• Delkim

  prohledal jsem historii, ale nenašel jsem o tom ani jedno téma

  vím o tom jen náhodou, měly by to být okruhy s výbornou kvalitou asfaltu, minimálním provozem a přitom krásnou krajinou Křivoklátska plus všechny v celém úseku dobře značené

  jediné „cesty“ vytvořené (označené) speciálně pro silnici v ČR

  nějaké zkušenosti? stojí to za cestu autem a „výlet“?

  http://www.krivoklatskeokruhy.cz/

  • rasto  

   krivoklatske okruhy jsou opravdu balzamem pro kolo i dusi. ne vsude je asfalt perfektni, ale cilene se opravoval (podpora okruhu byla i na stredoceskem kraji, ktery uvolnil rozpocet).

   jestli mas rad kopce a lesy, nemel bys byt zklaman.

  • prvniodkonce  

   Asfalt mnohdy děs běs, žádnou kvalitu nečekej. Prakticky se jedná jen o směrové tabulky, nic víc. Ale snaha o popularizaci silnice se cení.

  • hcmartas  

   Já bych to až tak nehrotil, je pravda že jsem zatím jel jenom první 4 okruhy jako alternativu jízdy v terénu když je v něm moc bahno nebo v zimě a poznal jsem díky tomuto projektu novou oblast kterou bych poznával jinak docela těžko. V podstatě to je jenom o značení jak píše prvniodkonce ale právě to mi to vše usnadnilo :)

  • karliner  

   Křivoklátsko je můj oblíbený revír, takže bych se připojil s názorem k těm přede mnou – nádherná krajina, kopečky, až na pár nejprofláklejších úseků minimální provoz a asfalt odpovídající ratholandu – čili často hrůza hrůz (namátkou krásné úseky Roztoky – Karlova Ves nebo horní polovina stoupání Skryje – Vlastec). Ale dá se a stojí to za opakované návštěvy.

   • prvniodkonce  

    Tak třeba ke Skryjím žádný okruh nevede. To je škoda, protože právě legendární úseky jako Vlastec, Buková, Městečko, Líšeň, či Monte Velíz patří ke koření Křivoklátska. To, co zahrnují okruhy, je jen půlka toho, co Křivoklátsko nabízí, ale jsou to fajn trasy, to je pravda.

    Pro asfaltové feinschmeckery doporučuji nové úseky Velká Dobrá – Družec – Dolní Bezděkov – Bratronice nebo Chyňava – Poteplí – Unhošť. Naopak největší peklo je to na krátkém okruhu v úseku Pavlov – Unhošť a tzv. Úhoničák, čili stoupání od Nenačovic na Úhonice. Ale je fajn být na Křivoklátsku skoro doma.

    • karliner  

     Ano. Na Monte Velíz mám vždy dvě zásadní otázky, cestou nahoru – vyjedu to? A cestou dolů – ubrzdím to? :-)))

    • karliner  

     Úhoničák je lepší jezdit v zimě, sníh je k povrchu milosrdný :-)))

    • Delkim  

     myslíš třeba takhle? a jak bys to spojil s nějakým začátkem a koncem, aby mi to dalo aspoň tak 50–60–70–80km?

     start a cíl asi ty Hostivice, vytvořím si tedy vlastní trasu na doporučení místních :)

     • prvniodkonce  

      70 % tohodle úseku je luxusní asfalt, ano.

      Ale je to krátké a to nejlepší z Křivoklátska je „dál v lese“ :) Jestli se budu večer nudit, tak sem nějaké trasy nahodím.

  • JMT  

   Jsou to jen smerovkama oznacene bezne silnice, nejeden usek se da objet po mnohem kvalitnejsi silnici.

  • prvniodkonce  

   Tak jsem se nudil

   Nemám to ale moc zmáklé teď, protože letos jsem spíš cyklista teoretik než abych na tom kole jezdil jako dřív. Na spoustu věcí dál jsem si třeba nevzpomněl, nebo už je to třeba jinak.

   • Delkim  

    díky za tipy, některé úseky jsem implementoval do posledního Křivoklátského okruhu, tak snad ty další úseky budou jakž takž, zítra to asi vyzkouším

  • oberleutnant Weiss  

   Poté, co se tady pod Brdy dnes odpoledne počasí umoudřilo a oschly silnice, dal jsem si s panem Feltem první letošní stovečku směrovanou právě na Křivoklátsko. Tedy ne po nějaké značené trase Křivoklátských okruhů, ale od nás podél vody do Zdic, odtud přes Svatou do Roztok, na 44. kilometru pro zpestření pavé na Křivoklatenbergu a přes Zbečno, Sýkořici, Nižbor a Beroun zpátky do nory ve stínu Plešivce. 103 km, nastoupáno 1820m, průměr nikterak ohromujících 26km/h. Asfalt od perfektního až po hnus fialovej, provoz absolutně v klidu, značení okruhů jsem nesledoval – bůhví, jestli jsem po některém z nich najel alespoň kousek. Ale možná jo. Tolik čerstvá zkušenost s Křivoklátskem…

  • Sgt Pepper  

   hodím to sem, páč to sem tak nějak patří:

   27.7. se jede další ročník legendární vyjížďky Pražský Král!

   http://www.prazsky-kral.eu/

   • karliner  

    Tak to západní road sekce už program má a řekl bych, že atraktivnější ;-)

  • blackjohn  

   Út+Čt 17:00 u ProgressCyclu

   So+Ne 9:30 Hostivice, náměstí

   St 9:30 Progresscycle

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse