Kotouč hope 183mm a brzdy XT 08

120 nepřečtených
  • biker jura

    cau chci se zeptat jestli doporucujete hope kotouce183mm(zu­baty) a jestli se da pouzit k xt-ckum 08. je tam totiz redukce jen na 180mm tak nevim co by ty 3mm udelaly. kdyztak diky za odpovedi rady

    0 0
    • jIrI___  

      Snad nebude takový problém ty 3 mm nahnat podložkama pod třmenem/redukcí ;-)

      0 0
      • kubad  

        jedná se o 1,5mm podložku :-) takže je to ještě jednodušší

        0 0
    • Archer  

      Dvoudilny ti bude skrtat o uchyt postmount.

      0 0
      • biker jura  

        jako že by to škrtalo o o uchyt kde je redukce?

        0 0
        • Archer  

          Bud' za adapter nebo za uchyt na brzde. 183mm kotouc totiz ma silne nity.

          0 0
          • biker jura  

            a mate nekdo skušenosti s kotouči formula? ma je Kalentieva tak asi spatní nebudo ne?

            0 0
            • Archer  

              Veř mi, zkoušel jsem na XT kotouči od Hope, Formula, Alligator… A stejně jsem se vrátil ke klasickému kulatému od Shimana.

              Řekni radši, proč chceš jiný kotouč? Nemáš centerlock, nebo nesedí ti design? Nebo „original“ kotouč nefunguje?

              0 0
          • Zdyn  

            Kamos ma 183 a 160 a brzdy XT a funguje to bez problemu a brzdi perfektne.

            0 0
            • biker jura  

              dekuju Zdynovy za slusnou odpoved a jeste proc je chci?protoze jak jste rikali nemam centerlock a shimano je na h…

              0 0
              • Vilém  

                Mohl by jsi rozvest, co je na shimanu na h… ?

                0 0
                • Hnoj  

                  Mám dojem, že Jura se chtěl spíše vyjádřit v tom smyslu, že kotouče SHIMANO sou na prd…

                  0 0
                  • Vilém  

                    ale furt nevim z jakeho duvodu.

                    0 0
                    • Hnoj  

                      Na to se prej JURY, ne mě :-)

                      Každopádně, když kotouče, tak Hope :-P

                      0 0
                    • biker jura  

                      Skimano je na nic, 160ky nic nevidrzí mam 60 kilo a kdyz jsem je testoval tak jsem prední spalil a ted to nebrzdí vubec protoze se moc prehrivají, ostatne to delaly  i kdyz byly novy!

                      0 0
                      • kubad  

                        LOL tak to si teda fakt kanec

                        0 0
                      • JSt  

                        spalil jako uplne? na prach? :-D

                        0 0
                      • jIrI___  

                        Mazec, jezdím na nich ne zrovna jednoduché terény, mám 80kg a ještě se mi je nepodařilo spálit. Jak jsi to prosím tě udělal?

                        0 0
                      • Vilém  

                        No skoda, ze nevim, co to bylo za kotouc, jaka brzda atd. Takto si muzu myslet treba zes mel kotouc, na kterem je napsano Only for resin a dal k tomu metalicky desky. To ani nemluvim o tom ze vubec netusim v jakem stavu, mas ten kotouc, brzdu a hlavne desky. Nevim co s tim jezdis. Takze tvoje tvrzeni, ze Shimano vseobecne je na hov.. je taky na ho…

                        0 0
                        • biker jura  

                          hele ja mam novy xt od brezna(asi 5500km), jezdim zavodne docela uspesne a v kole se vyznam jako srnka v lese:-)) tak mi jinymi slovy netvrd ze jsem vul:-)))) desky i kotouce byly origos, ale je mozny ze po par mezinarodnich poharech proste nevidrzeli.to proste u shimana tak je-kotoce ma moc meky jen ocelovy a jsou obycejne rezany.(narozdil od HOPE ktery jsou sekaný laserem)

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Pockej… ty jezdis mezinarodni zavody a resis co za kola, jake kotouce, atd.? A ja mel za to, ze na tehle urovni maji vsichni zavodnici sponzora a vozi veci, ktere jim sponzor poskytne. Zas jsem o neco chytrejsi :-).

                            btw. aby laser neco vysekaval jsem jeste nevidel. Navic zpusob vysekavani/vy­rezavani kotouce ma na jeho mechanicke vlastnosti minimalni vliv. Stejne jsou kotouce pak jeste brouseny a tim se teprv „utvori“ jejich brzdne vlastnosti. Ale je pravda, ze rozdil v materialech u ruznych znacek muze byt, ale za ne tak markantni, aby se kotouce jedne znacky byly vyrazne horsi nez druhe (jak tu pises o Shimanu), to by si vyrobce vubec nedovolil vypustit do prodeje.

                            0 0
                            • biker jura  

                              ja jezdim za juniory a tak si vetsinu veci musim platit sam. a co se tyka vyroby kotoucu tak se kouknete na origos stranky hope-tan je vse rezani laserem. ale nebudem se tu hadat ne? takze mir:-)))

                              0 0
                          • kubad  

                            sorry ty mezinárodní eliťáku, ale podle toho co píšeš ta srnka v lese bude hodně kulhavá

                            jinak by mě zajimalo jak se seká kotouč laserem :-)

                            LOL sem se zase zasmál

                            0 0
                          • roud  

                            Podepíšeš se mi na dres ?

                            0 0
                          • Vilém  

                            Hm, tak tos me to fakt dobre popsal. V cem byl tedy problem? Obrzdils brzo kotouc? nebo desky? Nebo byl kotouc mekkej a kroutil se? Nebo byl tezkej? Nebo je jedina vec, proc chces ty Formule, to ze je vozi nejaka oblibena zavodnice? Neda mi to, ale ta srnka by musela byt leda prezrana cerstve repky olejne:)

                            0 0
                            • biker jura  

                              hele hosi neberte mi moje tvrzeni a ja vam nebudu brat vase. jen si zeme nedelejte pr…

                              Ok? jsem tu pro rady a zaty jsem vdecnej tak to nemusime dal rozvadet.:-)))

                              0 0
                          • Gorgov  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                            0 0
                          • pepek  

                            Já bych zase chtěl vědět, jak u Shimana ty „meky jen ocelovy a  obycejne rezany kotouče“ řežou? Jak tu pilku dostanou do těch mezer? To je docela oříšek, ne? Žeby to dělali lupenkovou pilkou? A ty HOPE nejsou ocelový? že bych si je koupil.

                            0 0
              • jIrI___  

                Jako já měl obyčejné Hayesy, potom vlkovaté Alligatory, pak Avidy RoudDragon a teď mám Shimano XT (na 6 děr) a přijde mi, že rozdíly v brzdném účinky žádné nejsou. Prostě vem ty, které se ti víc líbí a neřeš to ;-)

                0 0
    • biker jura  

      nemate nahodou nekdo ty zubaty? jak žerou desky? zase tak moc vykrojeny nejsou tak by to melo byt OK. co myslite?

      0 0
    • Gorgov  

      heh ty si trotl, ale to vidi kazdej i bez myho upozorneni voe:D

      0 0
    • Gorgov  

      rychle blokuj

      0 0
    • Gorgov  

      " desky i kotouce byly origos, ale je mozny ze po par mezinarodnich poharech proste nevidrzeli." hustopeklo :D

      0 0
      • biker jura  

        ty ****** vypadni

        0 0
        • roud  

          A co kdybys VYPAD TY ? ? ?

          0 0
          • biker jura  

            dalsi kdo nema co delat:-)))))))))))))) tohle je BIKE-forum a ne pomluvarna nebo forum pro nadavky

             
            0 0
            • Gorgov  

              „ty ****** vypadni“

               

              „tohle je BIKE-forum a ne pomluvarna nebo forum pro nadavky“

               

              Ani nemusim nic vymyslet, vystacis si sam :)

              0 0
        • Gorgov  

          proc, nestihas blokovat?

          0 0
          • kubad  

            KUA. tady je veselo :-)

            0 0
            • Gorgov  

              ja se bavim taky docela dobre :-)

              0 0
              • biker jura  
                • Chovejte se jako lidi Každý se občas splete, mýlit se je lidské, buďte proto tolerantní.
                • Nedělejte z lidí blbce – používejte vyhledávání Někdy je opravdu těžké odpovídat 100× na stejnou otázku (navíc třeba během týdne). Ti klidnější jednoduše neodpoví, slušně pošlou do historie, nebo odkážou na příslušný thread. Ti, kterých se to dotklo, vám z něj udělají kůlničku na dříví. Takže používejte vyhledávání, není to nic složitého.
                0 0
                • Gorgov  

                  CO??? LOL

                   

                  to si pises sam pro sebe? stihl si porusit vsechny tyhle body, vcetne toho posledniho, ohledne vyhledavani starsich dreadu…

                  0 0
    • vili  

      ahoj, máte někdo zkušenost s kombinací Hope saw 183 a třmeny slx 2012? Půjde to vyladit bez problému? Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.