• BBB

    Ahoj,kupuju Avidy Juicy 3 a nevím, zda 160,nebo 185mm kotouč.Jaký je rozdíl v uchycení? Jde 185 i dozadu? Mění se jenom adaptér? Díky

    0 0
    •  

      Nejdřív je třeba si uvědomit svoje jízdní nároky. Na klasický XC stačí 160/160, pokud se ale spouštíš z kopců je dobrý mít větší kotouč na předku. Vzadu bych rozhodně nechal 160. Záleží taky na tvojí váze. Já mám 185/160, vepředu je třeba akorát pokoupit adaptér třeba od A2Z.

      0 0
    • BBB  

      Když ale koupím sadu naplněných kompletních brzd 180/180mm tak už by tam měl být přibalený adptér jak na montáž dopředu, tak i dozanu, nebo se pletu? Jde mi o to, abych pak nemusel ještě něco schánět… Díky

      0 0
      •  

        Ano, nebudeš dokupovat nic.

        0 0
      • mr.antik  

        tak kup 180/180. kdybys chtěl vzadu zmenšovat, tak věřim že 160kovejch kotoučů a adapterů se určitě válí v bikerských krabicích dost. Ale záleží, co s tim chceš jezdit, jak dlouhý sjezdy, kolik vážiš…

        0 0
    • marapara  

      Pro mě je to asi nejlepší kombinace 185 nebo 180 mm kotouč vepředu a 160 mm vzadu. Vozím tuhle kombinaci 185/160 na HT i na fullu. 160 mm bych dopředu nedal. Ale je to skutečně na tom co jezdíš. Já jezdím docela rád sjezdy i delší, pokud jsou a náročnější, takže jsem docela dlouho na brzdách, hlavně přední. Pokud sjezdy moc nejezdíš, tak stačí asi kombinace 160/160.

      0 0
    • cardamm  

      myslíte, že na XC a maratony bude stačit 160/160? vseci mi doporucujou dopredu vetsi kotouc…jen nevim proc. a nejake silene sjezdy neplanuju…

      0 0
      • kubad  

        záleží jaké brzdy na jaké kolo a jakou máš váhu, ale na to co popisuješ by mělo 160/160 stačit

        0 0
        • cardamm  

          vazim cca 80kg…brzdy xt2008 hydrauliky… ale myslim si taky ze 160/160 by mohly dostacovat;) a z jakeho duvodu se teda davaj ty vetsi kotouce

          0 0
    • BBB  

      No, já vážím tak 77kg, ale hlavní důvod je v tom, že na jednom bike shopu jsou oda průměry za stejný peníze, tak si říkám proč nevzít oba větší.Jinak jezdím na hardtailu a jezdím takovou turistiku, ale občas mě to taky chytne a pošlu to z kopce jako divej… :-) Myslíte že vzadu je na takový účely 180 blbost?

      0 0
      • roud  

        vzadu je opravdu víc jak 160k ničemu.....

        0 0
      • Omen  

        no já mám 70 kg měl jsem 160–160 ted jsem dal 180–160 jenom kvůli tomu že v dlouhých sjezdech kde musíš stát na brzdách (třeba 2 km) se to už přehřejvalo ale 160 vzadu bohatě stačí stějně se to utrhne do smyku

        0 0
      • rb  

        řešil jsem to samé,no řešil,neváhal sem a vzal 185.Nevidím důvod brát menší,pravda,větší budou o chlup těžší,ale co už,pokud to bude vyváženo lepším bržděním a snad i menší možností přehřátí…Pro mě jasná volba.

        0 0
    • friblos  

      jde jenom o tvuj styl jezdeni tak jestli jezdis v klidu tak dej 16O.ja je mel taky ale furt jsem varil tak jsem dal 180 a je to parada ale jezdim jak magor:)

      0 0
    • Blabas  

      V sadě budeš mít tutově i ten akorát adaptér. 160 dozadu stačí. Třeba HOPE dělá i 140, což na XC stačí. Co neubrzdí guma, to kotouč nedožene. Jestli jde o výkon, tak i 160 vepředu stačí. Jde spíš jak bylo výše zmíněno o vaření ve dlouhých sjezdech. Já od doby co vozim mechaniky BB7, už nevařim a domů se pravidelně vracím sjezdovkou a pak šusem lesem. Dělá to tak 5 km, tam mi Magury slušně vařily. Mechaniky no problem.Jenom asi v noci by svítily.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.