atd., záleží kolik toho za den zvládnete

   ze Špindlu na Śpindlerovku nebo nad Vrchlabí a pak přes Strážné, Janské lázně a černá hora nebo nad Vrchlabím na druhou stranu na Benecko a na Zlaté návrší, Rezek apod.

   ideální je Vrchlabí, odtamtud můžeš na všechny výše popsané směry, budeš tak cca uprostřed

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.