Kompatibilita brzdových třemnů shimano BR615M a kotoučů

9 nepřečtených
  • MaroshCZ

    Ahoj,

    už nějakou chvíli zkoumám jaká je kompatibilita brzdových třmenů BR615M s kotouči. Na stávajícím kole mám SMRT54 180 mm centerlock. Přemýšlím zda tam můžu dát SMRT64? Tabulka co jsem našel je matoucí.. dle ní je SMRT54 kompatibilní s BR615T. Můžu libovolně zaměnit wide a narrow typ rotoru?

    Díky,

    Honza

    0 0
    • pocestny  

      A ty brzdy máš teda BR-M615 nebo BR-T615?

      0 0
      • MaroshCZ  

        mám BR-M615 nicméně při koupi bylo kolo osazeno SMRT54

        0 0
        • MatS  

          S BR-M615 můžeš použít jakýkoliv typ kotouče. Destičky jsou nižší, takže budou brzdit buď na celé ploše kotouče nebo jen části. Kvalitnější kotouče jsou ale ty s nižší brzdnou plochou. A navíc můžeš použít i jiného výrobce kotouče. Tam si jen ohlídej tloušťku, aby se vešel do třmenu. Shimano má 1,8mm. Ale někteří výrobci mají i přes 2mm.

          Jinak mám na centerlock dva kvalitní nové kotouče Sram Centerline 2 piece s AL unašečem. Průměr 160mm a 180mm. Měl jsem to jako náhradní na staré kolo, ale již nepotřebuji, tak nechám za rozumnou cenu.

          1 0
        • xtonda  

          M615 je brzda na na destičky z úzkou plochou typu G0×y. Měl sem přesně jako ty při koupi k brzdám M615 kotouče RT54 a polymerové desky G01S a abych je nemusel tak často měnit, tak sem přešel na kovové destičky G04S a kotouče RT64.

          1 0
          • MatS  

            Ale sintrované(kovové) desky se kupují z jiných důvodů, než jejich opotřebení. Tam záleží na tom, co dotyčný jezdí. Protože jestli s nima bude kotouč jen lehce „leštit“, tak to nakonec bude mít spíš negativní efekt. Sintrované desky zvládají lépe náročné/ časté brždění a vysoké teploty. Rychleji opotřebovávají kotouč. Mají větší účinek, ale až po jejich zahřátí, jinak naopak brzdí méně.

            Takže je potřeba si zvážit, zda to má smysl.

            2 0
          • MaroshCZ  

            Díky všem za odpověď. Nevím proč v tom dělají takový zmatek.. :D

            0 0
    • Vilém  

      Nizky desky klidne muzes dat na sirokej kotouc, jen to blbe vypada.

      Naopak to funguje taky, akorat desky behaji i po paprscich, co neni zrovna ideal a muze to cukat pri brzdeni.

      1 0
    • pocestny  

      Jak napsali MatS a Vilém.

      jinak na otázku „Přemýšlím zda tam můžu dát SMRT64?“ ano

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.