• Headcrab

    Zdravim, rad ych si koupil pekny celopero a vzhledem k tomu ze jsou ted pekny slevy, je nejvyssi cas…vaham mezi nejakym xc strojem nebo AM, zdvih max 140. Vyuziti prevazne projizdky v okoli Prahy, Vysocina, ale i cesty do prace po meste…Byl jsem zatim odhodlan jit do Canyona Nerve XC 6, ceny padaji…ale mam obavu ze se dodaci terminy dost protahnou…mate nekdo zkusenost s nakupem od Canyonu? jak jsou treba vysoky dodatecny naklady na dopravu atd?

    Jinak jsem ochoten uvazovat i o dalsich znackach jako Specialized, Scott, Giant…pokud mate nekdo zajimavy tip tak sem s nim, diky Honza

    0 0
    • jerryx  

      Smarja, na co zdvih 140, kdyz po skalach s tim jezdit asi nechces?

      0 0
    • jerryx  

      Abych jen neprudil. Co tohle: http://www.cube-bikes.cz ?

      0 0
    • Marccoo  

      Už toho moc nekoupíš,alespoň né mod.2009

      http://www.canyon.com/…ssbikes.html?…

      0 0
    • creweta  

      No tak to já jsem pro změnu přemýšlel, že bych si půjčil Treka. Konkrétně Trek Top Fuel 8 09 – A v případě, že by se mi líbil tak ta testovací verze se prodává za 37tis. Myslíte, že má cenu jít do takové ceny s ohledem, že to kolo byla testovačka? Nepředpokládám, že bych ho pak svou jízdou strhal, takže by mi mohlo nějakou chvíli vydržet. Ale je to jen 100 mm a asi by se mi více líbilo těch 120. Prej i v tom je trochu rozdíl…

      0 0
      • McBlacky  

        top fuel je hodně chrtárna, testovačky se neboj pokud ti daj záruku. Vzal bych ho na závody na pohodový ježdění ne

        0 0
        • creweta  

          tak to jsem si myslel, že to bude svižník a já bych raději trochu té pohodové jízdy protože chrtit určitě nebudu…

          0 0
          • maraMTBO  

            tak potom bych doporučil Race Bike IQ base

            0 0
            • Hnoj  

              IQčka nejsou a budou až v cca za rok. Vím přímo od RB.

              0 0
              • Smazaný účet  

                proč až za rok? kua co je tohle za marketing…

                0 0
                • Hnoj  

                  Protože IQ byl obrosky úspěšný prodalo se jich 3× tolik, než se předpokládalo, takže došly trubky ze kterého se vaří. Ale tohle raději řeš s RB, nechci tady říct něco, co by třeba nebyla pravda…

                  0 0
            • creweta  

              Jo to RB IQ base mne taky zaujalo, jen tu hodně lidí straší s tím, že to není moc prověřená technologie (ten zadní tlumič) a vzhledem k tomu, že na to nespěchám tak zatím pořád koukám…

              nějaké zkušenosti nebo názory třeba na Garyho Fishera Hifi Pro 09? Je to kolo, trochu dražší než je název tohoto vlákna, ale mělo by to být asi kolo více na pohodu a testovačku jsem viděl za cca 45tis. Včera mne kolega od testovaček odrazoval, že s tím každej dělá blbiny protože to není jeho kolo, ale tak hrozné to snad nebude ne, s ohledem na tu cenu… By mne docela zajímalo zda i na těch testovačkách prodejce ještě neco vydělá nebo jestli je dává už za to co nakoupí :-) popřípadě prodává za méně (jakoby se ztrátou, kterou má ovšem zaplacenou jinak, že)

              0 0
              • kovar  

                starší vědí, že právěže systém RB IQ prověřený je, kdysi dávno už tu byly jak fully s tlumičem pevně uchyceným k ramenu s čepem nad (jednočep jako IQ), tak vedle zadního náboje (čtyřčep typu mcpherson), ale jaksi se to neujalo, mělo to své mouchy

                0 0
              • Smazaný účet  

                věř tomu, že i na těch testovačkách prodejce vydělá, já bych se toho nebál, podle mě si zase tolik lidí to kolo nepůjčí, a i kdyby mělo najeto 1000 km v hnusném terénu tak si myslím, že to nemůže moc vadit…

                0 0
                • creweta  

                  uvidím, jak na tom budu s časem abych si ho mohl vyzkoušet a pak budu vědět více, teď za něj chtějí 45tis (původní cena 77 – 81) určitě by se mi líbilo, kdyby se s tou cenou dalo ještě trochu pohnout, ale otázkou je, jak moc reálné by to bylo… ideál by byl takovejch 40tis :-)

                  0 0
              • camlost  

                jezdim na GaryFisher HiFi Deluxe.

                imho idealni kolo na pohodovou vyjizdku do terenu. zadni stavba se nehoupe (tlumic foukam ± specifikace vyrobce), kolo vel. L vazi cca 12.5 kg s nejakymi doplnky a eggbeaters.

                dobre ovladatelne, nezaludne kolo. porovnaval jsem to s Specialized Stumpjumper FSR – ten jede jako po kolejich, o nejake hravosti nemuze byt rec (v porovnani s HiFi).

                na druhou stranu, modely 09 se mi nelibi. to eSovite zprohybani je prehnane. ale to je jen muj nazor.

                0 0
              • abro666  

                u testovacek je blby ze zaruka je jen pul roku.

                0 0
                • jeniiiik  

                  Určitě ne u všech, já mám na GHOSTOVI z RIDEKA záruku plnou. To samé, když jsem se ptal p.Bartoše v RB na odprodej testovaček, taky plná záruka.

                  0 0
    • BUCEW  

      Já ti jedno prodám:-)

      0 0
      • McBlacky  

        včera jsme na tomhle rámu někoho potkal v Prokopáku tak okolo 18:15 cca. Podle mě jedna z nejhezčích barev co spešl dělal

        0 0
      • Headcrab  

        no vypada vyborne :)

        0 0
        • BUCEW  

          No je to kolo manželky,takže bych ti sundal dámský sedlo a víčko hlavovky s nápisem Koblížek:-) ale jinak je to klasickej pánskej spešl.No rám je 19" a chtěl bych za to 38.

          0 0
        • BUCEW  

          ..

          0 0
    • Headcrab  

      a co rikate na RB, treba Monster AM base? me se opravdu libi jejich ramy…i to ze je to cesky kolo je mi sympaticky. Ale zas jsem cetl dost vyhrad ke komponentum

      0 0
      • Smazaný účet  

        jake vyhrady ke komponentum? Jediné co je blbé u RB AM base tak je ta vidlice, zbytek se celkem dá. Někdo tu psal, že se to kolo dá vzít i bez vidlice a tu by sis pak mohl dokoupit podle sebe. A nebo ideálně postavit celé ale to už myslím cenově nevyjde tak pěkně…

        0 0
        • Headcrab  

          no v podstate hlavne k ty vidli…asi to tak nakonec dopadne, pac vyprodeje uz dost ridnou a RB se mi aspon oproti vetsine kol opravdu libi…a v pripade servisu a problemu mam aspon prodejce po ruce a tak vubec

          0 0
          • maraMTBO  

            Určitě doporučuju. S výměnou vidle by neměl být problém. A přímo tento model mají v Praze na testování.

            0 0
      • jeniiiik  

        Měl jsem od RB půjčeného MONSTRA AM a IQ když jsem si vybíral, jaké kolo vůbec koupit. Víc mi na moje ježdění vyhovovalo AMko. No a rám už mám objednaný s tím, že jsem si design navrhnul sám a bude za 10 dní od objednávky. Komponenty na to hodím z testovacího GHOSTA z RIDEKA

        Ta vidlice na RB MONSTER AM je doopravdy slabá. I když má pevnou osu strašně se pod brzdou kroutí a citlivost žádná, bylo to jako na pevné vidli, brala jen velké nerovnosti.

        Jinak i RB vyprodává testovací kola, jen nevím jestli ještě budou. A byly v perfektním stavu (Jezdkovice)

        No a Monster AM na příští rok už nebude…chystá se novinka.

        0 0
        • Tušnak  

          jaká pak novinka? víš něco víc?

          0 0
          • jeniiiik  

            AM rám, zdvih 150mm (toto mi napsah P.Heiník)

            No a když jsem objednával MONSTRA AM (18.9.2009) tak jsem se ptal p.Bartoše, ten se pousmál a řekl, že to bude úplně něco jíného než MONSTER AM, chtěl jsem to vědět ať vím, jestli si třeba nemám počkat na nový model. Víc jsem z něho nedostal:-/

            0 0
          • jeniiiik  

            Odpověď P.Heiníka. Na pristi rok bude uplne novy model AM/EN kola. Zdvih 150mm, cena zatim

            nestanovena.

            Háčky a čárky ovládá, jen někam zmizely když jsem to kopíroval z mailu:-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              a pockas si teda? :)

              0 0
              • jeniiiik  

                Nepočkám, mám objednaného MONSTRA AM, bude během příštího týdne. Ona cena u novinky na 100% nebude 12990,–

                0 0
            • jIrI___  

              RB pěkně napíná :). Jsem zvědavý, co to bude.

              0 0
              • jeniiiik  

                Jo to by mě zajímalo taky, co to bude… Můj odhad něco jako IQ, ale robusnější…asi se pletu:-)

                Každopádně si ale myslím, že o bude něco přepákovaného…ale to se možná pletu taky:-)

                0 0
                • pete_ax  

                  spis bych ted uz cekal nakou poradnou zkrouceninu… rovnych trubek asi moc nebude :o))

                  0 0
                  • jeniiiik  

                    Jen to ne…ale je pravda, že na pár kolech to vypadá docela dobře. Ale třeba co udělal GARY FISHER s HI-FI je humus(majitelé prominou, 100lidí-100× jiný vkus)

                    0 0
            • Tušnak  

              tak to jsem napnutý jak guma u trenek:) no snad po Sport-lifu budeme chytřejší…

              0 0
              • Headcrab  

                sakra tak ted mam dilema jestli cekat nebo necekat :)

                0 0
                • pete_ax  

                  necekat… to je jasny :o) monster uz nebude a to, co bude nasledovat, to bude, takze kdyztak dokoupis a postavis dalsi bajk ;o)

                  0 0
                  • Headcrab  

                    tak jsem se byl dnes zeptat v RB, jak uz je vys psany, ma to byt AM/EN s tim 150 zdvihem, nejspis tri cenovy hladiny, predstaveni v listopadu ale v prodeji tak unor brezen…no jsem na to docela zvedavej :)

                    0 0
                    • Tušnak  

                      tak to jsme dva, jsem zvědavý s čím se vytasí.

                      Nicméně Monster za ty peníze co za něj chtějí si myslím, že je dobrá volba!

                      0 0
                      • jeniiiik  

                        Jasně že je, jaký jiný dobrý rám seženeš s kvalitním vzduchovým tlumičem s obdobou propedálu za 12990,– + 3000,– doplatek za tlumič??

                        0 0
        • K2  

          Ten rám z Ghosta budeš prodávat? (co je to za velikost?)

          0 0
    • Smazaný účet  

      A co tohle? 140/130 mm. A ještě by ti hoodně zbylo na tuning. Teď tam mám Epicona 140 mm TuningTest. Jinak je vše katalogové LX. Záruka ještě přes půl roku.

      0 0
    • Hnoj  

      Lapierre Zesty 314.

      0 0
      • Headcrab  

        Lapierre peknej ale cenou uz mimo moje moznosti

        0 0
        • Dzin_CZ  

          Souhlasím s Hnojem, koupil jsem ho před nedávnem za 40K … Supr stroj.

          0 0
          • Headcrab  

            kde? ja nenasel cenu pod pade…diky

            0 0
            • Hnoj  

              Po ICQ nebo mejlem prosím.

              0 0
            • Dzin_CZ  

              No, měl jsem kliku. Byl nový ve výprodeji s velkou slevou. Je třeba se dívat, takové nabídky na podzim bývají. :)

              0 0
    • toNic  

      Cely lonsky jaro a leto jsem zvazoval, zda koupit canyona. Pomer cena vykon byli naprosto bezkonkurencni. Nakonec rozhodla nahoda, kdy jsem s pritulkyni sel vybirat jeji prvni helmu. V krame jsem poprve nazivo uvidel GT Force. Laska na prvni pohled, nemohl jsem z nej sundat oci, pritelkyne sla stranou a musela vybirat sama. Na internetu jsem nasledne pohledal nejvyhodnejsi cenu a hle, castka prakticky stejna jak za Canyona. Force jsem koupil a jsem velmi spokojen az na vrzani i-Drive, na coz jsem priraven nebyl. Poprve to vyresila garancka, neb dle servisniho technika tam bylo malo namazano. V pulce sezony to vsak zacalo znovu vrzat/krupat/lupat pri zaberu do pedalu. Prohledal jsem bike-*forum, nakoupil potreba propriety a pustil se do rozebirani, cisteni, mazani a opetovneho sestavovani bike. Vse jsem vcera dokoncil a dnes otestoval jizdou do prace. A parada! Kolo nevydava ani jediny nelibi zvuk.

      Timto bych chtel velmi podekovat vsem prispevovatelum, kterichzto poznatku a tipu zde na foru jsem vyuzil k uspesnemu odstraneni problemu.

      A do vyberu fullu bych tedy jak jinak doporucil tohoto Force, jehoz jedinou nevyhodou je nutnost jednou za cas vycistit i tyto partie. Cili pokud sve kolo servisujete z vetsi casti sam, je to dobra volba, vycisteni neni nijak narocne, pokud mate vse potrebne.

      0 0
    • Headcrab  

      A co rikate jeste treba na Giant Trance X3?

      0 0
      • Ludweek  

        Pokud seženeš, tak bych ho bral být tebou. V zásadě ti každý doporučí to, co má doma. Nikdo z nás tu dlouhodobě nejezdí víc fullů.

        Já jsem koupi fullu dlouhodobě zvažoval a jak se objevil trance x, tak jsem měl celkem jasno. I cena nového bez slevy byla úplně jinde v porovnání s konkurencí. Když připočteme jeden z nejlepších systémů pružení vůbec, tak není co řešit. Jedna věc je PR, ale věc druhá je to, že to kolo dostalo takových ocenění, že na tom, že je dobré, asi něco bude. Jinak já mám zatím něco přes 1000km na něm a jsem spokojen maximálně. Zatím nic neodchází, nic nevrže, všechno funguje, jak má, včetně tu mnohokrát propíraného bushingu, ani ten se zatím ani nehne(jinak je to dvousetkorunová položka).

        Jinak samotného by mě zajímalo srovnání Trance X s čtyřčepy, či jednočepy obdobného zdvihu. Jestli tu někdo projel víc kol různé koncepce, tak sem s tím.

        0 0
      • gmbiker  

        Giant je super, mám ho od srpna a nemůžu na něj říct jediné křivé slovo. Do 40 tis. koupíš i Trance X2.

        0 0
    • Headcrab  

      a co treba tenhle krasavec? http://www.bikestore.cz/…-cm-2009.htm?…

      0 0
      • Headcrab  

        nema nekdo doma tohodle scotta? nejaka zkusenost?moc vlaken tu o nem nejni…

        0 0
        • K2  

          Kamrád Geniuse má – je spokojený (mi neseděla ta hodně dozadu skloněná sedlovka. Ten systém s ovládáním z řídítek je super. Jediná nevýhoda – problémový servis tlumiče – když se mu něco posralo, tak na něj čekal cca měsíc…

          0 0
          • Headcrab  

            no toho jsem se trosku obaval, ze servis bude zdlouhavej a taky predpokladam dost nakladnej. ale celkove je mi ten bike univerzalnosti nastaveni sympatickej

            0 0
    • Kubas.1  

      Co GT Sensor?

      0 0
    • mountainbikerY  

      Tak to je pech, v RIDEKU vyprodávali testovací GHOSTY za neuvěřitelný ceny, zaprášilo se po nich, ale já jsem si ještě vybíral úplně z kompletní nabídky www.rideko.cz. Zkus se ještě mrknout, jestli něco nemají, případně se poptej u GHOST v Ostravě, taky jsem tam volal a byli ochotní, testovací taky vyprodávali.

      0 0
    • abro666  

      pokud bys byl z prahy, v zpm hostivar maji treka fuel ex 9.

      je po mne:-)

      prdnul mi ram, tak ho vymenili, zbytek je jetej.

      0 0
    • ridebike  

      Čis, nechci zakládat nový thead tak použiju tento. Nemáte někdo zkušenosti s tímto kolem http://haibike.de/index.shtml…

      Výbava je v poho ale spíš jak se na něm jede a tak…

      0 0
    • Headcrab  

      a co koupe testbiku? mate nekdo zkusenosti? myslite ze je to dobrej napad jit do neceho s rocni zarukou, nebo od testovacek radsi ruce pryc?

      0 0
      • K2  

        Nebál bych se – mrknul bych se na stav konkrétního kousku

        Pokud se nejedná o sjezďák, na kterém někdo zkoušel dropy, tak si myslím, že by neměl být problém

        0 0
    • bluma  

      A co takhle Trek Fuel EX 8, letošní? Kdyby náhodou tě zajímalo víc, dej vědět na mail.

      0 0
    • nobody  

      uvažuju o koupi fullu a model, který jsem si předběžně vybral má tlumič s odskokem a lockem. Vyplatí se připlatit si za tlumič s propedalem (asi 1 tis. kč)? Použití kola bude do terénu, žádné závody, pohodová jízda, někdy i asfalt.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.