Kompletní výměna převodového systému

7 nepřečtených
 • HraniceBoy

  Dobrý den, vlastním kolo značky Ghost Tacana 2 a rozhodl jsem se pro kompletní upgrade převodového systému. Na kole je přehazovačka Shimano Acera 8-Speed, kterou bych chtěl vyměnit za Shimano SLX RD-M7000 GS 11-Speed. Dnes jsem kolo pořádně prohlédl a nejsem si jistý zda je mezi vidlicemi dost prostoru na novou kazetu. Stávající kazeta je Shimano CS-HG200 12–32, kterou bych chtěl vyměnit za Shimano SLX CS-M7000 11s 11 – 40. Dá se tento problém nějak vyřešit ? Děkuji za vaše rady.

  • nooski  

   Hmm… dle příspěvku radím donést to někam do servisu, oni si s tím již poradí.

  • venkovan  

   Vykašli se na to, kup si radši nějaký dobroty. Bude to stát částku, co je na úrovni hodnoty toho skvostu z ghostu,

   Kazeta se tam vejde, ořech je stejný. Ale předpokládám, že k tomu budeš měnit i kliky, řetěz, středové složení a řazení. Nakonec ti stejně nesedne řetězovka nebo budeš těžko shánět 1× převodník HTII pro řetězovou linku na starý rychloupínák atd. Past vedle pasti.

  • HraniceBoy  

   Řešení jsem už našel díky

   • easton  

    Kámo, fakt to neber jako nějaké trolení nebo shazování, ale na to se opravdu vykašli. Dáš za to dohromady nakonec 10000,– (pravděpodobně spíš víc) a i pokud se to náhodou povede, výsledný efekt na jízdních vlastnostech toho kola bude 0. :(

  • Prazak0  

   Kola zpravidla mají vyvážený poměr kvality a ceny, co se týče jednotlivých komponent. Kolo, kde bylo vybavení Acera 8sp. bude mít i rám odpovídající kvality, stejně tak výplety, od kvality nábojů, ráfků, drátů i pneu. Nemá smysl mít kolo, kde něco bude kvalitativně výrazně výše než zbytek. Horší rám, sedlo, řidítka, brzdy, výplety – a k tomu drahý pohon.

   To je lepší rovnou koupit nové kolo odpovídající kvality. Navíc kupovat po částech vyjde dráž než koupě celého kola. Nová, nejetá, kola se mnohdy prodávají se slevou, když to je loňský a starší model. Což neplatí tolik o komponentech, tady k těm slevám dochází pomaleji, víc pozvolna, nejsou tak výrazné. Důvodů je více, proč se opravdu nevyplatí na jeté a méně kvalitní kolo dávat výrazně lepší komponenty, než tam výrobce dal.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.