Kompatibilita brzd, hadic a koncovek Shimano XTR 985/988

40 nepřečtených
  • mr.antik

    Uvažuju o nákupu brzdových pák XTR trail a brzdičů XT, půjde to dohromady???

    Jaké musím použít hadice? Na některých shopech mají zvláštní hadicové sety pro XTR, někde zas píšou, že to je pro i pro nižší řady, tak nevím…

    Případně, pokud jsou jiné koncovky, dají se koupit samostatně?

    Podle těchto informací bych pak zkombinoval cenově nejvýhodnější variantu.

    0 0
    • tomfree  

      Mám variantu,kterou popisuješ a hadice jdou použít i XT, stejně se od normálního setu liší jen tím šroubkem který drží hadici do třmenu,slouží totiž i jako spoj těch dvou částí třmenu, kotouče mám hope.

      0 0
    • deekay  

      mam dojem ze nejlevnejs vysla varianta komplet XT brzdy+XTR paky a prohodit a paky z XT prodat nekomu kdo si je da klidne ke starym trmenum. Zvlast kdyz XTcka mely za nakych 3200.

      0 0
      • mr.antik  

        No to je právě jedna z možností, jenže mi bude chybět ten dlouhý šroubek

        0 0
        • deekay  

          ten sroubek patri kam? Ke trmenu ne? Pokud jo tak tam uz to mas v setu preci pridelany, takze jen zkratis hadici u paky, narves trna olivu a zasroubujes. Pokud to patri knekam k pace tak nevim kam teda.

          0 0
        • tomfree  

          Pokud koupíš komplet XT tak tam ty hadice budou snad součásti setu ne?

          0 0
          • mr.antik  

            jj, ale bez toho dlouhého vybraného stříbrného šroubku – kam vlastně patří?

            0 0
            • deekay  

              podle me na prisroubovani banja k XTR trmenu

              ale rozhodne kdyz koupis sadu tak to mas na trmen prisroubovany

              0 0
              • mr.antik  

                Právě tomfree nahoře píše, že má XT brzdy a musel to musel soustružit…

                0 0
                • deekay  

                  tak to nevim proc, zjevne je do trmenu

                  http://fanatikbike.com/…ail11_m.jpg

                  0 0
                • mr.antik  

                  ale koukám na fotky a vypadá to tak, jak říkáš ty.

                  Btw. XT s hladičem/ bez chladiče se lidíš jen v deskách?

                  0 0
                • Kouba_2005  

                  No ale na XT třmenech budeš mít i šroub k přichycení hadičky. Jen vyměníš hadičku s pákou z XTR a musí to fungovat. Šroub k uchycení hadičky necháš původní z XT.

                  Ten stříbrnej šroubek pozice 6 tady

                  0 0
                  • kubad  

                    šroub je součástí hadice !!!

                    0 0
                    • Kouba_2005  

                      Dobrá, dobrá. Já to samostatně nikdy nekupoval. V tom případě mu bude chybět teda šroub do XT třmenu, že?

                      0 0
                      • kubad  

                        v tom případě koupí hadici na jiný starší model brzd která není podle shimana compatibilní

                        0 0
                        • mr.antik  

                          mě zmátly ty popisy, kde se času tu BH90 uvádí, že je to pro XTR.

                          0 0
                  • Markony  

                    Průtokový šroub bych řekl.

                    0 0
    • kubad  

      na nové XT i XTR jdou stejné hadice SM-BH90-SB

      tak nevím co tu plašíš, staré hadice tam nedávej není tam ten dlouhý šroub, celkově je ta hadice jiná, inzert olivka, ale použitelné by to bylo,

      0 0
    • mr.antik  

      Ještě rychlej dotaz, má cenu řešit drahé minerální oleje Shimano nebo vzít nějaké xkrát levnější noname oleje s všelijakými náz­vy.

      0 0
      • deekay  

        dokonce znam par lidi co jezdi shimana v pohode s LHMkem co se dava do citroenu, coz ti nekdo odfrcne v autoservisu neco :)

        0 0
        • mr.antik  

          než někam jezdit, tak těch pár korun věnuju nějakýmu koumákovi a budu to mít assoň v lahvičce.

          0 0
          • deekay  

            tim sem chtel rict, ze ten origo olej od shimana zase tak potreba nebude ;)

            jinak sem zvedav, jak s tema brzdama budes spokojen…

            0 0
            • mr.antik  

              měl jsem možnost je zkusit (sice né v této konfiguraci) a přišlo mi to výkonově jako Avidy, maličká plochá páčka XTR je fakt super, hlavně aby to bylo spolehlivé.

              Ono oproti CRkům to bude nebe a dudy.

              0 0
              • deekay  

                Za me vykonove lepsi nez avidy, paku hodnotim trochu hure nez avidy, a sere me servowave…plus teda to, ze sou ty brzdy hnusny a tezky :))

                Po odvzdusneni uvidim, jestli dalsi neplechy co to dela, jsou zpusobeny zavzdusnenim.

                0 0
                • mr.antik  

                  právě XTR páky se mi líběj, to ostatní nevim. Rád bych šel do vyšších avidů, ale prostě nemám důvěru. Hodně obrečím Matchmakter, ale slibuju, že udělám nějaký bastl pokus :-)

                  0 0
                  • deekay  

                    Libi se mi X0 trail, minimalne paky, konecne ulozena paka na loziskach. Ale jak rikas, hruza ze spolehlivosti.

                    A tak nejak jsem shimano brzdy nacpal vedle X9 razeni, ale ideal to neni :) MM by byl rozhodne lepsi, akorat ta objimka neslibuje moc moznosti jak to tam elegantne uchytit.

                    0 0
                    • mr.antik  

                      no nejlepší by bylo celou tu objímku vyhodit a nahradit, ale nevim co obnáší to vyndání osičky

                      0 0
                      • deekay  

                        Je tam kolicek ve slepe dire a na tom otevrenem konci zaklepnutej, takze vratne vyndat to asi nepujde dobre.

                        0 0
          • kubad  

            v servisu ti origoš odlijí za pár kaček, funguje i LHM teda no, ale je to o hustotě

            0 0
        • goofy  

          Treba ja… :-) LHM uz tam mam pekne dlouho, a no problemo :-)

          0 0
    • AleZ80  

      Ahoj, dával jste někdo dohromady ZEE BR-M640 třmeny a SLX BL-M675 páky? Je to kompatibilní? Diky.

      0 0
      • Vilém  

        To pujde. Mam 785 XT se Saint trmenem a nebyl zadny problem.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.