Kotouč je u levé destičky - drhne

6 nepřečtených
 • ImM1chal

  Zdravím,

  řeším teď problém ohledně přední brzdy Tektro. Koupil jsem si nové kolo Trek Marlin 5 a hned při přepravě se mi stalo, že ve přední hydraulické brzdě mezi destičkami chyběla zarážka. Musel jsem poté kvůli své chybě od sebe destičky odsunout plochým šroubovákem (na základě rady kompetentní osoby) a nasadil jsem kolo. Stále ale narážím na problém, že kotouč není uprostřed destiček, ale je u levé – drhne o ni při jízdě. Už jsem zkoušel i brzdu vycenterovat, ve smyslu povolení šroubů na třmenu, následné promačkání brzdy, poté její podržení a utáhnutí. Po tomto úkonu je to v podstatě v pohodě. Sotva ale vyjedu někam na projížďku, je to na novo. Upřímně už nevím co s tím. Byl jsem i u servisáka, který mi to více dotáhl a prý mám hodně brzdit. Myslím si ale, že je tam jiná příčina.

  Všiml jsem si 2 věcí. Ve chvíli co jsou povolené šrouby na třmenu a promačkávám brzdu k jejímu následnému vycentrování, kotouč je uprostřed destiček jakoby šikmo, to bohužel nejde spravit ani pohnutím samotného třemu rukou do jiné polohy, stále není rovnoběžně s destičkami. 2 věc je to, že jakmile brzdu zmáčknu pořádně, více, tak většinou problém není, ale jakmile se zmáčkne páčka brzdy jen lehce několikrát po sobě, kotouč je opět u levé destičky a opět drhne.

  Ještě bych chtěl dodat, že kotouč ohnutý s největší pravděpodobností není. To jsem si ověřoval pomocí pár videí.

  Omlouvám se za delší článek, napsal jsem tu raději všechno, co tak nějak vím. Byl bych rád za jakoukoliv pomoc, třeba se najde někdo, kdo měl podobný problém. Upřímně mě tohle u nového kola fakt nebaví řešit.

  Předem moc děkuji za odpověď.

  • nooski  

   Přední náboj bude asi na rychloupínák a vidle nějaký levný a měkký základ. Doporučuju zkontrolovat pořádné usazení předního kola a dotažení upínáku (lepší jsou ty s vnitřním mechanismem než ty základní s vnějším excentrem) každopádně kombinace levné vidlice, RÚ uchycení kola a třeba vyšší hmotnosti jezdce ke spokojenosti nikdy nepovede.

   • ImM1chal  

    Zdravím, děkuju moc za odpověď. Kolo by mělo být utažené rychloupínákem správně, i po kontrole servisáka. Vážím jen kolem 65 kg, takže si myslím, že s tímto by problém být neměl.

  • Mr.Pavka  

   Usadit poradne predni kolo.

   Seridit brzdu v uchytu na vidlici.

   Ale pred tim jeste seridit konusy na naboji-z vyroby bejvaj pretazeny.

  • MatS  

   Dosedaci plochy na ramu nebo vidlici je potreba zafrezovat, protoze nejsou kolme na kotouc a proto je trmen sikmo. Musi to udelat v servisu, maji na to vybaveni.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.